Žurnalo „Laima“ naujausiame numeryje skaitykite: Kodėl mokykloje vaikai nelaimingi?

„Laima“ Nr. 9, 2017 / Luko Griciaus nuotr.
„Laima“ Nr. 9, 2017 / Luko Griciaus nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-08-18 12:28
AA

Prekyboje jau pasirodė rugsėjo mėnesio „Laima“. Joje skaitykite:

Kodėl mokykloje vaikai nelaimingi?

Ant nosies – rugsėjis. Įtariame, kad jūsų atžala nerodo begalinio entuziazmo dėl mokslo metų pradžios, o ir jūs nelaukiate spūsčių gatvėse, vaikų būrelių (kažkam juk reikia į juos vežioti!), jų burbėjimo, kad daug namų darbų ir mokytoja N visai išprotėjo su savo reikalavimais. Bet tai – kasdienybės smulkmenos. Liūdina, kad, apklausų duomenimis, lietuviai moksleiviai, palyginus su kitų šalių bendraamžiais, mokykloje jaučiasi prasčiausiai.

Kodėl? Apie tai „Laimos“ klube diskutuoja Vilniaus jėzuitų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ses. Edita Šicaitė, SSC; aktorė, Žinių radijo laidos „Tėvystės įkvėpimai“ vedėja Kristina Savickytė-Damanskienė; Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Marius Janulevičius; vaikų ir paauglių psichologas Aleksandras Segalas.

Kristina Savickytė-Damanskienė, Aleksandras Segalas, Edita Šicaitė, Marius Janulevičius / Jurgos Radzevičiūtės nuotr.

Stebuklai ir dingusios kojinės

Lina Žutautė – perkamiausių Lietuvoje knygų autorė. Negana to, jos „Kakė Makė“, prasidėjusi trumpa istorija vaikams, šiandien yra brendas, kaip kokie troliai mumiai Suomijoje ar „Hello Kitty“ Japonijoje. O herojė su languotu kombinezonu turi ne tik savo nuotykių knygų, bet ir arbatų, šokoladų, sūrelių, žurnalų, žaidimų etc.

Vieną dieną apėmė jausmas, kad jei dar savaitę ten liksiu, neištversiu, numirsiu. Išėjau į niekur.

Tačiau viso to šurmulio galėjo ir nekilti, jei kadaise Lina būtų paklausiusi: „Tik nebūk dailininkė.“ Nepaklausė ir dabar gyvena stebuklų pasaulyje. Tie stebuklai – ne tik knygose: „Jų pilna visur, tik reikia pastebėti, – tikina Lina. – Pavyzdžiui, važiuoju dviračiu dideliu greičiu. Pravažiuoju alyvų krūmą, kažkokie paukščiukai čiulba, keistas debesis kabo, ir užfiksuoji tą akimirką, tą jausmą – kažkokios neribotos laisvės. Man jos visada trūko. Aš juk dirbau dizainere reklamos firmoje, sėdėdavau darbe nuo aštuonių iki penkių. Ir vieną dieną apėmė jausmas, kad jei dar savaitę ten liksiu, neištversiu, numirsiu. Išėjau į niekur. Buvau išsiuntinėjusi leidykloms savo piešinių, bet nesulaukiau jokios reakcijos. Ir tik visai praradusi viltį gavau iš vienos leidyklos atsakymą, kad man duos papiešti. Taip ir pradėjau kitą gyvenimą...“

Susipažinkite – Lina Žutautė, linksmų istorijų kūrėja, paleidusi tikrą „Kakės Makės“ virusą.

Lina Žutautė / „Mark and Migle“ nuotrauka

Geras, geresnis?

Dar niekada vilniečiai ir kauniečiai tiek daug nekalbėjo apie savo merus kaip šiandien – Remigijus Šimašius ir Visvaldas Matijošaitis gerbėjų statomi į akistatą taip pat dažnai, kaip ir abiejų miestų krepšininkai. Neatsispyrė ir „Laima“. Du merai, kiekvienas žavus savaip, sykiu labai skirtingi – ne tik amžiumi, politine patirtimi, modernaus miesto įsivaizdavimu, bet ir kur kas asmeniškesniais gyvenimo orientyrais.

