5 poros klasikinių batų esminiam ir madingam garderobui

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-18 09:01
AA

Ne deimantai, o nuostabūs batai yra geriausi moterų draugai. Kai tendencijos plūsta iš visų pusių, kartais sunku atsilaikyti neprikaupus dvidešimt porų visų vaivorykštės spalvų aukštakulnių (kurių paskui neavime, bet sunku atsispirti – kalta) ar kažkelintai porai auksinių basučių (kaip kiekvienai save gerbiančiai šarkai ir priklauso). Praeitą savaitę aptarėme esminius drabužius, o šį kartą – klasikiniai batai, kurie tiks su viskuo, kas kabo spintoje.

Tarp šių klasikinių tebūna nors viena pora metalinio spindesio ir stiprios spalvos batų (nes kartais norisi nuo galvos iki kojų užsidengti pilka, tačiau raudoni/geltoni/žali/mėlyni batai derinį ištempia iš visiškos pilkumos į stiliaus aukštumas). Be to, batų spalvos nereikia derinti prie veido kankinantis – tinka ta spalva prie akių ar ne.

Juodi stiletai

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Stiletai – ne šiaip aukštakulniai. Savo pavadinimą gavo nuo žodžio stiletto (angl. siauras durklelis), tad stiletams privalomas plonas kulniukas. Smailianosiai ploniakulniai, plonapadžiai stiletai – juodos odos, juodos zomšos ar nubuko – grakščiai iškiša smailas nosis iš po ilgų plačių kelnių, ištempia kojas iki begalybės su suknele/sijonu ir visada pakeliui su džinsais bei kelnėmis iki kulkšnių. Jų dekoras – dėvėtojos reikalas: su dirželiais/kaspinais apie kulkšnis, kontrastingos spalvos kulniuku ar padu, ar sage prieky. Jei aukšta pakulnė – problema, kitten heels irgi yra stiletai – tik žemakulniai.

Balti sportiniai bateliai

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Nesvarbu, esate „New Balance“, „Nike“, „Reebok“, „Puma“ ar „Adidas“ gerbėja – balti sportbačiai yra nepakeičiami. Tiesa, jie turi būti švariausi baltutėliausi – nors ir „sportiniai“, tačiau suteikia kasdieniško rafinuotumo, kai derinami su struktūriškais drabužiais (t. y. esminiu garderobu): kostiumu, kelnėmis ir baltais marškiniais ar kašmyro megztiniu, kaip, pavyzdžiui, tai daro dizainerė Pheobe Phillo.

Aulinukai

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Prigludę apie kulkšnis, grakštūs aulinukai vidutinio aukščio (iki 6 cm) pakulne bus ištikimi garderobui beveik kiaurus metus: rudenį/pavasarį – su kelnėmis, džinsais ir sijonais, o vėsiomis vasaros dienomis – su suknelėmis, šortais, kiulotais. Stiprios spalvos ar metalinio spindesio aulinukai ypač atgaivina tamsius ir neutralius derinius (šaltuoju sezonu spalvų ir taip mažai).

Loaferai

Vera Van Erp / Vida Press nuotr.

Vyriško stiliaus žemakulniai, tradiciškai uniforminiai bateliai išstūmė pabodusias (dažnai ir nelabai gražiai išsikleipiančias) balerinas, tapę kasdieniais, galvos skausmo nekeliančiais, prie visko tinkančiais patogiais batais. Jei tradiciniai vyriški jums „per daug“, pagalvokite apie smoking loafers, kurie yra grakštesni, minkštesni, tačiau išlaikantys panašų dizainą. Pastarieji dažnai būna iš aksomo, satino, brokato, siuvinėti, spalvoti ir dekoruoti kutais. Loaferai yra idealus būdas papildyti spintą klasikiniais laukinių padarų – gyvačių, leopardų, zebrų – raštais.

Basutės

Vika Gazinskaya / Vida Press nuotr.

Tomis dienomis, kai pėdos nė už ką nenori lįsti į sportbačius ar loaferius, nes spindi naujausiu pedikiūru, reikės basučių: žemakulnių, struktūriškų, neklapsinčių (tiems atvejams, kai jas ausitės į darbą).

5 poros klasikinių batų madingam garderobui (18 nuotr.)
+12