4 makiažo klaidos, kurias darome anot specialistų
Makiažas skirtas ne tik gražiau atrodyti, bet ir geriau jaustis, paryškinti savo gražiausius bruožus ir užmaskuoti nedidelius trūkumus – patamsėjusius paakius, pavargusią odą ar pigmentines dėmeles. Ir vis tik, kai dabar tiek daug kosmetikos produktų ir informacijos apie įvairius makiažo triukus, kartais situaciją tik sugadiname.
„Vogue.com“ pakalbinti grožio specialistai papasakojo, kokias dažniausias makiažo klaidas pastebi. Trumpai aptarkime.
Per daug kontūravimo
Kaip teigia makiažo meistrė Violette, makiažas skirtas pabrėžti savo privalumus, o ne keisti veido bruožus. Jos teigimu, veido kontūravimas, kone „skulptūravimas“, kuris gerai atrodo nuotraukose ar vakare, dienos šviesoje atrodo labai netikroviškai ir yra tiesiog per sunkus.
Violette siūlo geriau pašviesinti skruostus, nosies vidurį ir galiuką – su šviesą atspindinčių dalelių turinčia priemone. Jei ji kreminė / skysta, tepkite pirštais arba specialia kempinėle, o jei biri – dideliu pudros šepetėliu. Taip veidas atrodys pailsėjęs, gaivus.
Netinkamai parinktas pudros atspalvis
Kita specialistė Charlotte Tilbury įspėja, kad pudra, turinti per daug pilkšvo, rožinio ar oranžinio atspalvio, sendina. O mes pridursime, kad netinkamai parinktas atspalvis atrodo kaip kaukė. Charlotte primena, kad nesvarbu, kokios sudėties bus priemonė, labai svarbu ją gerai paskirstyti, kad nesimatytų aiškių linijų, kur prasideda pudra, o kur ji baigiasi.
Pirkdami pudrą ar makiažo pagrindą, rinkitės atspalvį dienos šviesoje. Geriausia išmėginti atspalvį ne ant riešo, o ant apatinio žandikaulio linijos.
Per sunkūs antakiai
Nors grožio specialistė Francelle Daly nesibodi išmėginti naujų makiažo triukų ir mąsto nestandartiškai, yra vienas dalykas, kurio ji siūlo vengti: „Antakių, kurie įeina į kambarį anksčiau už jus“. Ji turi omeny per ryškius antakius, kuomet brėžiama tamsiu pieštuku, linijos labai aiškios, ir antakiai atrodo kaip nupiešti ant kaktos.
Didelė klaida – pasirinkti per tamsų atspalvį. Dabar yra galybė antakių pieštukų ir šešėlių – toli gražu ne tik juodų, bet ir įvairių rudų, pilkšvų atspalvių, tad prisitaikyti prie savo plaukų spalvos tikrai rasite ką. Taip pat reikėtų neįsijausti bandant sukurti formą, priešingą jūsų natūraliam antakių linkiui.
Lūpos, neparuoštos dažyti
Kaip teigia meistrė Violette, prieš dažant lūpas dažna jų neparuošiame. Ypač jei lūpdažis ryškesnis, matinis ar nėra drėkinantis, juo padažytos išsausėjusios lūpos atrodys negražiai, visi nusausėjimai taps matomi.
Kartą per savaitę lūpas reikia nušveisti spec. šveitikliu arba bent jau pamasažuoti dantų šepetėliu. Tuomet lengvai patepkite jas bespalviu balzamu, palaukite, kol jis visiškai įsigers, ir tik tuomet dažykite lūpdažiu ar blizgiu.