„Laimos“ rubrikoje „Akistata“ – ypatingi svečiai, dviejų didžiausių Lietuvos miestų šeimininkai.

R. Šimašius ir V. Matijošaitis / Gedmanto Kropio nuotr.

Tranzitas: vasara–ruduo

Lygiai taip pat, kaip pakvipus rudeniu imame dairytis tinkamų drabužių, turėtume naujų „apdarų“ paieškoti ir odai bei plaukams. Orams vėstant stiprėja kiti nei šiltuoju metu aplinkos faktoriai, jie paakina kitokį odos ir plaukų „elgesį“. Patartina koreguoti jų priežiūros pobūdį ir priemones.

Specialistai akcentuoja būtinybę kiekvieną sezoną odai ir plaukams duoti tai, ko jiems reikia būtent tuo metu.

Specialistai labai akcentuoja būtinybę kiekvieną sezoną odai ir plaukams duoti tai, ko jiems reikia būtent tuo metu. Žinoma, konkretų poreikį lemia ne tik išoriniai veiksniai, bet ir žmogaus įpročiai bei organizmo ypatumai. Jų visų sąveikos rezultatą geriausiai parodytų kiaurai „matanti“ diagnostinė aparatūra. Internete rasite, kuriuose grožio salonuose, vaistinėse tokie tyrimai atliekami. Jei vasarą mėgavotės saule ir vandeniu į valias, bet neskyrėte laiko ritualams, neutralizuojantiems klimato poveikį, tikėtina, kad jūsų oda ir plaukai nusausėję, ir svarbu juos kuo greičiau gaivinti. Nesiimant priemonių, vėstantis, vėjuotas rudens oras, kuris paprastai būna sausesnis nei vasarą, padėtį pablogins – ypač jei laikas prabėgs ir sulauksite šildymo sezono.

Negaiškite. Pasirūpinti oda ir plaukais pereinamuoju sezonu bus lengviau, jeigu atsižvelgsite į „Laimos“ grožio ekspertų rekomendacijas, o gal išmėginsite ir specialiai tam atrinktus produktus.

Moteris / Vida Press nuotr.

Nesusitikinėkite su netinkamais vyrais!

Pasimatymai būna geri ir blogi. Ir vienus, ir kitus galima prisiminti visą gyvenimą, nors nevykusius norėtųsi kuo greičiau pamiršti. Susitikinėjimai su netinkamais vyrais – tik laiko gaišimas. Ar jūs jo turite pakankamai?

Pasimatymo scenarijus griūva, viskas krinta iš rankų, pėdkelnės suplyšta pačiu netinkamiausiu laiku, ant baltų marškinėlių užtykšta raudonojo vyno, o telefonas išsikrauna kaip tik tuo metu, kai norite pasitikslinti, kurioje vietoje susitinkate, – tai dar nėra baisiausia, kas gali nutikti. Daug blogiau, kai stropiai suplanuotas pasimatymas vyksta taip sklandžiai, kad norisi užmigti arba bėgti, kur akys mato, ten, „kur viskas daug labiau“. Blogas pasimatymas, kai vyras, užuot pasiūlęs sumokėti už kavą, išneša muilą, kai užuot nedrąsiai paėmęs už rankos, bando užlaužti ilgam bučiniui kur nors tamsioje pakampėje, kai netikėtai prisigeria nepasakęs nei kur gyvena, nei ką su juo – tokiu – daryti. Bet jei atvirai – nevykęs tada ne pasimatymas, o žmogus, kuris į jį pakvietė.

Galbūt jūs ir pati esate pridariusi daug visokių nesąmonių susitikinėdama su priešingos lyties atstovais. Nebekartokite jų. Per pasimatymus įjunkite ne tik savo žavesį, bet ir mąstymą bei intuiciją. Būkite išmani: stebėkite pavojaus ženklus, pažinkite skirtingus tipažus, darykite išvadas...

Kaip jums sekasi šioje srityje, galėsite pasitikrinti lygindamos savo patirtį su psichologų pastebėjimais rubrikoje „Jausmų imperija“.

Draugės / Shutterstock nuotr.