5 klaidos, kurias darome norėdamos sulieknėti
Kartais atrodo, jog kuo didesnis ryžtas numesti nereikalingus kilogramus, tuo sunkiau sekasi tai daryti.
Intensyvios treniruotės, kalorijų skaičiavimas, rodos, tik apsunkina kelią gražesnės figūros link.
Taip atsitinka tada, kai tikslo siekiama labai atkakaliai, neįvertinus savo galimybių ir realaus laiko, per kurį svajonių figūra gali tapti realybe.
Dažniausiai moterys daro šias klaidas.
1. Pernelyg intensyvios treniruotės. Jei sportuojate padedama profesionalaus trenerio, kuris įvertino jūsų amžių, svorį, sveikatos būklę ir sudarė individualią programą, o jūs sportuodama patiriate lengvą krūvį, vadinasi, viskas gerai. Telieka laikytis nurodymų ir rezultatų pasiekti pavyks. Tiesa, jie nebus labai greiti. Juk organizmas turi priprasti prie fizinio krūvio, reikia sutvirtinti raumenis.
Tačiau jei įsivaizduojate, jog pati galite plušėti sporto salėje (arba bėgioti) iki išsekimo ir kiekvienas prakaito lašas reiškia sudegintas kalorijas, labai klystate. Galite pažeisti raumenis, sausgysles ar sąnarius, o nereikalingi kilogramai vis tiek liks.
Treniruočių reguliarumas, tinkamai apskaičiuotas krūvis, o ne intensyvumas lemia gerus rezultatus.
2. Retai ar nereguliariai valgoma. Bene populiariausia dietos besilaikančių nuostata – nevalgyti po šeštos valandos vakaro. Bet neretai atsitinka taip, kad žmonės papietauja darbe ir jei namo grįžta vėliau – nutaria save įveikti ir nevalgyti. Tačiau organizmas negauna maisto ir ima „taupyti“ energiją. Kai maitinamės reguliariai, 4–5 kartus per dieną, medžiagų apykaita vyksta normaliai ir kūnas nejaučia streso, jog reikia pradėti kaupti atsargas „badmečiui“. Žinoma, tai nereiškia, jog nereikia galvoti, ką dedame į burną.
3. Renkamasi sveikus, bet neskanius produktus. Neverta net pradėti laikytis dietų, kuriose rekomenduojami produktai ar patiekalai yra jums neskanūs. Valgymas turi būti malonus. Kitaip organizmas nepajunta jokio malonumo, įsijungia alkio jausmas, reikalaudamas „ko nors skanaus“. Todėl lieknėkite mylėdama save ir besimėgaudama maistu.
4. Klausoma draugių patarimų. Net jei jūsų pažįstama sugebėjo iš apkūnios tetulės virsti dailia mergina, visai nereiškia, kad jos patirtis bus naudinga ir jums. Juk mūsų kūnas labai individualus. Skiriamės ne tik paveldėtomis fizinėmis savybėmis, nevienodi ir mūsų temperamentai, medžiagų apykaita, pagaliau skiriasi sveikata, gyvenimo būdas ir daugelis kitų svarbių dalykų.
Galbūt jai pavyko pasiekti tikslą intensyviai sportuojant, o jums gali reikėti specialisto sudarytos dietos. Arba įveikti kai kurias psichologines bėdas ar sveikatos sutrikimus.
5. Tikimasi greito rezultato. Antsvoris neatsiranda per vieną dieną. Dauguma svorio priauga pamažu – vienas kilogramas „pasilieka“ po Kalėdų, keli – po tingių atostogų viešbutyje „viskas įskaičiuota“ ar po viešnagės pas svetingus giminaičius. Vadinasi, ir susigrąžinti kūno linijas nebus paprasta.
Greitai sulieknėję paprastai taip pat greitai priauga numestus kilogramus. Taip atsitinka, nes dažniausiai tai būna tik prarasti organizmo skysčiai, o ne riebalinis audinys.
Todėl nutarusios lieknėti apsiginkluokite kantrybe. Tačiau svarbiausia – į šį procesą žiūrėkite kaip į lėtus, malonius pokyčius, o ne kančių maratoną, kurį reikia kuo greičiau įveikti.