Šventės mūsų kūnui ir sielai tampa tikru išbandymu. Kaip nepriaugti svorio? Kaip jaustis sveikai? Į klausimus apie tai atsako daktaras Ozas, rašo „The Good House Keeping“.
Eikite ir pamiegokite
Tai gali pasirodyti keista, tačiau tiesos čia yra net labai daug. „Pirmiausia, ką turite padaryti, kai kalbame apie svorį, tai gerai išsimiegoti“, – tikina daktaras Ozas. Jeigu jūs neišsimiegate dėl miego apnėjos, neramių kojų sindromo, patiriate kitų miego sutrikimų, nereikėtų į tai numoti ranka. Patirdami stresą tikrai nesulieknėsite, o kaip tik – priaugsite svorio. Tyrimais įrodyta, kad kokybiškas miegas gali sumažinti apetitą ir potraukį saldumynams.
Taip pat skaitykite: Miego pozos atskleidžia, ar jus tenkina santykiai su mylimuoju
Pamėkite užkandžiauti
Jūsų tikslas – nepajausti alkio jausmo, kadangi žvėriškai išbadėję mes prisikertame itin daug maisto. Pabandykite tarp pagrindinių maitinimųsi užkąsti ko nors sveiko. „Štai kodėl aš nešiojuosi riešutų pakelį – tai puikus ir sveikas užkandis“, – pasakoja daktaras Ozas.
Kitas jo pasirinkimas – įvairūs jūržolių užkandžiai, puikiai malšinantys apetitą ir turintys mažai kilokalorijų. „Jūs niekada nesustorėsite nuo jūros dumblių“, – tikina daktaras Ozas.
Įjunkite autopilotą
Prisimenate, kaip dažnai stovėdavote prie šaldytuvo ir mąstydavote, na ką čia dar suvalgius? Štai daktaras Ozas siūlo turėti tam tikras taisykles ir iš anksto žinoti, ką valgysite, kasdien tuos pačius ar panašius patiekalus papildant vis skirtingais ingredientais. Toks valgymo būdas jums padės išlaikyti svorį ir kartais save palepinti vienu kitu skanėstu. „Aš pietums, tarkime, renkuosi salotas su baltymais – lašiša ar kiaušiniais“, – patirtimi dalijasi specialistas.
Taip pat skaitykite: 35 būdai, padėsiantys atsikratyti išsipūtusio pilvuko
Gaminkite sau
Mėgstate valgyti ne namuose? Štai čia gali slypėti ne viena apgaulė, kadangi restoranuose gamintame maiste būna priedų, kurių jūs galbūt norėtumėte išvengti. Pavyzdžiui, majonezo, skonio ir kvapo stipriklių, kitų padažų, riebalų ir pan. Taigi, arba gaminate dažniau namuose ir žinote, ką dedate į burną, arba kavinėje visad galite paprašyti, kad virtuvės šefas nedėtų vieno ar kito nenorimo ingrediento į jūsų patiekalą.
Būkite atsakingi
Pirma, rašykite ką valgote. Taip būsite atsakingas pačiam sau, be to, jeigu reikia daugiau palaikymo, galite svorio metimo įspūdžius ir mitybą komentuoti socialiniuose tinkluose.
Antra, įsigykite svorio metimo draugą, kuris domėtųsi sveika mityba ir padėtų jums, jeigu kartais paslystumėte, grįžti į doros kelią. Juk kuo daugiau palaikymo, tuo paprasčiau susidoroti su iššūkiais, ar ne?