30 metų su V.Katunskyte grojęs R.Kraptavičius – apie šokiravusį skambutį ir įsiminusius žodžius

 Remigijus Kraptavičius ir Vitalija Katunskytė / Asmeninio albumo nuotr.
Remigijus Kraptavičius ir Vitalija Katunskytė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-01-20 20:37
AA

Trečiadienį mirus Lietuvos šlagerių karalienei Vitalijai Katunskytei, daugelis ją pažinojusių tikina – šalis neteko labai ryškios asmenybės. Tuo įsitikinęs ir šiaulietis saksofonistas Remigijus Kraptavičius, scenos divą pažinojęs ne vieną dešimtmetį.

Ne tik kolegės, bet ir artimos draugės netekęs R.Kraptavičius portalui Žmonės.lt pasakojo, kad žinia apie V.Katunskytės mirtį jį pasiekė trečiadienio vakarą, kai jis netikėtai sulaukė buvusio atlikėjos žento Kęstučio Blažio skambučio. Saksofonistas buvo vienas pirmųjų sužinojęs apie skaudžią netektį.

„Įsivaizduokite, jis man paskambino iš Vitalijos telefono numerio, o aš tuo metu kaip tik vakarieniavau kavinėje ir galvojau: o, Vitalija skambina... Tai vos neužspringau sužinojęs... Man pirmam tikriausiai ir paskambino...“, – kalbėjo pašnekovas.

Remigijus Kraptavičius / Asmeninio albumo nuotr.

R.Kraptavičių ir V.Katunskytę siejo graži draugystė, trukusi ne vieną dešimtmetį. Remigijus tik mostelėjo ranka – kiek dienų kartu praleista Palangoje, kiek dainų drauge sudainuota...

„Mes esame scenos draugai. Ne tik apvažinėjome visą Lietuvą, bet ir Palangoje kartu pradirbome beveik 30 metų. Visos vasaros parduotos, – šyptelėjo jis. – Gal tik paskutiniu metu šiek tiek rečiau susitkdavome, nes sveikata prastėjo.“

Per tris dešimtmečius Vitalija su Remigijumi tapo artimais draugais. „Mes kartu ir šeimų šventes, ir jubiliejus leisdavome. Buvome tikrai artimi žmonės. Bendravome šeimomis“, – pasakojo pašnekovas.

Vitalija Katunskytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Draugės ir scenos kolegės gedintis R.Kraptavičius atviravo, kad su V.Katunskyte juos prieš kelis dešimtmečius suvedė būtent muzika. Pašnekovas šyptelėjo paklaustas apie ryškiausią prisiminimą. Anot muzikanto, prieš akis iškyla ne vienas įvykis.

„Mudu labiausiai suvienijo vienos vestuvės... Kartą, prisimenu, buvome žydų vestuvėse ir vienas iš giminaičių pasiūlė mums kelionę į Izraelį. Taip išėjo, kad mus apgavo – paėmė pinigus ir likome be kelionės. Pamenu, dar tada mes buvome trys muzikantai – aš, Vitalija ir Arijus. Tai po to įvykio, ji mus su Arijumi pakvietė į Palangą muzikuoti. Taip ir užsikabinome. Kiek vėliau Arijus jau turėjo kitų planų, o mes taip ir dainavome su Vitalija dar daug vasarų“, – prisiminimais dalijosi saksofonistas.

Remigijus Kraptavičius / Asmeninio albumo nuotr.

Remigijus pridūrė, kad V.Katunskytę visuomet prisimins kaip itin jautrų, geros širdies žmogų.

„Žmonėms ji negailėdavo nieko, viskuo dalindavosi, – sakė jis. – Tačiau ji buvo ir gana užsispyrusi – jei kažko norėdavo, tai net per kančias darydavo. Tą juk ir matydavome, į sceną lipdavo bet kokia kaina. Ji buvo tikrai labai stipri. Net sveikatai prastėjant nepalūžo ir turėjo daug planų. Atrodo, dar visai neseniai planavo ir savo naujametinį koncertą, dalijosi su manimi idėjomis, ką kvies į jį. O aš, pamenu, tada nejučia pasakiau: „Vitalija, reikia dar išgyventi iki tol“... Aš taip juokais pasakiau, nes juk niekada nežinai, kas ir kaip gali nutikti gyvenime. O ji vis planuodavo, planuodavo.“

Vitalija Katunskytė / „Scanpix“ nuotr.

V.Katunskytės bičiulis neslėpė, kad prastėjanti V.Katunskytės sveikata pastaraisiais metais vis labiau apribojo atlikėjos gyvenimą. R.Kraptavičius svarstė, kad nežinia, kiek dar ilgai V.Katunskytė būtų galėjusi žengti į sceną.

„Jos sveikata tikrai buvo suprastėjusi, galbūt jau visai greitai nebūtų galėjusi koncertuoti, bendrauti su žiūrovais... Jei būtų toliau gyvenusi tikriausiai jau būtų pririšta namuose. Ji jau vos vaikščiojo... Aišku, aš ne gydytojas, man sunku kažką pasakyti“, – kalbėjo V.Katunskytės bičiulis.

„Bet reikia pasidžiaugti, kad kone iki paskutinių akimirkų ji buvo scenoje, tarp žmonių. Kas jai ir buvo svarbu“, – pridūrė saksofonistas.

V.Katunskytės mirtis paliko didžiulę žaizdą ne tik jos artimųjų, draugų, bet ir gerbėjų gyvenimuose. Anot Remigijaus, tokių asmenybių, kokia buvo Vitalija, pasitaiko retai.

