6 priedai salotoms, kurie padės sulieknėti

Salotos / Fotolia nuotr.
Salotos / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-09-06 09:00
AA

Ar bent jau pasijusti sotesniems kur kas ilgesnį laiką, nei tik sukrimtus žalių lapelių lėkštę. Jeigu rankos po pusvalandžio ar valandėlės jau tiesiasi atidaryti šaldytuvo dureles, savaime aišku, reikia laukti vieno – persivalgymo. Taigi, dalinamės pravarčiais patarimais, kurie dovanos gardesnes, sotesnes ir sveikesnes salotas!

  • Kanapių sėklos. Šiek tiek salstelėjusio skonio sėklos – tikras baltymų, omega-3 riebalų rūgščių, skaidulinių medžiagų šaltinis. Be to, teigiama, kad jos padės susidoroti su potraukiu saldumynams. Taigi, kas gali būti geriau? Kanapių  sėklos tinka ne tik į salotoms, bet ir įvairiems kepiniams, pavyzdžiui, duonai, taip pat košėms ir pan.
  • Avokadai. Mokslininkai jau įrodė, kad avokadų vaisiai slopina alkį, be to, ilgam suteikia sotumo jausmą. Avokadais galite pakeisti riebius padažus ar aliejų, kadangi jie savaime suteikia salotoms nepakartojamo skonio.
  • Aitrioji paprika. Jeigu mėgstate aštrų maistą, vadinasi aitrioji paprika – puikus pasirinkimas. Kapsaicinas – tai paprikose esanti, medžiaga, nuo kurios kiekio priklauso jos aštrumas. Jis padeda gydyti nervines ligas, nerimą, taip pat puikiai tinka ir nuo skausmo, pavyzdžiui, kurį sukelia artritas. Kapsaicinas naudingas virškinimo sistemai, kadangi greitina medžiagų apykaitą, gelbsti ir nuo vidurių užkietėjimo.
  • Pankoliai. Jie ne tik suteikia itin įmantrų ir kitokį skonį jūsų salotoms, tačiau tuo pačiu pasižymi ir antimikrobinėmis bei antibakterinėmis savybėmis. Aktualu: pankoliai mažina vidurių pūtimą, slopina spazmus ir uždegimą, skatina pieno sekreciją (žindančioms mamoms).
  • Migdolai. Juose gausu augalinių baltymų ir „gerųjų“ riebalų, kurie itin naudingi mūsų organizmui. Taip ne tik suvalgysite mažiau, bet ir greičiau pasisotinsite. Vieno JAV universiteto mokslininkai tyrimais įrodė, kad migdolai padeda reguliuoti svorį. Tiriamieji dešimt savaičių kasdien valgė po 24 šiuos riešutus (56 g) ir nepriaugo svorio. Migdolai labai sotūs, jų sukrimtus nebesinori valgyti, todėl neužkandžiaujama kaloringais produktais. Šie riešutai taip pat naudingi sergantiems plaučių ligomis, kenčiantiems nuo vidurių užkietėjimo.
  • Obuolių actas. Svorio gal ir nenumesite, tačiau obuolių actas turi nemažai puikių savybių. Tik rinkitės kuo ekologiškesnį ir tokį, kurio rūgštingumas būtų kuo mažesnis. Obuolių actas puikiai pakeičia riebius padažus, stimuliuoja medžiagų apykaitą ir apsaugo nuo pilvo pūtimo.