Kiekvienas iš mūsų nori būti sėkmingas ir laimingas, tačiau daugelis pastebi, kad tai nėra taip paprasta, kaip atrodo. Pateikiame 10 priežasčių, kodėl jūs nesijaučiate laimingi.
Manote, kad pinigai jums suteiks laimės. Pinigai suteikia komfortą, saugumą ir laivę, tačiau pačios laimė jie negali nupirkti. Jei esate nelaimingas, būdamas vargšas, nebūsite laimingas ir turėdamas krūvą pinigų.
Pinigai suteikia komfortą, saugumą ir laivę, tačiau pačios laimė jie negali nupirkti. Jei esate nelaimingas, būdamas vargšas, nebūsite laimingas ir turėdamas krūvą pinigų.
Laimė yra neapčiuopiamas dalykas, tai požiūris į gyvenimą, žmones, savo veiklą. Atidžiai pažvelkite į savo gyvenimą: tikslus, norus, svajones. Ar visa tai susiję tik su pinigais?
Manote, kad kiti žmonės turi padaryti jus laimingus. Daugelis tikisi, kad kiti žmonės turi įnešti laimės į jų gyvenimą, tačiau tai yra visiškai nesąmonė. Be abejo, visi norime, kad santykiai su draugais, artimaisiais, mylimaisiais būti puikūs, tačiau šie žmonės nėra atsakingi už jūsų asmeninę laimę. Nustokite savo laimės trūkumą primesti kitiems („būsiu laimingas, kai susirasiu merginą“, „būsiu laimingas, kai jis man pasipirš“ ir pan.). Auksinė taisyklė sako: jei nebuvote laimingas prieš tai, po to irgi nebūsite. Ir atminkite, kad niekas nenori būti su nelaimingais žmonėmis.
Tikitės, kad gyvenimas klostysis taip, kaip rodo per filmus. Laimė yra tada, kai jūsų lūkesčiai atitinka realybę. Tačiau būkite su savimi sąžiningi ir pripažinkite, kad jūsų gyvenimas nėra filmo scenarijus. Galbūt pabaiga yra ne visada laiminga, kaip kino juostose, tačiau jūs turite išmokti su tuo tvarkytis ir nepalūžti. Užuot nuolat mąstę „kas būtų, jeigu būtų...“, geriau galvokite, kaip tapti laimingesniam dabar.
TAIP PAT SKAITYKITE: Įžymybės, kurios labiau vertina natūraliąją mediciną. Ko iš jų galima išmokti?
Žiūrite per daug televizoriaus. Pripažinkite, kad žiūrėdami televizorių galime pasijusti labai nelaimingi. Kaip įprasta, blogų naujienų rodoma kur kas daugiau nei gerų. Todėl po to galite jaustis nuliūdę, sunerimę, šokiruoti ar išgąsdinti. Atėję į darbą kalbėsite apie terorizmo aktą, kuris buvo aptartas vakaro žiniose, namuose diskutuosite, kad ekonominė situacija tik prastėja. Nė vienas iš šių dalykų nesuteikia laimės.
Per daug leidžiate laiko socialiniuose tinkluose. Nuo televizoriaus pereiname prie socialinių tinklų, būtinai reikia pasitikrinti, kas naujo įvyko, kaip gyvena jūsų draugai ir pažįstami. Tačiau psichologai jau kuris laikas kalba apie tai, kad socialiniai tinklai žmones priverčia jaustis vis nelaimingesniais. Žmonės pamato, kaip kiti gerai ir laimingai gyvena (keliauja, valgo skanų maistą, įsimyli, siekia karjeros tikslų ir pan.). Matydami visa tai, norime mes to ar ne, pradedame save lyginti su kitais, o tai sukelia įtampą, nerimą, nusivylimą savimi, staiga suvokiame, kiek daug neturime, nesame pasiekę. Tad užuot nuolat naršę socialiniuose tinkluose, daugiau gyvenkite savo gyvenimą ir būsite laimingesni.
Prasti santykiai su artimaisiais. Ryšys su šeima yra bene stipriausias socialinis ryšys. Yra labai nedaug žmonių, kurie rūpėtų labiau nei jūsų šeimos nariai. Tačiau šiuolaikinė visuomenė tampa vis labiau individuali: žmonės dažnai atitrūksta nuo savo šaknų, šeimos, praranda ryšį, galbūt net susipyksta. Tvirto pagrindo nebuvimas, nuolatinis blaškymasis ir siekis nesuteikia laimės.
Jūs nemėgstate gyvūnų. Yra atlikta daug medicininių ir psichologinių tyrimai, įrodančių, kad žmogaus ir gyvūnų santykiai gali padėti žmogui pasijusti laimingesniu. Vos grįžę namo galite džiaugtis ypatingu augintinio dėmesiu, nuoširdžia meile ir pasitikėjimu. Jaučiatės nelaimingi, vieniši, atstumti? Įsigykite šuniuką ir pamatysite, kiek laimės jis jums suteiks.
Dažnai valgote greitąjį maistą. Jei esate sveikas, neturite antsvorio, tikriausiai esate kur kas laimingesnis už tuos, kurie turi sveikatos problemų. Tačiau jei dažnai mėgaujatės greituoju maistu, kuris nėra labai sveikas, tikėtina, kad nesijaučiate pakankamai gerai. Taip, gaunate trumpalaikį laimės hormonų kiekį, tačiau kokia kaina? Antsvoris, streikuojantis širdis, aukštas cholesterolis, didelis cukraus kiekis kraujyje laimė nesuteikia.
Nuolat mąstote apie praeitį ar ateitį. Daugelis iš mūsų gyvena visą laiką mąstydami apie praeitį, daugelis iš mūsų gyvena tikėdamiesi geresnės ateities. Nors abu dalykai labai svarbūs, visgi šią akimirką mes nieko daugiau neturime, tik dabartį. Susitelkimas į dabartį nereiškia, kad praeitis ir ateitis nesvarbi, tai reiškia, kad užuot savo laimę lyginę su praeitimi ir ar ateities svajonėmis, mes nepatiriame dabarties akimirkos. Garsusis budistų vienuolis Thich Nhat Hanhas sako: „Dabarties momentas pripildytas džiaugsmo ir laimės. Jei būsite dėmesingi, pastebėsite tai“.
Jus supa nelaimingi žmonės. Sakoma, kad mes pritraukiame tokius žmones, kokie patys esame. Tai gerai pagalvokite, kaip galite pritraukti laimingus, gyvenimu besidžiaugiančius žmones, jei esame nuolat viskuo nepatenkinti? O dabar gerai pagalvokite, jei būsite laimingi, šypsositės, padėsite kitiems, tokius pačius pritrauksite ir prie savęs. Rinkitės laimę!
TAIP PAT SKAITYKITE: Meilę ir laimę pritraukti padės runos
35 būdai, kaip tapti laimingam
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!