4 braziliškos plaukų priežiūros paslaptys

Adriana Lima / Vida Press nuotr.
Adriana Lima / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-07-05 08:51
AA

Turbūt pastebėjote, kad brazilės moterys pasižymi grožiu, moteriškais kūno linkiais ir puikiais ilgais plaukais. Kadangi klimatas karštas ir drėgnas, brazilės plaukų priežiūrai skiria ypatingą dėmesį. Ir nors jų plaukų struktūra skiriasi nuo mūsiškės, tam tikromis jų priežiūros paslaptimis galime pasinaudoti ir mes.

1. Drėkinimas

Drėgmė plaukams reikalinga, kad jie nesausėtų, būtų švelnūs ir minkšti, taip pat – paklusnesni. Brazilijoje įprasta nuo jaunų dienų skatinti mergaites rūpintis plaukais, juos drėkinti specialiomis priemonėmis ir procedūromis. Iš pradžių tą daro mamos, vėliau – pačios jaunosios panelės.

Tam brazilės pasitelkia tiek namines kaukes iš įvairių aliejų, tiek eina į grožio salonus ir renkasi gilaus drėkinimo procedūras.

2. Braziliški ingredientai

Dalį jų būsite girdėjusios – šie ingredientai dažnai dedami į plaukų priežiūros priemones, nes pasižymi ypatingomis savybėmis. Taigi, kuo daugiau šių ingredientų iš Brazilijos, tuo geriau atrodys plaukai. Valgyti šių produktų taip pat labai naudinga!

Vieni populiariausių:

Braziliškų riešutų aliejus – skatina plaukus žvilgėti, jie giliai surėkinami ir tampa švelnūs, minkšti;

Acai uogos – tai superuogos, gausios antioksidantų, vitaminų, magnio, cinko, folio rūgšties. Jos stiprina plaukų šaknis, skatina plaukų augimą ir gali pristabdyti jų slinkimą;

Andirobos aliejus – tai Amazonės miškuose augantis milžiniškas medis. Jo sėklų aliejus dažnai naudojamas skalpui masažuoti, nes stimuliuoja galvos odą, skatina plaukų drėkinimą, tinka, jei kankina egzema.

3. Daugiau keratino

Apie šį baltymą tikrai būsite girdėjusios – jis labai naudingas plaukams ir kartu yra plauko dalis. Natūralu, kad norint sveikesnių ir švelnesnių plaukų, reikia daugiau keratino. Jis stiprina plaukus, skatina jų natūralų blizgėjimą ir minkštumą.

Brazilijoje populiarios plaukų tiesinimo keratinu procedūros, tačiau silpniems plaukams verčiau rinktis ne tiesinimą, o plaukų atstatymo su keratinu procedūrą.

4. Plaukų kirpimas pagal Mėnulio fazę

Skamba raganiškai? O gal – atvirkščiai, tai praktikuojate ir jūs? Brazilės yra prietaringos, todėl, priklausomai nuo pageidaujamo rezultato, jos kerpasi plaukus atsižvelgdamos į Mėnulio fazes.

Ką reiškia plaukams tos fazės?

Jaunatis – stiprina plaukų šaknis, plaukai greičiau auga.

Priešpilnis – skatina plaukų augimą ir suteikia plaukams žvilgesio.

Pilnatis – tinka norinčioms puresnės šukuosenos (netinka, jei nemėgstate pūstų plaukų).

Delčia – jei plaukai silpni, slenka. Taip pat tinka kirpti nepaklusniems plaukams.

Brazilės gražiais plaukais (14 nuotr.)
+8