15 būdų, kaip praskaidrinti rudeniškai nostalgišką nuotaiką

Rudens akimirka. / Shutterstock nuotr.
Rudens akimirka. / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-11 09:00
AA

Ruduo – vienas gražiausių metų laikų, tačiau ilgėjantys vakarai ir pasitraukianti šiluma nejučia gramzdina į melancholiją. Kad širdyje neapsigyventų liūdesys, siūlome net penkiolika efektyvių būdų, kaip pakelti sau nuotaiką.

Susitikite su drauge. Kas geriau išklausys, supras ir patars, jei ne gera draugė? Net, rodos, bereikšmiai moteriški paplepėjimai moterims gyvybiškai svarbūs. Anot psichologų, valandėlės pokalbis moteriškoje kompanijoje, mažina stresą kur kas efektyviau nei savaitė atostogų.

Anot psichologų, valandėlės pokalbis moteriškoje kompanijoje, mažina stresą kur kas efektyviau nei savaitė atostogų.

Negana to, draugei padedant galima rasti bet kokios problemos sprendimą.

Padovanokite dovaną. Įrodyta, kad dovanoti dovanas yra nepalyginamai smagiau, nei jas gauti. O brangiam žmogui pradžiuginti nereikia laukti ypatingos progos, juk netikėta dovana – dvigubai smagiau. Jei turite laiko, pati ką nors pagaminkite, nepamirškite ir ranka rašyto atviruko. Tokios asmeniškos dovanos labiausiai glosto širdį.

Paskaitykite knygą. Ilgais rudens vakarais nėra nieko geriau nei jaukiai įsitaisyti su knyga. Moksliškai įrodyta, kad skaitymas skatina mąstymą, mažina stresą, turtina žodyną, apsaugo nuo Alzheimerio ligos, skatina kūrybiškumą, didina koncentraciją. Be to, vakarinis skaitymas gerina miegą.

Suvalgykite obuolį. Šiemet ruduo dovanoja daug raudonskruosčių obuoliukų. Kasdien suvalgykite po vieną. Obuoliuose daugiau vitamino C nei citrinoje, o šis vitaminas stiprina mūsų imunitetą, taip pat yra itin naudingas skaisčiai sveikai odai. Argi ne puiku būtų šį rudenį nepasigauti net menkutės slogos ir džiaugtis lygia veido oda?

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichologas: „Rudenį nemažai žmonių patiria daugiau streso“

Moteris su augintiniu. / Shutterstock nuotr.

Su mylimuoju nuvažiuokite prie jūros. Pajūris jau atsikvėpė po gausios poilsiautojų lavinos ir vėl laukia svečių. Tuštutėliai pliažai, ankstyvas saulės palydėjimas ir nesibaigiantys pasivaikščiojimai pušyne tikrai suteiks teigiamų emocijų. Be to, kvėpuosite jodo prisotintu pajūrio oru. Jodas yra pagrindinė skydliaukės hormonų sudedamoji dalis, padeda reguliuoti širdies ritmą, kraujospūdį, kūno temperatūrą, svorį, medžiagų apykaitą, gerina nuotaiką.

Pabėgiokite arba nueikite į treniruotę. Aktyvi fizinė veikla padeda įveikti įtampą, atsikratyti streso. Reguliarus sportas dailina kūno linijas, stiprina imunitetą. Svarbiausia išsirinkti jums patinkančią veiklą, kad į treniruotes eitumėte noriai. Tai gali būti ir šokiai, dviračiai, joga, šiaurietiškas ėjimas ir t.t.

Pasigaminkite rankdarbį. Rankdarbiai lavina loginį mąstymą, moko ieškoti sprendimų, pasitelkiant kūrybiškumą. Anot psichologų, susikoncentravimas į neprivalomą, kruopštų darbą, padeda atsikratyti nerimo, užsimiršti, nusiraminti. O jei dar pavyksta sumeistrauti ką nors tikrai dailaus, tuomet auga pasitikėjimas savimi, gaminasi laimės hormonai.

