35-metį atšventęs D.Meškauskas – apie tėvystę, atsitraukimą nuo televizijos ir didžiausią baimę

Deividas Meškauskas su Ineta Stasiulyte ir dukra Frėja / Akvilės Ražauskienės ir Šarūno Mažeikos nuotr.
Deividas Meškauskas su Ineta Stasiulyte ir dukra Frėja / Akvilės Ražauskienės ir Šarūno Mažeikos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-10-04 08:02
AA

2006-aisiais į „Lietuvos šokių dešimtuko“ parketą įsisukęs jaunas šokėjas Deividas Meškauskas kaipmat pakerėjo Lietuvos žiūrovų širdis. Prizines vietas su partnerėmis skynęs garbanotas vaikinas šiuo metu – sėkmingos šokių studijos savininkas, choreografas ir atlikėjas, spalio 1-ąją paminėjęs 35-ąjį jubiliejų. D.Meškauskas portalui Žmonės.lt tikina – patikėti, kad jam – jau nebe 25 ar 30 metų, nėra labai lengva, o bėgantys metai pažeria visokiausių, kartais – ne pačių maloniausių minčių.

Antrojo rudens mėnesio pradžia sutampa su šokėjui Deividui Meškauskui ypatinga proga: spalio pirmą dieną jis minėjo savo gimimo dieną. Šiemet sukaktis – jubiliejinė, tačiau Deividas portalui Žmonės.lt pasakoja, kad didelės šventės nerengė – gimtadienį paminėjo šeimos rate.

„Planavau padaryti didelę šventę sau ir draugams, bet pradėjęs ją organizuoti supratau, kad jau per vėlu ir nespėsiu, taigi gimtadienį švenčiau ramiai. Važiavau į savo gimtuosius Anykščius pas tėvus ir mėgavausi gimimo diena artimųjų rate“, – su Žmonės.lt dalijasi 35-metį paminėjęs D.Meškauskas.

Deividas Meškauskas / Akvilės Ražauskienės nuotr.

Šokėjas tikina: gimtadienis ir jo tradicijos jam – svarbios, tad jų stengiasi laikytis nepriklausomai nuo šventės pobūdžio.

„Kai kurie gimtadienio nesureikšmina ar nemėgsta švęsti, o man yra svarbu paminėti kiekvieną savo gimimo dieną, susitikti su šeima, draugais, užpūsti žvakutes ir sugalvoti norą. Nuo mažens tikiu, kad troškimai pildosi ir man tiek užtenka“, – šypsosi vyras.

Rekordinė vasara ir naujos pareigos

D.Meškausko gimtadienis įsipaišęs tarp intensyvios darbotvarkės, kurioje dominuoja darbas nuosavoje šokių studijoje. Gimtadienio savaitgalis Deividui – laisvas, tačiau neretai jo šeštadieniai ir sekmadieniai būna užpildyti veiklomis. Šokėjas pasakoja, kad prasidėjus naujam sezonui ir į studiją grįžus mokiniams, užimtumas tampa tikrai nemenkas, nes juos reikia suderinti su pasirodymais renginiuose, spektakliuose, privačiose šventėse ir asmeniniuose projektuose.

Deividas Meškauskas/ „Fotobanko“ archyvų nuotr.

Daug laiko atima ir jo šokių studijos priežiūra, kuri neseniai prasiplėtė dviem naujomis salėmis. Keturių salių ūkvedžiu dirba pats Deividas.

„Esu ne tik šokėjas ir pedagogas, bet ir ūkvedys, kuriam tenka prižiūrėti sales (šypsosi). Daugelį darbų, kuriuos galiu atlikti – nuo lempučių keitimo iki remonto - pats ir padarau. Jei tektų keisti profesiją, iš bado nemirčiau“, – Žmonės.lt sako vyras.

Tiesa, ruduo nepralenkia itin intensyvios vasaros, kurią D.Meškauskas vadina rekordine. Anot vyro, su darbų maratonu susidūrė ne vienas atlikėjas, renginių vedėjas ar šokėjas.

„Po pandemijos visi išsiilgę švenčių ir vakarėlių. Į mano pamokas atėjo rekordiškai daug jaunavedžių, norinčių išmokti pirmojo jaunųjų šokio. Dirbome išsijuosę, kad neliktų neišmoktų žingsnelių, visi būtų patenkinti, o po vestuvių ilgam išliktų gražus prisiminimas. Apie savo atostogas ir šventes nebuvo kada ir galvoti. Džiaugiuosi, kad turėjau penkias laisvas dienas, kurias praleidau pajūryje, draugo vestuvėse“, – pasakoja Deividas.

Deividas Meškauskas nuosavoje šokių studijoje (6 nuotr.)

Tėvystės iššūkiai ir džiaugsmai

Svarbią D.Meškausko gyvenimo dalį užima ir šeima. Šokėjas – netrukus ketvirtąjį gimtadienį minėsiančios dukros Frėjos ir keturiolikmečio sūnaus Adomo tėtis. Portalui Žmonės.lt jis pasakoja, kad atrasti laiko atžaloms tikrai pavyksta, tačiau taip buvo ne visada.

„Mano darbo grafikas nėra nuo 8 valandos nuo ryto iki vakaro. Jau galiu savo laiką planuoti pats, todėl stengiuosi skirti laiko ir dėmesio tiek sūnui, tiek dukrai.

