4 kasdieniai dalykai, dėl kurių poros turėtų nustoti pyktis

Pora / Vida Press nuotr.
Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-03-22 18:55
AA

Kuo ilgiau su mylimu žmogumi esate kartu, tuo daugiau šansų, kad dėl ko nors susipyksite. Ypač jei vienas ar abu esate temperamentingi. Yra dalykų, dėl kurių poros pykstasi labai dažnai, nors neturėtų.

„Dažnai mes išprovokuojame barnius ne dėl to, kad kažkas negerai su mūsų santykiais, bet kad kas nors negerai su pačiais mumis“, – „Womenshealth.com“ paaiškina santykių specialistė, psichologė Rudi Rahbar.

Prasta nuotaika, barnis su kolegomis, sunki darbo savaitė, netvarka namie, skaudanti galva – susipykti visuomet rasime akstiną. R.Rahbar paaiškina, dėl kokių dalykų pyktis nereikėtų (o jie labai kasdieniški).

1. Kas išneš šiukšles?

Procedūra ne iš maloniųjų, todėl nei vienas iš poros narių nedega noru to padaryti. „Tai dažniausiai santykiuose pasitaikantis barnis, tačiau jis nėra vertas kovos“, – teigia specialistė.

Faktas, kad kažkas turi išnešti šiukšles ir daryti tai reguliariai, todėl jei nuolat nepasidalijate šiuo buities darbu, susėskite ir ramiai apie tai pasikalbėkite. Nekaltinkite vienas kito teiginiu „Tu niekada to nedarai“. Verčiau pateikite argumentų, ką jūs darote iš buities darbų, ir kodėl kažkuris iš jūsų turėtų apsiimti šiukšlių išnešimu.

2. Planų neatskleidimas

R.Rahbar teigia, kad tai dažnai girdi iš porų: „Jis iš anksto nepapasakoja jums, kad ketina vykti aplankyti šeimos ar pavakaroti su draugais, o jūs manote, kad leisite laiką kartu, todėl nieko neplanuojate.“ Jei taip nutinka dažnai, be abejo, verta aptarti šią problemą. Jei tai pavienis atvejis – nekelkite audrų.

Geriausia taktika – paaiškinti antrai pusei, kaip jūs jaučiatės dėl tokio elgesio ir kokių sunkumų jums tai sukelia. Tarkime, jūs liekate viena namuose, nes paskutinę minutę nepavyksta rasti kompanijos; jums atrodo, kad jūsų pakankamai negerbia ar nelaiko lygiaverte partnere, jei nesivargina pranešti apie savo planus.

Galbūt žmogus neįsisamonina, kad elgiasi netinkamai jūsų atžvilgiu? O, galų gale, tai, kad esate kartu, nereiškia, kad įgijote teises į kito žmogaus laisvę.

3. Tvarkymasis

Poros dėl to pykstasi kone kasdien. Ypač jei vienas yra netvarkingas, o kitas pedantas – tuomet kenčia abu. Ir nemažai dėl to, kad vienas yra nuolat engiamas, o antram niekaip nepavyksta įrodyti savo tiesos, kad tvarkytis – būtina. Reguliariai.

Jeigu esate iš tų antrųjų, pasistenkite ne rėkti, o ramiai išdėstyti argumentus ir rasti kompromisą. „Pasakykite antrai pusei, kad jaučiatės kaip vienas iš tėvų, kai vaikas nesusitvarko, ką palieka po savęs, ir tai rodo nepagarbą“, – pataria R.Rahban.

Duokite šiek tiek laiko tam pokalbiui suvirškinti ir pasikeitimams įgyvendinti. Jei situacija nė kiek nesikeičia, kalbėkitės darkart. Kaip paaiškina specialistė, jūs nusprendžiate, ką darote toliau, – paliekate tą netvarką tol, kol antra pusė pati išsikuops, ar einate iš paskos ir valote.

4. Ilgi vakarojimai

Barnis tik ištransliuos mintį, kad jūs nenorite, jog mylimas žmogus gerai leistų laiką be jūsų.

Antra pusė išėjo pasibūti su draugais – į barą ar vakarėlį, ir nepranešė, kad grįš naktį? Laukiate bent jau žinutės, o jos nėra? Nors tai ir neramina, ir dėl to dažnai susipykstama, neverta kelti barnio. Kaip paaiškina santykių specialistė, jei antra pusė nepraneša, kad grįš vėliau (nei jūs manėte), ginčo kėlimas tik ištransliuos mintį, kad jūs nenorite, jog mylimas žmogus gerai leistų laiką be jūsų, ir tai atrodys ne kaip nuoširdus rūpestis, o kaip noras kontroliuoti.

Todėl jei norite, kad kitąkart jums praneštų, jei ketins vėluoti, pasakykite, kad nerimavote, jog kas nors galbūt nutiko, ir kad daug ramiau jaustumėtės, jei kitąkart parašys žinutę, kad „viskas gerai, tik truputį užtruksiu“.