5 patarimai, kaip sustiprinti valią

Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Laiminga moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-10-25 12:01
AA

Daugelis dalykų gyvenime sektųsi gerokai paprasčiau, jei tik turėtume stipresnę valią. Būtent dėl jos stokos taip ir neprisiverčiame sportuoti, keisti mitybos įpročių, išmokti dar vienos kalbos ar pagaliau susitvarkyti namus.

Nereikia manyti, jog valios ugdymas būtinai yra sudėtingas ar nemalonus užsiėmimas, kai reikia prisiversti atlikti pačius nemaloniausius darbus. Valingi žmonės nėra tie, kurie sukandę dantis kenčia, kol pasiekia norimą rezultatą. Daugeliui taip siekiančių tikslo po kiek laiko trūksta kantrybė ir jie „atsigriebia“ už prarastą laiką bei galimybes.

Kai tikslo link keliaujama ryžtingai, jaučiant lengvą įtampą, bet kartu mėgaujantis pačiu procesu, tai ir pastangų vaisiai būna daug apčiuopiamesni.

Valios ugdymas nebūtinai yra sudėtingas ar nemalonus užsiėmimas.

Galbūt šie patarimai bus naudingi ir jums, o kelias tikslo link – tiesus ir aiškus.

1. Reguliariai maitinkitės. Tai svarbu ne tik sveikatai bei grožiui. Labai dažnai žmonės dar kramsnodami imasi darbų, naršo mobiliajame telefone ar dirba kompiuteriu. Daugelis valgo nereguliariai. Jei imsite savo mitybai skirti deramą dėmesį, pastebėsite, jog ir kitus dalykus planuoti sekasi lengviau. Juk sotus žmogus nesiblaško ieškodamas užkandžių ir gali geriau susikaupti ties kitais darbais.

2. Išskaidykite tikslus. Jei neprisiverčiate kiekvieną rytą sportuoti, jei pradedate laikytis dietos ir metate, nekelkite sau didelių, abstrakčių tikslų, pavyzdžiui, sulieknėti. Užsibrėžkite daryti mankštą dvi dienas iš eilės. Paskui dar dvi ir t. t. Nepastebėsite, kaip mažais žingsneliais pasieksite tikslą.

Pradėkite nuo tų užduočių, kur pastebimi net maži pokyčiai. Pavyzdžiui, šeštadienį susitvarkyti spintą ar vonios kambarį. Vėliau galėsitės imtis ir daug sudėtingesnių: keisti gyvenimo būdą, darbą, mokytis ir visaip tobulėti.

3. Apdovanokite save. Būtinai paskatinkite ir pagirkite save, jei pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą. Galite sau prisigalvoti įvairių apdovanojimų – pradedant pirkiniais, bilietais į teatrą, baigiant kelionėmis. Kai kuriuos veikia ir „sankcijos“, pavyzdžiui, jei praleidote treniruotę, neinate į kiną ar nesilepinate skanumynais.

4. Išjunkite telefoną. Niekas taip neišblaško, kaip nuolatinis naršymas internete ir socialiniuose tinkluose. Todėl pagalvokite, kada jums norisi ramybės – galbūt vakarais ar savaitgalį. Tada ir išjunkite savo išmanųjį. Nustebsite, kiek daug laiko atsiras.

5. Dirbkite lėtai. Stenkitės kiekvieną darbą atlikti nuo pradžios iki pabaigos. Pajauskite patį procesą. Nebūtinai jis turi būti malonus, galbūt kiek sunkus ar nuobodus, tačiau kai jį pabaigsite, pajausite pasitenkinimą, kuris nepažįstamas tiems, kurie šokinėja nuo vienos veiklos prie kitos.

Pradėkite taip „treniruotis“ nuo tų darbų, kurie yra mažiau įdomūs. Būtinai darykite pauzes, tačiau ne tada, kai pabosta, bet tada, kai baigiate kokį nors etapą. Net ir trumputis atokvėpis leis pasidžiaugti darbo rezultatu, o žinodamos, kad pertrauka vis tiek bus, ir nepersitempsite, ir nemesite to, ką pradėjusi.

Tačiau labai svarbu ne tik užsibrėžti tikslą bei jo siekti, bet ir žinoti, kodėl tai darote. Pavyzdžiui, dažnos moters svajonė sulieknėti neretai yra tik vyraujančių grožio standartų nulemtas noras. Žinoma, papildomi kilogramai yra tikrai nereikalingi, tačiau būtina sau konkrečiai įvardyti, kodėl to norite – dėl sveikatos, norėdama patraukti vyrų dėmesį ar nustelbti drauges. Tik sąžiningas atsakymas motyvuoja siekti tikslo. Tačiau gali paaiškėti, kad tas noras visai nėra jūsų tikslas, o tik mėginimas atkartoti nusižiūrėtą gyvenimo modelį. Natūralu, kad tokiu atveju motyvacija prarandama labai greitai.