7 būdai pagreitinti medžiagų apykaitą

Vaisiai ir daržovės / Fotolia nuotr.
Vaisiai ir daržovės / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Būdų pagreitinti medžiagų apykaitą yra tikrai ne vienas, tačiau į juos dažnai net neatkreipiame dėmesio. Tarkime, sėdėjimas yra prilyginamas kone rūkymui, tikinama, netgi turi įtakos įvairių ligų, vėžio plėtotei. Kokius veiksmus galime įtraukti į savo gyvenimo rutiną, kad jaustumėmės geriau, o medžiagų apykaita pagreitėtų?

Taip pat skaitykite: 10 priežasčių, kodėl nekrinta svoris

Rinkitės įvairų maistą

Daugelis mūsų valgo visada tą patį kiekvieną dieną – pusryčius, pietus ir vakarienę. Pasak specialistų, nuolat valgomas tas pats maistas gali sulėtinti metabolizmą. Juk kiekvieno produkto maistinė vertė yra skirtinga ir skirtingai maistas „vertinamas“ žarnyno. Pusryčiams, pietums ir vakarienei skirkite pakankamai dėmesio išsirinkdami bent 5 skirtingus variantus ir stebėkite, kaip į tai reaguoja jūsų organizmas, kada jaučiatės geriausiai. Įvairovė – tikrai į naudą jūsų kūnui.

Įtraukite į mitybą obuolių actą

Geriausia rinktis ekologišką, kurio net spalva primena obuolių sultis. Dažnai galime išgirsti, kad obuolių actas tinka patiems įvairiausiems atvejams – nuo kulinarijos, iki odos ar plaukų priežiūros. Tikinama, kad jis taip pat pagreitina ir medžiagų apykaitą, gerina žarnyno bakterijas, gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, apsaugoti nuo kepenų suriebėjimo. Pabandykite obuolių actą naudoti salotoms arba (1 arbat. š. 1 stiklinei) pagardinti vandenį.

Gerkite vandenį

Niekas taip gerai nesureguliuoja virškinimo procesų, kaip vanduo, tačiau jo naudą dažnai pamirštame. Vanduo gerina mūsų savijautą, padeda pasijausti sotesniems, apsaugo nuo dehidratacijos, persivalgymo. Geriausia vandenį gerti likus 30 minučių iki valgio.

Taip pat skaitykite: Šiltą ar šaltą vandenį gerti ryte? Mitybos ekspertė atskleidžia tiesą

Gerkite arbatą

Žaliosios arbatos stebuklas ne tik suteikia jėgų ir energijos. Sakoma, kad ji greitina medžiagų apykaitą, degina riebalus, padeda numesti svorio. Žaliojoje arbatoje yra daug koncentruotų katechinų, kurie yra galingi antioksidantai. Taigi, vietoje kavos ryte gal verta išmėginti žaliąją arbatą?

Badaukite ar pasninkaukite

Tik ne visai tiesiogine prasme. Tai skamba keistai, tačiau maisto atsisakymas gali suaktyvinti virškinimo procesus, padėti išvalyti organizmą ir tuo pačiu leisti jam „pailsėti“. Pavyzdžiui, paskutinį kartą pavalgę 7 valandą vakaro, kitą kartą valgykite tik 7 ryte. Toks 12 valandų „pasninkas“ turės teigiamos įtakos ir virškinimui, ir medžiagos apykaitos sutrikimams.

Miegokite

Jeigu per mažai miegate ar neišsimiegate, didėja potraukis saldumynams. Taigi, 7–8 valandos per parą skirtos miegui, sureguliuoja ir hormonus, ir apetitą bei padeda išlaikyti atitinkamą insulino kiekį kraujyje. Pasirodo, dėl nepakankamo miego šis hormonas išbalansuojamas ir dėl to metabolizmas lėtėja.

Taip pat skaitykite: Diane Kress sukurta mitybos sistema „Metabolizmo stebuklas“. Kas tai?

Judėkite

Medžiagų apykaita tiesiogiai susijusi  judėjimu. Nereikia galvoti, kad pakanka kasdien skirti laiko intensyvioms treniruotėms – judėti reikia nuolatos. Tai reiškia, kad jeigu galime lipti laiptais – juos ir rinkimės, užuot kilę liftu, atitrūkime bent penkiomis minutėms nuo kompiuterio ir atlikime tempimo pratimus darbe. Stenkitės judėti daug ir įvairiai, kadangi viena valanda per dieną skirta sportui bėdos tikrai neišspręs, tad judėjimo intensyvumą reikia nuolat keisti.