3 klausimai sporto instruktorei
Kad kūnas būtų dailus ir nesuglebęs, norime ar nenorime, būtina mankštintis. Visos tai suprantame, tačiau kai kurios iš tolo aplenkiame sporto klubą, neprisiverčiame daugiau judėti. Kaip pasiryžti sportuoti ir kaip tai daryti taisyklingai, kalbamės su patyrusia instruktore.
Kiek kartų per savaitę sportuoti?
Nesvarbu, kur sportuosite, namuose ar sporto klube, nuspręskite, ko siekiate, kokie jūsų tikslai. Jei norite pasimankštinti ir paįvairinti dienos režimą, sportuokite 1–2 dienas per savaitę. Pajutusi malonumą ir vis didėjančią motyvaciją (nes sportuodama patiriate teigiamų emocijų), visada galite padidinti treniruočių skaičių.
Norint tobulinti kūno formas, 3 dienų treniruočių programa – optimalus variantas. O jei ketinate užsiimti profesionaliu sportu arba po kelerių metų varžytis maratone, treniruokitės daugiau nei tris kartus per savaitę.
Renkantis treniruočių dažnumą, svarbu nepamiršti, kad praleistos treniruotės gali nuslopinti motyvaciją. Siekiant rezultatų, labai svarbu laikytis režimo.
Ar genai turi įtakos kūno formoms ir svoriui? Ar įmanoma sportuojant pakeisti savo konstitucinį tipą?
Genų, susijusių su nutukimu, yra labai daug. Negalima išskirti kurio nors vieno kaip svarbiausio ar labiausiai lemiančio antsvorio augimą. Visi su nutukimu susiję genai turi įtakos svoriui, bet veikia per skirtingus mechanizmus. Žmonėms, kurių nutukimas nenulemtas genetiškai, yra daug lengviau normalizuoti kūno svorį sureguliavus mitybą ir fizinį aktyvumą negu turintiems mutavusius genus. Tačiau ir jie lemia ne nutukimą, o tik polinkį tukti. Tad viskas mūsų rankose.
Tinkamai suderinus treniruotes ir mitybą, galima pasiekti puikių rezultatų, nesvarbu, koks jūsų konstitucinis tipas. Tačiau skirtingo sudėjimo žmonėms siekiant rezultatų reikės spręsti skirtingus uždavinius, net jeigu jų galutinė stotelė ta pati.
Nepamirškite, svarbiausia – kantrybė!
Kokius pratimus daryti, kokias veiklas rinktis, kad sustangrintume šlaunų ir sėdmenų raumenis?
Vienas geriausių pratimų kojoms – pritūpimai. Jei svarstote, kaip padailinti šlaunis, puikiai tinka įtūpstai. Juos patariama daryti su svarmenimis.
Išbandykite ir bulgariškus pritūpimus. Šis pratimas labai panašus į įtūpstus vietoje. Skirtumas tik tas, kad viena koja yra ne ant grindų, o užkelta ant kėdės.
Kiekvieną dieną atlikite ir tempimo pratimus. Jie padeda nesustingti raumenims, be to, kūnas lengviau apsipranta su padidėjusiu fiziniu krūviu.
Šlaunų ir sėdmenų raumenims stangrinti tinka bet kokia aktyvi veikla, apkraunanti apatinę dalį: ėjimas, bėgimas, važiavimas dviračiu, slidinėjimas, čiuožimas.
Daugiau patarimų sportui ieškokite naujausiame žurnalo „Ji“ numeryje.