Suvalgykite šokolado. Moksliniais tyrimais jau seniai įrodyta, jog šokolade esančios medžiagos gerina kraujotaką, aktyvina smegenų darbą, tonizuoja, suteikia žvalumo ir gerina nuotaiką. Šiomis gėrybėmis dalinkitės su namiškiais ar draugais. Namuose surenkite fondiu vakarėlį ir į šiltą šokoladą mirkykite vaisius bei uogas.

Pasilepinkite SPA procedūromis. Grožio ritualai, atpalaiduojantys masažai ir kitos SPA procedūros nuneš mintis į kitą pasaulį, o visus rūpesčius paliks lauke kartu su vėjo sūkuryje besiplaikstančiais lapais. Nepamirškite užsukti ir į pirtį. Pirtis gerina kraujotaką, malšina sąnarių skausmus, apsaugo nuo kvėpavimo takų ligų, gerina nuotaiką ir miego kokybę.

Šokoladas. / Shutterstock nuotr.

Nueikite į teatrą. Kai vakarais lauke nebėra tiek pramogų, kaip buvo vasara, neleiskite laiko prie televizoriaus ekranų. Pats laikas prisiminti teatrą – dramos, komedijos, šokio spektakliai. Praturtinkite savo vidinį pasaulį. Be to, išėjimas į teatrą pagaliau gali būti puiki proga pasipuošti nauja suknele.

Aplankykite tolimą giminaitį. Arba pasikvieskite jį į svečius. Vasara visi skubėjome kuo greičiau baigti darbus ir pasimėgauti gerais orais, keliavome, stovyklavome, tad suderinti pasisvečiavimą buvo ne taip paprasta. Skirkite laiko dabar. Visuomet smagu, kai namai prisipildo klegesio ir juoko.

Nusipirkite ką nors ryškaus. Ruduo jau kaip reikiant puikuojasi visomis gražiausiomis spalvomis. Nenusileiskite jam ir nepaskęskite pilkų paltų ir juodų batelių jūroje. Įsigykite ryškų paltą, pirštines, batelius ar bent šaliką. Ryškios spalvos suteikia energijos ir gerina nuotaiką. O ir praeivių žvilgsniai bei šypsenos jums garantuoti.

Kulinarai juokauja, kad tikrasis ruduo neprasideda, kol namuose nepakvimpa obuolių pyragu su cinamonu.

Suplanuokite atostogas. Prityrę keliautojai sako, kad nėra geresnio jausmo, negu žinoti, kad jau turi bilietus kitai kelionei. Visai nesvarbu, ar ji kitą savaitę, ar kai prasidės žiema. Pasidairykite kelionių pasiūlymų, įsigykite pigius bilietus ir kas kartą pagalvojus apie jau realią kelionę, jums pakils nuotaika.

Į darbą nueikite pėsčiomis. Spalvotas ruduo pasibaigia labai greitai ir visas grožis atsiduria ant grindinio... Pasivaikščiokite po čežantį rudenį. Bent kartą palikite automobilį namuose ar išlipkite keliomis stotelėmis tolėliau ir eikite pėsčiomis. Įvertinkite gamtos dailininko darbą ir prisirinkusi gražiausių lapų papuoškite jais darbo stalą.

Išsikepkite obuolių pyragą. Kulinarai juokauja, kad tikrasis ruduo neprasideda, kol namuose nepakvimpa obuolių pyragu su cinamonu. Internete galima rasti kelias dešimtis skirtingų obuolių pyragų variantų. Su gabalėliu obuolių pyrago ir pašnekesiai malonesni, ir vakarai trumpesni.

TAIP PAT SKAITYKITE: Išmokite atsipalaiduoti: 12 būdų, kurie padės nusiraminti

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!