Akių šešėliai. Tinkamai pasirinkti ir pasidažyti

„Max Mara“ / Natasha Poly / Vida Press nuotr.
„Max Mara“ / Natasha Poly / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-07-07 08:41
AA

Turbūt nei viena makiažo priemonė nesiūlo tokios daugybės spalvų ir atspalvių, kaip akių šešėliai. Tačiau kuo didesnė pasiūla, tuo sunkiau išsirinkti tinkamiausią variantą.

Ne visos spalvos, kurios mums atrodo gražios, yra tinkamas pasirinkimas. Juk pagrindinė šešėlių paskirtis – paryškinti žvilgsnį, akių spindesį, bet ne(būtinai) derėti prie suknelės spalvos.

Kadangi šešėlius perkame rečiau nei lūpų dažus ar blakstienų tušą, svarbu išsirinkti geriausiai tinkančius.

Blizgūs ar matiniai?

Mitas, kad šešėliai su blizgesiu tinkami tik vakarui. Jais galima dažytis ir dieną, tačiau reiktų nepamiršti veido padengti makiažo pagrindu. Galite apsieiti ir be jo, jei jūsų oda sveika ir graži. Dienai tiks šviesesnės spalvos, o tamsesnėmis galite pabrėžti viršutinių blakstienų liniją. Apatinį voką blizgiais šešėliais ryškinkite vakare.

Gigi Hadid / Vida Press nuotr.

Blizgūs šešėliai tinka nešiojančioms akinius, jos gali eksperimentuoti drąsiau, kadangi akinių stiklai atspindi šviesą.

Matiniai idealiai tinka norinčioms pabrėžti akių spindesį ir nukreipti dėmesį nuo pirmųjų raukšlelių. Jie nepakeičiami, jei norite sukurti natūralų makiažą.

Spalvos – natūralios ar ryškios?

Įvairūs odos, rusvi, rausvi, šampaniniai atspalviai idealiai tinka, jei norite sukurti natūralų, sveikos odos vaizdą arba kiek pamodeliuoti veido bruožus. Tamsesnėmis spalvomis galima ryškinti ne tik linijas palei blakstienas, bet ir antakius. Jei jūsų akys nedidelės – neapibrėžkite jų tamsiomis linijomis. Pakaks kiek patamsinti išorinį akies kampą. Jei norite „pakelti“ antakių liniją, tepkite po jais kiek šviesesnę nei natūrali oda spalva.

Olivia Palermo / Vida Press nuotr.

Jei esate pavargusi, veidą galite atgaivinti vietoj šešėlių naudodama skaistalus. Padenkite veidą makiažo pagrindu, paryškinkite skruostikaulius ir ta pačia spalva švelniai brūkštelėkite akių vokus. Taip veidas atrodys ne toks pavargęs, nes neakcentuosite jo probleminių zonų.

Ryškios spalvos – žalia, mėlyna, violetinė – tinka, kai norite paryškinti savo akių spalvą. Žalios akys gražiai atrodys rusvų ar violetinių atspalvių fone, mėlynos – tamsiai pilkų. Beje, patarimai, kokią spalvą rinktis, yra gana abstraktūs, nes svarbi ne tik akių, bet ir plaukų, antakių, odos spalva. Todėl nebijokite išbandyti ir „ne savo spalvas“, galbūt atrasite netikėtą, tik jums tinkantį derinį.

„Anna Sui“ ruduo/žiema'17, Gigi Hadid / Vida Press nuotr.

Pirštais ar teptuku?

Šešėlius tepti galima įvairiais teptukais, šepetėliais, kempinėlėmis ir net pirštais. Jei norite preciziškai pabrėžti blakstienų liniją ar vidinį voko kampą – rinkitės tą šepetėlį, kuris jums yra patogus. Jei nutarėte tik truputį prisiliesti prie vokų odos ir suteikti lengvo švytėjimo, perbraukite spalvą pirštais.

Taip besidažydama galite „panaikinti“ ribas tarp kelių spalvų, nes rankų šiluma padeda joms geriau susimaišyti. Sušvelninti spalvų „susitikimo vietą“ galite ir perbraukusios šešėliais dažytą zoną dideliu skaistalų ar pudros teptuku.

Nesvarbu, kokį įrankį naudojate, stenkitės dažyti kuo plonesniu sluoksniu. Juk paryškinti spalvą lengva, o „išblukinti“ daug sunkiau. Kartais geriau nuvalyti makiažą, nei bandyti jį „gelbėti“.

Akių makiažas / Vida Press nuotr.

O kaip dažytis šešėliais, galite semtis įkvėpimo mūsų albume.

Makiažas. Akių šešėliai (24 nuotr.)
+18