„Pabandykite įvesti internete vardą Vitalija ir jums iškart išmes Katunskytę. Jei įvesite Dalios vardą, tai jums galbūt išmes Grybauskaitę, galbūt Teišerskytę... Vitaliją žinojo visi, ji buvo ryškesnė asmenybė nei buvę prezidentai ar politikai. Gal jos dainas ir ne visi mėgo, bet kaip asmenybę ją žinojo visi. Tokių asmenų buvo nedaug. Net jaunimas išvien su ja norėjo darytis asmenukes, eidavo tiesiog žmonių eilės“, – kalbėjo V.Katunskytės bičiulis.

Vitalija Katunskytė / „Scanpix“ nuotr.

Žmonės.lt primena, kad atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte vyksta penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį laidojimo namuose „Tylos namai“ Šiauliuose.

Sekmadienį 8 val. Šiaulių katedroje bus aukojamos mišios, o 13 val. velionė bus laidojama Donelaičio kapinėse, kur atguls amžino poilsio šalia mamos.

Atsisveikinimas su Vitalija Katunskyte (14 nuotr.)
+8

Skaudi žinia apie Vitalijos Katunskytės mirtį apskriejo trečiadienį. Lietuviškos estrados pažiba anapilin iškeliavo eidama 68-uosius metus.

Faktą apie netektį portalui Žmonės.lt patvirtino V.Katunskytės dukros Monikos buvęs vyras Kęstutis Blažys.

Vitalija Katunskytė / „Scanpix“ nuotr.

Jis patvirtino, kad dainininkė mirė trečiadienį, sausio 18-ąją, savo namuose.

Bene populiariausia atlikėja Palangoje, estrados žvaigždė Vitalija Katunskytė paskutiniais metais susidūrė su didesnėmis sveikatos problemomis. Dėl stuburo skausmo moteris sunkiau vaikščiodavo, vis dažniau ją buvo galima pamatyti prisėdusią net ir koncertų metu.

Sužinoję apie netektį, Vitalijos bičiuliai pradėjo dalintis prisiminimais ir jautriais žodžiais.

Vienas pirmųjų į ilgametės scenos bendražygės netektį sureagavo atlikėjas Aidas Manikas.

„Mielieji draugai gerbėjai. Plaukia žinutės ir skambučiai dėl mano mielos kolegės Vitalijos mirties. Nepykite aš esu dideliame šoke ir liūdesy. Neatsakinėsiu tikrai visiems. Ačiū jums už užuojautas.

Man labai blogai ir negerai, todėl dėkoju už kiekvieną žinutę. Nepykite, noriu pabūti ramybėje. Esu sukrėstas“, – rašė A.Manikas.

Užuojautą šeimai išreiškė ir estrados dainininkas Rytis Cicinas.

„Ilsėkis ramybėje, šlagerių karaliene. Užuojauta šeimai“, – pasidalijęs V.Katunskytės nuotrauka rašė jis.

Skaudžiai į atlikėjos netektį sureagavo ir Ruslanas Kirilkinas.

„Kas per metai?! Sudie, mūsų primadona. Neįsivaizduoju pajūrio be Tavo dainų, pasiilgsiu tavo gero humoro jausmo ir mūsų šiltų apsikabinimų. Ilsėkis ramybėje. Užuojauta, Monika, stiprybės Tau“, – rašė R.Kirilkinas.

Sužinojusi apie netektį, V.Katunskytės dukrai Monikai užuojautą išreiškė Daina Bilevičiūtė.

„Monika, kuo didžiausia tau ir tavo šeimai užuojauta, netekus mylimos mamytes Vitalijos! Teskamba jos dainos Angelams!“, – rašė ji.

Užuojauta išreiškė ir dainininkas Romas Dambrauskas.

„Skaudu ir liūdna. Netekome nuostabaus žmogaus, kolegos ir lašo gyvo sidabro. Tokią mes tave prisiminsime visada. Užuojauta artimiesiems“, – dalijosi R.Dambrauskas.

Sunkiai scenos bičiulės netektį išgyvena ir atlikėja Aušrinė Gerikienė, geriau žinoma „Tikrosios išdykėlės“ slapyvardžiu. Ji pasidalijo bendromis nuotraukomis su V.Katunskyte ir skyrė jautrius žodžius.

„Dar vis negaliu patikėti... Kol kas dar sunku net surasti žodžius, miela Vitalija, mums tavęs labai trūks. Visiems. Tu mums buvai kaip energijos bomba, kai aš galvodavau, kad pavargau, jau nebėra jėgų visada pagalvodavau apie tave, mieloji, tu visada buvai pilna energijos ir geros nuotaikos... Tu buvai mums pavyzdys“, – rašė Aušrinė Gerikienė.

Prisiminimais apie estrados legendą pasidalijo ir atlikėja Vilija Pilibaitytė-Mia.

„Tokią, su plačia šypsena ir visada gera nuotaika, su elegantišku humoru ir jautria bei didele širdimi, aš visada prisiminsiu Vitaliją. Skauda, kai išeina patys nuostabiausi žmonės, scenos kolegos ir talentai. Buvai visiems mums pavyzdys kaip reikia mylėti žmones ir gyvenimą. Tavo kelionė baigėsi čia, bet tikiu, kad ten Tavęs laukia begalė gerbėjų, ten Tavo nauja pradžia. Lengvo skrydžio. Pasiilgsim Tavęs. Nuoširdi užuojauta artimiesiems ir Ją mylėjusiems“, – jautrius žodžius rašė Mia.

Vitalija Katunskytė (45 nuotr.)
+39