10 didžiausių bendravimo klaidų

Pyktis / Vida Press nuotr.
Pyktis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-07-12 19:30
AA

Kodėl su vienais žmonėmis bendrauti visada būna smagu, o su kitais jaučiamės nejaukiai? Norite būti malonūs pašnekovai? Stenkitės vengti didžiausių bendravimo klaidų!

Kad ir kokie malonūs bendraudami norime būti, kad ir kaip stengiamės, neretai neišvengiame pačių paprasčiausių klaidų. Pasirodo, tiek per didelis noras įtikti pašnekovui, tiek kuklumas ar akiplėšiškumas gali būti priimti vienodai nepalankiai. Tad kokios tos didžiausios bendravimo klaidos?

Tek per didelis noras įtikti pašnekovui, tiek kuklumas ar akiplėšiškumas gali būti priimti vienodai nepalankiai.

1. Norite kitus įtikinti savo tiesa. Iš tikrųjų beveik visais klausimais kiekvienas žmogus turi savo asmeninę nuomonę. Tad jei beatodairiškai ginate savo nuomonę ir savo tiesa norite įtikinti kitus, dažniausiai galite pasirodyti kietakaktis, šaltas ir pasipūtęs žmogus. Nėra vienos tiesos. Net balta ir juoda spalva ne visiems atrodo tokia, kokia gali atrodyti jums. Vienas gali įžvelgti pilkšvą atspalvį, kitas melsvą – ir visi iš tikrųjų bus visiškai teisūs.

2. Per didelis atvirumas. Jei pašnekovą pažįstate visai neseniai arba dažniausiai su juo bendraujate tik dalykiškai, netikėtas atsivėrimas jį gali tiesiog priblokšti. Retas žmogus nori užsikrauti kitų istorijas ir problemas sau ant pečių, nesvarbu, kaip jūs šiuo metu jaučiatės, tad pasistenkite pajusti, kokia atmosfera tvyro ore. Ar šiuo atveju geriausia kalbėtis apie orą ar atskleisti ir vieną kitą asmeninio gyvenimo detalę. Bendrauti bus tikrai įdomu tada, jei išlaikysite bent šiek tiek paslaptingumo.

TAIP PAT SKAITYKITE: Klausimai, kurių neturėtumėte užduoti savo partneriui

3. Per didelis draugiškumas. Pasitaiko žmonių, apie kuriuos sakoma „nors prie širdies dėk“. Ir nors dažniausiai šis posakis vartojamas teigiama prasme, kartais jis turi ir neigiamą atspalvį, kai norima apibūdinti tokį pašnekovą, kuris visada nori jums įtikti. Įdomūs žmonės paprastai išsako savo nuomonę, kad ir kokia ji būtų, ir tai sugeba padaryti subtiliai ir neįžeisdami kitų. Tai – didžiausias menas, tačiau tokie asmenys paprastai ir laikomi geriausiais pašnekovais.

4. Klijuojate etiketes. Jei kalbėdami nevengiate tokių pasakymų kaip: „O taip, žinoma, ko norėti iš Skorpiono“ arba „Visi kauniečiai tokie“, vargu, ar su jumis daug kas nori bendrauti. Kiekvienas žmogus yra labai savitas ir individualus, pasistenkite įsiklausyti, ką kalba kitas, sužinoti, kokia jo patirtis gyvenime. Ne veltui sakoma, kad geriausi pašnekovai yra tie žmonės, kurie moka klausytis.

5. Vengiate kelti klausimus. Geras klausytojas yra ne tas, kuris tik įdėmiai klausosi, bet tas, kuriam kyla klausimų. Aktyvus klausinėjimas liudija, kad susidomėjote pašnekovu, taip pat rodo, kad stengiatės išsiaiškinti tai, ko nesupratote – joks žmogus neįstengia kito suprasti 100 proc., tad jeigu neklausia, vadinasi, verčiau pasikliauja nežinojimu, spėjimu, kuris neretai gali būti klaidingas.

Pokalbis / Fotolia nuotr.

6. Esate visažinis. Tokiu atveju pokalbį net pradedate žodžiais „žinojau, kad tau... pasiseks, nepavyks ir taip toliau“. Toks tariamas žinojimas tolina žmones vieną nuo kito ir užkerta kelią bendravimui. Nejaugi įdomu kalbėtis su tokiu, kuris jau ir taip viską žino? O blogiausia, kad tokią taktiką dažniausiai renkamės bendraudami su pačiais artimiausiais žmonėmis: vaikais, tėvais, mylimaisiais...

TAIP PAT SKAITYKITE: Etiketas nemirė: kokios elgesio taisyklės galioja socialiniuose tinkluose?

7. Nedrįstate prašyti kitų pagalbos. Ar esate iš tų, kurie negali prie kitų išlieti nė ašaros, kurie atrodo stiprūs ir nepažeidžiami? Nebūtina ašaroti ar guostis dėl to, kad jums pradėjo bėgti nosis ar kad kaip kas mėnesį tomis dienomis ėmė skaudėti galvą. Tačiau lygiai taip pat neverta demonstruoti supermoters savybių. Gyvenime yra nemažai situacijų, kai kiti žmonės gali labai padėti, o atmesdami ar neieškodami pagalbos – priešingai – daromės pažeidžiamesni, lengviau išmušami iš pusiausvyros.

8. Visada norite vadovauti. Nesvarbu, ar tariatės su kolegomis, kur pietauti, ar namie reikia daryti remontą, – jūsų nuomonė yra svarbiausia ir jos visi turi klausyti. Tokių „vadovų“ paprastai niekas nemėgsta ir slapčia net niekina. Galbūt jūs iš prigimties esate žmogus, kuris mėgsta organizuoti ar dirbate vadovaujamą darbą ir priimti sprendimus jums yra įprasta ir būdinga. Nereikia slopinti savo polinkio būti aktyviam, tačiau vertėtų pasistengti leisti atsiskleisti ir kitų iniciatyvoms. Juolab kad galbūt tai padovanotų jums naujų idėjų ir minčių.

Iš pirmo žvilgsnio tikrai galite patraukti kitus, nes visiems malonu bendrauti su patraukliu ir diplomatišku žmogumi, tačiau tokie būna tik robotai!

9. Esate pernelyg globėjiški ir paslaugūs. Nuo tokių žmonių daugelis nori bėgti kuo toliau, o kiti gudriai pasinaudoja jų noru padėti ar savotiškai „papirkti“. Tokie santykiai neretai būna „į vienus vartus“, nes jie neskatina nuoširdumo ir visaverčio bendravimo, greičiau tampa verslo ryšiais – „aš padedu tau, kad kada nors padėtum man“.

10. Kuriate idealaus žmogaus įvaizdį. Kad ir kur eitumėte, kad ir su kuo bendrautumėte, visada stengiatės išlaikyti tam tikrą tobulą įvaizdį, tai yra pernelyg daug dėmesio skiriate savo išvaizdai, pasveriate kiekvieną savo pasakytą žodį. Iš pirmo žvilgsnio tikrai galite patraukti kitus, nes visiems malonu bendrauti su patraukliu ir diplomatišku žmogumi, tačiau labai greitai tampate nuobodūs kitiems, nes tokie būna tik robotai!

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!