10 priežasčių, kodėl nekrinta svoris

Sportuojanti moteris / Fotolia nuotr.
Sportuojanti moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Intensyviai sportuojate, atrodo, lyg ir laikotės sveikos mitybos principų, tačiau kilogramai netirpsta, nors tu ką!

Priežastys, kodėl taip yra, gali būti visiškai paprastos – tokios, apie kurias niekada nesusimąstėte. Verta vos vieną dieną paskirti sau ir atkreipti dėmesį, o dar geriau – užsirašyti, ką valgote, kiek kalorijų suvartojate, kokius maisto produktus renkatės. 

Štai pagrindinių priežasčių, dėl ko svoris nekrinta, dešimtukas:

1. Kiekvieną dieną suvartojate daugiau kilokalorijų negu sudeginate judėdami. Natūralu, kad nesueikvotos kalorijos nutupia riebaliukais ant klubų, šlaunų ir pilvo. 
2. Sportuojate, tačiau atliekate vis tuos pačius pratimus, nedidinate fizinės ištvermės, nekeičiate sportinės programos. Ilgainiui kūnas pripranta, ir pratimai tampa nebe tokie efektyvūs jūsų figūrai. 
3. Vartojate per mažai skysčių ir vengiate „gerųjų“ riebalų, kurie būtini normalioms organizmo funkcijoms užtikrinti. 
4. Dirbate sėdimą darbą. Jeigu ilgiau nei keturias valandas praleidžiate nė nepakilę nuo kėdės, tikėtina, kad ne tik svoris augs, bet ir didės širdies bei kraujagyslių ligų rizika. 
5. Persivalgote vakarais. Mokslininkai įrodė, kad vienas įprotis – atsisakymas maisto po 22 val. vakaro, gali padėti išsaugoti dailias linijas. Be to, vakare prisivalgę miegosite kur kas prasčiau nei tuštesniu skrandžiu. 
6. Jūsų valgiaraštis labai skurdus. Valgote vis tą patį maistą, vengiate žalumynų, maitinatės ne pagal sezoną. Dabar pats metas savo skrandžius palepinti šviežiomis daržovėmis, vaisiais, uogomis, tad išnaudokite progą savo figūrai surengti tikrą šventę. 
7. Per mažai miegate. Tai turi įtakos ne tik jūsų fizinei savijautai, bet ir figūrai, todėl pakankamai laiko skirkite miegui ir poilsiui. Išsekę sunkiai galėsite prisiversti sportuoti, judėti ir kitaip aktyviai bei energingai leisti laiką. 
8. Laikotės griežtos dietos. Apriboję savo įgeidžius galite sulaukti visiškai priešingo rezultato. Peralkę pulsite prie bet kokio maisto, persivalgysite, todėl svoris sugrįš dviguba jėga. O kūnas, negaudamas maisto medžiagų, pradės kaupti kiekvieną kilokaloriją. Štai ir rezultatas: nei į priekį, nei atgal. 

Dailus pilvukas
Dailus pilvukas / Shutterstock nuotr.


9. Visiškai nesportuojate. Be komentarų – kaip galite tikėtis dailios figūros, jeigu tik sėdite, valgote, nejudate ir skundžiatės, kad celiulitas jau matosi per drabužius?.. 
10. Užkandžiaujate. Per dažnas užkandžiavimas jums dovanoja nemenką kilokalorijų kiekį, kurio mes neįskaičiuojame į dienos normą. Ak, ką reiškia tas vienas sausainiukas, du saldainiai, ledų porcija. Patikėkite, reiškia... 

Kaip pagreitinti medžiagų apykaitą? 

  • Sportuokite ir stenkitės atlikti skirtingus pratimus visoms raumenų grupėms. 
  • Sulėtėjusią medžiagų apykaitą išduoti gali ir jūsų savijauta: jūs nejaučiate noro judėti, šąla rankos ir kojos, nepatiriate malonumo sportuodami, o talijos apimtis siekia 85 cm (moterims) ir 100 cm (vyrams).
  • Maitinkitės tinkamai: ryte skanaukite angliavandenių (sudėtinių) turinčių maisto patiekalų, o vakare rinkitės baltyminį maistą. 
  • Gerkite vandens su citrina, vartokite daug skysčių – ne mažiau kaip 1,5 l per dieną.
  • Gerieji riebalai taip pat būtinti sveikam organizmui: tinka riešutai, augaliniai aliejai, avokadai, riebi žuvis. 
  • Galite išbandyti iškrovos dienas ir leisti skrandžiui atsikvėpti. Daugiau iškrovos dienų receptų rasite štai čia
  • Medžiagų apykaita vis labiau lėtėja vyresniems žmonėms, o ją suvaldyti galite atitinkama mityba ir sportu, tačiau atsiminkite, kad persivalgyti taip pat blogai kaip ir neprivalgyti. Nuolatos jaustis alkaniems – prasta išeitis. 
  • Tam, kad organizmas dirbtų tiksliai kaip laikrodukas, o jūsų savijauta būtų gera, pradėkite nuo pusryčių. Juos būtina pavalgyti, kadangi būtent tuo metu įsijungia medžiagų apykaitos „varikliukas“. Jeigu šį procesą praleidžiate pro akis, tuomet „stovite vietoje“, kaip ir jūsų svoris. 
  • Valgykite nedidelėmis porcijomis kas tris valandas tam, kad medžiagų apykaita galėtų atlikti savo darbą.
  • Metabolizmą greitina ir baltyminis maistas, todėl tokie produktai turėtų sudaryti bent trečdalį jūsų dienos raciono. Tinka ir žalioji arbata be cukraus, vanduo, ląstelienos turintys produktai, aitresni prieskoniai, raudona mėsa, varškė, greipfrutai, ananasai, riešutai, kuriuose gausu magnio (žemės riešutai, migdolai, anakardžiai), bananai, citrusiniai vaisiai, džiovinti vaisiai. 
  • Nevalgykite likus keturioms valandoms iki miego.