Dizainerės duoklė tradicijoms: tautiniai motyvai net ant džemperių

„Atsikeli ir varai“  rudens ir žiemos kolekcija (2017–2018) / „Atsikeli ir varai“  nuotr. Montažas ji24.lt
„Atsikeli ir varai“ rudens ir žiemos kolekcija (2017–2018) / „Atsikeli ir varai“ nuotr. Montažas ji24.lt
Šaltinis: Ji24.lt
2017-09-06 13:30
AA

Jaunatviškas ir drąsus lietuviškas prekių ženklas „Atsikeli ir varai“ pristato naują rudens ir žiemos kolekciją. Šį kartą dizainerės Aušros Šeduikytės mados prekių ženklo įkūrėjos, įkvėpimu tapo miesto greitis, naujosios kartos laisvė ir šiuolaikiškai interpretuojami sentimentai praeičiai.

Tradicijų ir modernumo junginys

Esminis kolekcijos tikslas savitai pagerbti Lietuvos istoriją ir paminėti nepriklausomos modernios Lietuvos šimtmetį.

Pasak A. Šeduikytės, prekių ženklas „Atsikeli ir varai“ nuo pat įsikūrimo pradžios ryškiai puoselėja ir palaiko lietuviškumo bei tautosakos motyvus, todėl sentimentai lietuvių liaudies menui ir miesto architektūrai niekur nedingo. Naujoje rudens ir žiemos kolekcijoje sukauptą patirtį dizainerė sujungia dabarties realybę, modernų miestą ir tradicijas.

„Visada reaguoju į socialinius įvykius, mus supančią aplinką ir miesto gyvenimo aktualijas. Mūsų kartai miestas neatsiejamas nuo architektūros, todėl kolekcija įkvėpta ne tik lietuviškos tautosakos, bet ir modernistinės brutalios architektūros pavyzdžių. Tokioje aplinkoje mes užaugome, esame čia ir gyvename bei kuriame dabar, todėl pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu ir tapo tai, kas artima mums“, – pasakoja A. Šeduikytė.

Pagarba Lietuvos šimtmečiui

Per drabužį dizainerė kalba apie nepriklausomo žmogaus ir modernaus miesto santykį. A. Šeduikytės teigimu, naujoji kolekcija „Atsikeli ir mieste“ yra skirta realistiškai mąstančiam jaunam žmogui, kuris kritiškai suvokia praeitį ir priima ją tokia, kokia yra. Esminis kolekcijos tikslas savitai pagerbti Lietuvos istoriją ir paminėti nepriklausomos modernios Lietuvos šimtmetį.

Linijos „Atsikeli ir mieste“ drabužiai puošti lietuviškais skirtingų Lietuvos regionų audimo raštų motyvais, kadaise matytais pas močiutes, ir laisvės simboliais. Pasirinktas ikoniškas Vilniaus televizijos bokšto siluetas, kuris sujungia ir įprasmina miestą, laisvę ir modernų gyvenimą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar tikrai sidabras tik jaunoms, o auksas – brandžioms?

„Atsikeli ir mieste“ ruduo/žiema'17 / "Atsikeli ir varai" nuotr.

Skirta šiuolaikiniam žmogui

Naujoje rudens-žiemos kolekcijoje vienas pagrindinių A. Šeduikytės kūrybos principų išlieka tas pats – tai universalus funkcionalumas. „Kurdama drabužius visada galvoju apie tuos žmones, kurie juos dėvės. Kolekcija skirta savarankiškam, šiuolaikiškam, dirbančiam žmogui, kuris jaučiasi gerai ir užtikrintai savo natūralioje – miesto – aplinkoje. Drabužiai patogūs ir skirti dėvėti kasdien, tinkami ir į darbą, ir po jo“, – teigia dizainerė. Kolekcijoje dera klasika ir laisvalaikio stilius.

Šaltajam sezonui skirtoje kolekcijoje „Atsikeli ir mieste“ pristatomi moteriški ir vyriški džemperiai, suknelės, švarkai ir paltai. Solidžioje tamsių spalvų paletėje dominuoja juoda, pilka, tamsiai mėlyna ir žalia spalvos, tačiau norintiems išsiskirti siūloma ryški raudona. Drabužiai pasiūti iš kruopščiai atrinktų aukštos kokybės audinių, medvilninio trikotažo ir vilnos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar Kate Middleton bus tituluojama stilingiausia nėščiąja ir trečią kartą?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!