Tiesa, kai Adomas dar buvo mažametis, jam skyriau mažiau laiko, nei dabar galiu skirti dukrytei. Tuomet buvo daug darbų, tęsėsi televizijos projektai, kurie atimdavo daug laiko, o vėliau vyko skyrybos su Rūta. Dabar puikiai visi sutariame, o kada tik leidžia galimybės, su sūnumi susitinkame“, – dalijasi Deividas.

Deividas Meškauskas su sūnumi Adomu / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Vyras priduria, kad kardinalius auklėjimo ir požiūrio, atsakomybės bei bendravimo skirtumus daugiausiai lemia amžiaus skirtumas: sūnaus Adomo su dainininke Rūta Ščiogolevaite jis susilaukė būdamas 20-ies, o dukros Frėjos su aktore Ineta Stasiulyte – 31-erių. Paklaustas, ar vaikų auklėjimo klausimais randa bendrą kalbą su abiejų vaikų mamomis, D.Meškauskas patikina – problemų nekyla.

„Mamos turi daugiau patirties ir geriau žino, kaip auklėti vaikus, tad aš joms neprieštarauju ir nesiginčiju. Galime tik padiskutuoti, bet sprendimą priima jos“, – šypsosi vyras.

Ineta Stasiulytė ir Deividas Meškauskas su dukra (6 nuotr.)

Su pastarąja širdies drauge viešumoje retai matomas D.Meškauskas sako, kad tai riboja daug dalykų – užimtumas, pasibaigę televizijos projektai ir dukros priežiūra. Vyras džiaugiasi, kad su Frėja gali praleisti daug laiko, tačiau priduria kol kas neįžvelgiantis savo ir jos panašumų – tam dar per anksti. Priešinga situacija su Adomu: juos jungia ir išvaizdos, ir charakterio bruožai. Vienas iš panašumų – užsispyrimas siekti to, ko nori.

„Džiaugiuosi, kad sūnus siekia užsibrėžto tikslo, nors yra jautrus ir jaudinasi dėl nesėkmių daugiau, negu reiktų. Čia jau mano genai. Jis daug sportuoja, lygiuojasi į mano brolį. Iš mamos turi įgimtą supratimą apie muziką. Jis į mane panašus ir vizualiai. Visi sako, kad Adomas – mano kopija“, – šypsosi D.Meškauskas.

Gimtadienio akivaizdoje – ir nerimą keliančios mintys

35-ąjį gimtadienį minintis Deividas, kalbėdamas su Žmonės.lt, nemažai mąsto ir apie laiko tėkmę. Jis pasakoja, vis dažniau susiduria su kolegomis ir atlikėjais, kurie už jį yra gerokai jaunesni ir kreipiasi į jį „jūs“. Tai šokėjui leidžia suprasti, kad jam jau – nebe 25-eri ar 30-imt.

„Atrodo, ką tik švenčiau 30-metį ir džiaugiausi, koks aš dar jaunas, bet panašu, jog laikas pradėjo skubėti greičiau, negu norėtųsi. Kartais apima savigrauža ir stresas, kad man – 35-eri, o dar tiek daug nepasiekiau ir nepadariau karjeros srityje. Na, bet dabar madinga sakyti, kad reikia gyventi šiandien, nes dažniausiai iš mūsų planų Dievas juokiasi, – atvirauja vyras ir paaiškina, kodėl daugiausiai nerimo keliančios mintys susijusios su karjera. - Kūnas dar juda, tačiau plaukai jau žilsta. Galvoju, kiek dar laiko dar šoksiu, ar užlipsiu ant scenos ir kaip atrodysiu šokdamas po penkerių ar dešimties metų? Labiausiai neramina tai, ką veiksiu, kai nebešoksiu.“

Danguolė Stachura ir Deividas Meškauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Planų ir siekių jis turi, tačiau juose nefigūruoja Deividą išgarsinę televizijos šokių projektai. Vyras pasakoja, kad tai lemia ne viena priežastis.

„Šokių projektuose dalyvavau tuomet, kai buvau dar studentas ar vos baigęs mokslus. Tuo metu jaučiau didžiulį norą išeiti šokti, viliojo azartas, televizija, adrenalinas, be to, dar neturėjau šokių studijos, tiek darbų, tad tam užteko laiko. Dabar man to nebereikia – noriu daugiau atsiduoti asmeniniams projektams. Jeigu televizijai turėčiau skirti tiek laiko, kiek skirdavau anksčiau, tiesiog negalėčiau turėti studijos“, – tvirtina šokėjas.

Deividas Meškauskas ir Inga Stasiulytė / BFL nuotr.

Su asmeniniais projektais susijęs ir pagrindinis jo gimtadienio noras.

„Pastaruoju metu labiausiai norisi nestovėti vietoje. Jei kyla kokia nors mintis, idėja, reikia jos nepaleisti ir tiesiog tai daryti. Taigi, linkiu sau ryžto, valios ir pozityvaus požiūrio į nesėkmes“, – pokalbį su Žmonės.lt užbaigia D.Meškauskas.

Fotogalerija:

Deivido Meškausko fotosesija (9 nuotr.)
+3
Ineta Stasiulytė ir Deividas Meškauskas (21 nuotr.)
+15