4 trеnerės раtarimai, kаip nерrarasti mоtyvacijos sportuojаnt
„Mūsų „noriu“ nеrеtai neatitinka mūsų „galiu“, – kоmеntuoja fitneso trеnеrė ir mоdеlis Ingа Žuоlytė. – Jei paklaustume žmogaus, ar jis nori treniruotis ir būti geros formos, daugelis pasakytų, kad taip, bet iš tikrųjų tik pusė jų treniruojasi.“ Ingа duodа kеletą paprastų patarimų, kаip nерrarasti mоtyvаcijos.
1. Ką dаryti, jеi tingisi?
„Kovoti su tingumu nėra prasmės, tai – simptomas, o ne liga. Pirmiausia reikia suprasti, ko jūs norėtumėte pasiekti sportuodami arba sveiko gyvenimo būdo srityje apskritai, o tada jau suprasti, kuri iš siūlomų priemonių jums tinka. Pavyzdžiui, norite, kad nugara nustotų skaudėti, ir tikrai yra keletas būdų, kaip išspręsti problemą: masažai, plaukiojimas baseine, gimnastika. Pasirinkite tai, kas jus džiugins, ir tada jūsų tingumas nesutrukdys.“
2. Ką dаryti, jеi nėrа mоtyvаcijos?
Rasti tinkamą priežastį, kad pradėtumėte sportuoti, reikia tik tokią, kuri tinka jums.
„4F“ ambasadorės nuomone, tingumas ir motyvacijos stoka – seserys dvynės: motyvacija – tai jūsų siekimas patenkinti savo poreikius; jei nėra poreikio arba jis nėra visiškai suprastas arba nepakankamai stiprus – nebus ir pakankamos motyvacijos. „Nei treneris, nei jūs patys negalėsite prievarta savęs motyvuoti. Rasti tinkamą priežastį, kad pradėtumėte sportuoti, reikia tik tokią, kuri tinka jums. Užuot prisivertę treniruotis ir teisingai maitintis, pirmiausia susitvarkykite su savimi: užduokite sau klausimus, kodėl jums to reikia, ką ir kodėl norite pasiekti? Kiek pastangų pasiruošę įdėti, kad pasiektumėte tikslą, ir kiek jus nudžiugins šis rezultatas?“
3. Ką dаryti, jеi nėra еnеrgijos?
Sportas – vienas iš būdų išsaugoti žvalumą ir gerą savijautą kasdieniame gyvenime, taip pat – papildomos energijos šaltinis. Tai galima pajausti ir pripažinti, tik susiruošus ir pradėjus treniruotis. Prasidėjus procesui, jau sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be sporto. Labai svarbu rasti savo sporto šaką.
„Mano nuomone, kiekvienam, ypač jauniems žmonėms, kurių figūra ir pasaulio suvokimas vis dar formuojasi, labai tinka šokiai. Jie padeda jausti ritmą, teigiamai veikia laikyseną, ugdo kitų žmonių supratimo įgūdžius, moko bendrauti. Sportas, aktyvus gyvenimo būdas – kaip jaunystės eliksyras. Net tada, kai atrodo, kad nėra laiko sportui, pradėjus nors šiek tiek sportuoti atsiranda papildoma energija, padidėja našumas ir gebėjimas padaryti dar daugiau. Viena iš sveikiausių aktyvumo rūšių – pasivaikščiojimas gryname ore, nes tai buvimas arčiau gamtos. Judėjimas padeda sureguliuoti medžiagų apykaitą, suderina mintis, padeda pozityviau pažvelgti į įvairius dalykus.“
4. Ką dаryti, jеi liūdna?
Suraskite draugą, su kuriuo kartu treniruositės. Pageidautina, kad jis jau turėtų tokį įprotį, tuomet yra mažesnė tikimybė, kad kartu mesite sportą. Treniruočių partneris yra labai svarbus užsiėmimų pradžioje, nes visada lengviau pradėti kartu.
Jei priimsite treniruotes kaip kankinimą, tai jos tokios ir bus. Geriau galvoti apie rezultatą, kurį pasieksite, jėgą, ištvermę, lankstumą, kurie padės bet kurioje gyvenimo situacijoje. Be to, geros treniruotės suteikia papildomos energijos ir gerina sveikatą.