10 žingsnių, kaip išgyventi išsiskyrimą

Širdgėla / Vida Press nuotr.
Širdgėla / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2018-01-10 21:00
AA

Net jei tai ne pirmas ir ne antras jūsų išsiskyrimas, viskas atrodo ne mažiau sunku ir skausminga. Gera žinia tai, kad žinote, jog ir tai praeis. Bloga – tas laikas slinks lėtai ir teks išgyventi visas emocijas. Kaip tą padaryti lengviau?

1. Išsiverkite

Net jei atrodo, kad išgyvenate viso pasaulio skausmą, nėra vaistų, kurie jį „nuimtų“. Prisiminkite, kas buvo gražaus jūsų santykiuose, apgalvokite, ką gavote iš jų gero, ir paverkite – tiek, kiek jaučiate, kad jums reikia.

2. Darykite tai, kas padeda užsimiršti

Jei tik sėdėsite ir spoksosite į vieną tašką, galvosite tik apie tai, ką praradote ar ko atsisakėte (priklausomai nuo to, kas buvo skyrybų iniciatorius). Mankštinkitės, eikite pasivaikščioti, žiūrėkite mėgstamus filmus – geriau ne romantinius, skaitykite, mokykitės ko nors naujo. Nelaukite, kol aplankys nuotaika kažką veikti – tiesiog veikite.

3. Ieškokite emocinės paramos

Geriausia, kad tai būtų artimas žmogus – sesuo, pusseserė, draugė ar draugas. Toks žmogus, kuriuo besąlygiškai pasitikite, kuris yra empatiškas ir gebės bei norės jus išklausyti. Jei tokio žmogaus nėra, galbūt galite sau leisti lankytis pas psichologą – specialistas padėtų suvokti jūsų emocijas, skyrybų priežastis (juk neretai mes jų net nežinome), pasikartojančius elgesio modelius.

4. Laikykitės atstumo

Tai reiškia, kad nereikia toliau neva draugiškai susitikti, jei jūsų eks ar jūs to pageidaujate. Juo labiau nereikia susitikti dėl neįpareigojančio sekso – nes kažkuris liks dėl to įskaudintas. Todėl ypatingai svarbu, jei dalijatės bendru būstu, kad kuris nors iš jūsų iškart po išsiskyrimo išsikraustytų.

5. Neieškokite pakaitalo

Vyrams gal tai ir suveikia, bet moterims sunkiau po išsiskyrimo vieną vyrą pakeisti kitu. Mėginimas siausti per barus, pažinčių programėles ir ieškoti pakaitalo iš tiesų yra bandymas užmaskuoti skausmą. O kartu – ir naudojimasis kitu žmogumi neva kad atkeršytumėte savo eks (nors pastarasis nebūtinai žino, kad jūs su kažkuo susitikinėjate, taigi – koks čia kerštas?).

6. Neužsibūkite viena

Dabar toks metas, kai geriau neužsibūti vienumoje, neizoliuoti savęs nuo socialinės aplinkos. Atnaujinkite senas draugystes, pagalvokite, su kokiais žmonėmis jums gera leisti laiką. Pakvieskite juos kavos, į kiną ar į parką.

7. Nepulkite atgal į glėbį

Nereikia prisigėrus vyno vidury nakties jam skambinti ar rašyti, kad pasiilgote. Net jei gyvenime jums abiem lemta susieiti dar kartą, tai turi būti padaryta ne iš širdgėlos ir baimės likti vieniems, o tik nurimus ir viską gerai apgalvojus.

8. Kliaukitės savimi

Kai praeina skausmas, galima įsiklausyti į savo kitas emocijas, į savo vidinį balsą. Jis žino, kad viskas su jumis bus gerai, kad vėl mylėsite ir būsite mylima. Pasikliaukite tuo.

9. Neskubinkite savęs

Nenorėkite po savaitės lakstyti išsišiepusi ir laiminga ir nepykite ant savęs, kad taip nenutiks. Neskubinkite savo emocijų, neskubinkite įvykių, nedarykite drastiškų sprendimų, gyvenkite čia ir dabar.

10. Mylėkite save

Tai svarbiausias dalykas. Turbūt tai pamiršote?..