6 odos skaistumo priešai ir kaip su jais kovoti

Mergina / Vida Press nuotr.
Mergina / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-06-23 12:14
AA

Yra gerų, naudingų dalykų, kurie mums primenami nuolat, tačiau... Pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo. Taigi, aiškinamės, kokie veiksniai stipriausiai lemia, kodėl oda atrodo blausi ir papilkėjusi, ir kaip pabėgti nuo šių priešų ar bent jau sumažinti jų įtaką?

Priešas Nr. 1. Rūkymas

Nerasite dermatologo, kuris tarp aršiausių odos skaistumo priešų nepaminėtų rūkymo. Dėl jo lėtėja odos kraujotaka, ji sausėja, glemba, plonėja, pirma laiko atsiranda raukšlių, blogiau gyja žaizdos, uždegimų vietose gaminasi daugiau pigmentų, išauga alergijos tikimybė, jau nekalbant apie tai, kad oda įgyja gelsvai pilkšvą atspalvį.

Išvada. Nenorite ar nepajėgiate mesti? Bent jau stenkitės iš maisto ir papildų gauti daugiau vitaminų A, E ir C.

Rūkanti moteris / Vida Press nuotr.

Priešas Nr. 2. Oro užterštumas

Oro tarša, kuri ypač didėja dėl gamyklų veiklos ir transporto išmetamų dujų, daro milžinišką žalą odai. Kai vokiečiai palygino 400 vyresnių moterų veidus, paaiškėjo, kad daugiausia pigmentinių dėmių turi tos, kurios ilgai ir stipriau nei kitos buvo veikiamos taršos. Taigi, jei gyvenate didmiestyje, rizika labai išauga. Juolab ultravioletiniai spinduliai dar labiau ją padidina.

TAIP PAT SKAITYKITE: Blausi oda? 7 produktai, kurie drėkina iš išorės

Kasdien kruopščiai nuprauskite ir nuvalykite odą, naudokite skydą nuo UV spindulių.  

Išvada. Kuo dažniau būkite vietose, kur galima papildyti organizmo deguonies atsargas ir pabėgti nuo automobilių bei gamyklų: miške, parke, sode ir pan. Kasdien kruopščiai nuprauskite ir nuvalykite odą, naudokite skydą nuo UV spindulių. Vandens gėrimas, daržovių, vaisių valgymas irgi padeda sumažinti teršalų žalą, nes pagreitina organizmo detoksikaciją. Kosmetikos gamintojai suskato gaminti kremus su specialiomis medžiagomis, saugančiomis nuo miesto taršos, – išmėginkite ir juos.

Rūkanti moteris / Vida Press nuotr.

Priešas Nr. 3. UV spinduliai

Daugybę kartų girdėjote apie ultravioletinių spindulių poveikį odai, bet ar įsidėmėjote visa, ką reikia žinoti? Tarkim, kad UV į mus sminga ir tada, kai saulė nešviečia, kad jie mus pasiekia pro stiklą, gerokai labiau apspinduliuoja ant vandens, sniego, smėlio, kad saulės kremai nevisiškai apsaugo, kad skaičius ant jų pakuočių susijęs tik su UVB spinduliais, kurie nudegina, bet ne su UVA, kurie patenka į gilesnius odos sluoksnius ir sukelia ligas... UV labai smarkiai greitina jos senėjimą.

Rinkdamosi apsauginius kremus, teikite pirmenybę tiems, kurie turi fizinių ir cheminių filtrų, antioksidantų kompleksą.

Išvada. Karštymečiu kremas su SPF, skrybėlė ar skėtis – tai, ko reikia moteriai, norinčiai išsaugoti odos skaistumą (jau nekalbant apie odos sveikatą). Rinkdamosi apsauginius kremus, teikite pirmenybę tiems, kurie turi fizinių ir cheminių filtrų, antioksidantų kompleksą. Pastarųjų turtingi kremai „after sun“, skirti odai atgaivinti po saulės vonių, – irgi būtini. Paprastos drėkinamosios priemonės neužtikrina reikiamo poveikio, nes nepajėgia neutralizuoti laisvųjų radikalų, susidarančių odoje dėl ultravioletinių spindulių.

Rūkanti moteris / Vida Press nuotr.

Priešas Nr. 4. Stresas ir įtampa

Įtampos išvengti neįmanoma. Tačiau ilgalaikis stresas labai blogai visam organizmui, taigi – ir odai. Jis kaltas, kad daugėja hormonų, dėl kurių nukenčia kolageno skaidulos, silpnėja hialurono rūgšties gaminimas, odos kraujotaka, apsauginis barjeras... Žodžiu, paveikiama visa tai, kas suteikia jai gyvybingumo ir atsparumo. Apie kokį spindėjimą tada galima kalbėti? Nebent apie raukšles, bėrimus, spuogus, sausumą ir pilkumą...

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl nereikėtų darbo neštis namo?

Išvada. Kęsti nuolatinę įtampą – beprotybė, juolab dėl to žūsta grožis, todėl verta išmokti ją pašalinti. Medituokite, sportuokite, siuvinėkite, kepkite sausainius, gulėkite aromatizuotoje vonioje, darykitės atpalaiduojamąjį masažą...

Rūkanti moteris / Vida Press nuotr.

Priešas Nr. 5. Nejudrus gyvenimo būdas

Daug sėdite, mažai judate? Nėra ko norėti, kad oda švytėtų. Juk ne sėdėjimas, bet fizinė veikla skatina kraujo tekėjimą, o jis odai atneša deguonies ir maisto medžiagų – dalykų, kurie jai gyvybiškai svarbūs.

Išvada. Paprasčiausias ėjimas pėstute į darbą gali pagerinti odos būklę, nes tuo metu jūsų kraujotaka paspartėja. Bet, aišku, reikia rinktis maršrutą ne dūstančiomis nuo automobilių srauto gatvėmis. Dar viena priežastis neužsisėdėti – fiziniai pratimai organizme mažina streso hormonų. 

Rūkanti moteris / Vida Press nuotr.

Priešas Nr. 6. Miego trūkumas

Nesustyguotas darbo ir poilsio režimas neleidžia išsimiegoti, o juk kaip tik naktį vyksta odos regeneracija. Dieną ji turi atlaikyti išorės agresorių atakas, tad tamsusis paros metas – laikas, kai oda atsigauna ir kaupia jėgas naujiems iššūkiams. Kuo ji geriau pailsi, tuo būna atsparesnė ir gyvybingesnė. Nuolatinis miego stygius reiškia nuolatinį nuovargį ir su tuo susijusias pasekmes.

TAIP PAT SKAITYKITE: Gražinimosi kodai pagal gyvenimo būdą

Išvada. Savaitgaliniai vakarėliai iki paryčių nesuderinami su odos skaistumu. Darbas po keliolika valandų per dieną irgi atima iš jos galimybę atrodyti gerai. Norite, kad oda spindėtų? Kasnakt duokite jai 7–8 valandas miego. 

Rūkanti moteris / Vida Press nuotr.