10 superproduktų, kurie pagerins atmintį ir nuotaiką

Sveikas maistas / Fotolia nuotr.
Sveikas maistas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-09-29 09:00
AA

Žmonės kalba, kad ką valgai, taip ir atrodai. Ir negalime tam nepritarti! Juk jeigu kas dieną kimšite dešrainius ir saldainius, kažin ar galėsite džiaugtis puikia savijauta ir energijos pliūpsniais...

Be to, tinkamai parinktas maistas teigiamai veikia smegenų funkcijas, kadangi mūsų atmintis, koncentracija, ir netgi nusiteikimas iš tikrųjų susijęs su tuo, ką dedame į burną. Štai bent 10 pasiūlymų, kuriuos pateikia lifehack.org, kurie turėtų padėti pajusti skirtumą jūsų organizmui. Išbandome?

Pilno grūdo miltų blyneliai su šilauogėmis ar bet kuriomis kitomis uogomis (spanguolėmis, bruknėmis ir pan.)

Visų pirma, reikia paminėti, kad tokie miltai skiriasi nuo aukščiausios rūšies kvietinių miltų tuo, jog yra ne tik gerokai sveikesni, bet ir turi vitaminų, mineralų, ilgam suteikia sotumo jausmą. Kepkite blynus be papildomų saldiklių, priedų, naudodami kuo mažiau riebalų. Paskaninę sveikomis ir šviežiomis uogomis (tinka ir šaldytos), rytą pradėsite sveikai ir skaniai. Pačios šilauogės jau seniai priklauso supermaisto grupei ir turi teigiamą įtaką mūsų emocinei ir psichinei savijautai.

Taip pat skaitykite: Medžiagų apykaitą spartinanti dieta

Tunas

Tunas vadinamas vitaminų B3 ir B6 šaltiniu, taip pat jame gausu seleno, fosforo. Ar žinojote, jog jeigu jūsų organizmui stinga šių mineralų, gali užklupti nepaaiškinami emocijų sutrikimai, liūdesys ir net depresija? Taigi, skanaukite į sveikatą. Žinoma, geriausia rinktis ne konservuotą tuną, bet šviežią ir pasiruošti patiems, tarkime, pasikepinti, patroškinti.

Moliūgų sėklos

Moliūgas – rudens karalius, kuris tinka visiems gyvenimo atvejams. Norite gražios odos ir puikios savijautos? Tuomet pats laikas griebtis moliūgų sėklų, kuriose itin daug cinko, naudingo visam žmogaus organizmui. Tyrimai atskleidė, kad besiskundžiančiųjų aktyvumo ir dėmesio sutrikimu kraujyje cinko kiekis yra kur kas mažesnis nei tų, kurių nekamuoja tokios bėdos. Taip pat cinkas padeda išvalyti organizmą nuo teršalų ir sunkiųjų metalų.

Vitaminų kupinos daržovių salotos

Tokios salotos jums dovanos didžiulę vitamino C dozę, kurio šaltuoju metų laiku visuomet pritrūksta... Ko jums reikės? Mangų, saldžiųjų paprikų, svogūnų, kalendrų, žaliųjų citrinų ir apelsinų sulčių, kokosų, papajų. Viską susmulkinkite, išmaišykite ir skanaukite į sveikatą. Toks gardėsis skatina smegenų veiklą, be to, sudėtinėse dalyse yra nemažai folio rūgšties, kuri naudinga ne tik besilaukiančioms moterims, bet ir, mokslininkų žodžiais tariant, saugo nuo depresijos.

Jogurtas su saulėgrąžų sėklomis

Rinkitės neriebų jogurtą be jokių papildomų priedų ir saldiklių bei sumaišykite jį su saujele saulėgrąžų sėklų. Šiame derinyje atrasite viską, ko reikia energingai dienai – geležies, magnio, cinko, kurie padeda reguliuoti hormono dopamino gamybą. Pastarasis atsakingas ir už gerą nuotaiką, ir už smagų intymų gyvenimą...

Šalavijas

Ypatingasis šalavijas išties vertas dėmesio. Ir ne be reikalo! Mat jis siejamas su išmintimi, padeda išlaikyti aštrų protą, atmintį, saugo nuo Alzheimerio ligos, kitaip tariant, padeda saugoti smegenų jaunystę. Dažnai šalavijas pavadinamas ir natūraliu dantų šepetėliu: jame gausu natūralių eterinių aliejų, padedančių išsaugoti sveikas dantenas ir burnos gleivinę. Išbandykite: 1 arbat. š. šalavijų užpilkite karštu vandeniu ir palaikykite 10 minučių. Perkoškite ir skalaukite burną tris kartus per dieną. Šypsena padeda atrodyti kur kas jauniau!

Lęšiai

Jie puikus pasirinkimas, jeigu norite pavalgyti ir sveikai, ir sočiai. Tuo labiau, kad jais galite pakeisti net ir mėsą! Vienas puodelis lęšių turi net 35 proc. dienos normos geležies. Kuomet trūksta geležies, sutrinka ir medžiagų apykaita, nes organizmas negauna medžiagų, reikalingų darniai jo veiklai. Lęšių patiekalai dar ir gerina nuotaiką, kadangi padeda reguliuoti hormono serotonino gamybą. Taigi – į sveikatą!

Lašiša

70 g troškintos lašišos turi 99 kcal. Ir dar – tai puikus Omega 3 riebiųjų rūgščių šaltinis. Nėra lengva siunčiamus kūno signalus susieti su medžiagų trūkumu, visgi šie požymiai rodo, kad galbūt jums trūksta omega-3 rūgšties: energijos trūkumas ir nuovargis, sausa oda, prasta medžiagų apykaita, nuotaikų svyravimai, atminties problemos. Išvada? Valgykite daugiau lašišos.

Kartusis juodasis šokoladas

Taip, šokoladas patenka į naudingiausių skanėstų penketuką. Bet tik tikras juodasis kartusis šokoladas, t. y. geriausia mėgautis tokiu, kuriame kakavos pupelių ne mažiau kaip 70 proc. O kur dar jo stebuklingos savybės!.. Šokoladas padeda reguliuoti kraujospūdį, susidoroti su stresu ir išvengti sezoninės depresijos, stiprina širdį. Skanaukite iki 30 g per dieną. Pasirodo, šokolade esantis feniletilaminas padeda jaustis taip, lyg būtumėte įsimylėję. Ar gali būti geriau?

Krevetės

Jose taip pat galima aptikti omega-3 riebiųjų rūgščių, padedančių deginti riebalus, gražinančių odą, o svarbiausia, teigiamai veikiančių smegenis. Kitas krevečių privalumas – selenas, kurio trūkumas pasireiškia prasta nuotaika ir depresija. Taip pat mokslininkai pabrėžia, jog šiose jūrų gėrybėse esančios medžiagos užkerta kelią diabetui.