7 būdai pradėti pokalbį su bet kokiu žmogumi

Pokalbis  / Fotolia nuotr.
Pokalbis / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-09 15:00
AA

Kasdien sutinkame daug žmonių: pardavėjų, taksi vairuotojų, įmonių administratorių. Pokalbis atveria duris ir suteikia perspektyvų. Pokalbiu galime sukelti karą arba sudaryti taiką. Iš tikrųjų užkalbinti žmogų nėra sudėtinga. Tereikia pasinaudoti keliais paprastais, bet efektyviais patarimais.

Išdrįskite užkalbinti. Nepažįstamųjų yra visur. Kiekvienas žmogus gali suteikti galimybių išmokti šio to naujo, įgyti patirties ar išgirsti istoriją, kurios niekada negirdėjote.

Kiekvienas žmogus gali suteikti galimybių išmokti šio to naujo, įgyti patirties ar išgirsti istoriją, kurios niekada negirdėjote.

Tiesiog nepraleiskite progos pasisveikinti. Darykite tai drąsiai ir kupini gerų emocijų.

Praleiskite nereikšmingas šnekas. Dabar laikas vertas aukso. Todėl pokalbis turi būti įsimenantis. „Labas, kaip tau sekasi? Neblogai, o tau? Kas naujo? Nieko, viskas, kaip ir seniau. O kokios tavo naujienos?“ Štai tokio pokalbio metu iššvaistoma mažiausiai 45 sekundės, o nepasakoma nieko esminio.

Taigi svarbiausias patarimas – praleisti nereikšmingus pokalbius ir eiti prie asmeninių klausimų. Nebijokite to daryti, nustebsite, kiek žmonės yra linkę atskleisti, jei jūs tik pasiteirausite. Klauskite įvairių asmeninių klausimų: „Koks įdomus jūsų vardas, kaip tėvai jį sugalvojo?“, „Kiek laiko čia gyvenate? Ar prisimenate dieną, kada čia atsikraustėte?“, „Įdomi apyrankė, galbūt tai – jūsų rankų darbas?“. Į tokius asmeninius klausimus visada gausite skirtingus ir įdomius atsakymus, o pašnekesys gali virsti neužmirštamu pokalbiu. Galbūt net nepastebėsite kaip pradėsite kalbėti apie politiką, muziką ar šeimą.

Bandykite rasti bendrų sąlyčio taškų. Net jei žmogus pasako, kad ką nors mėgsta, o jūs to negalite pakęsti, neskubėkite jam prieštarauti. „Aš tiesiog dievinu keptą vištieną. O ne, būtent vištienos aš negaliu pakęsti.“ Tokia pokalbio pradžia niekur neves, nes ji persmelkta negatyvumo. Pirmą kartą kalbėdamiesi su žmogumi, bandykite rasti bendrybių, kurios jus sietų. Taip bendrauti taps kur kas lengviau. Jausmas, kad su žmogumi sieja šis tas bendro – labai galingas.

Pasakykite išskirtinį komplimentą. Sakoma, kad žmonės pamirš, ką tu darei ir sakei, bet jie niekada nepamirš, kaip privertei juos jaustis. Taigi pasakykite žmogui komplimentą, bet pasistenkite, kad jis būtų ypatingas. Jei gražiai merginai pasakysite, kad ji atrodo gražiai, tikriausiai jos nenustebinsite, be to, beveik nereikia stengtis pasakyti tokį komplimentą. Tikriausiai gražuolės veide neatsiras jokios reakcijos išgirdus tokį pagyrimą. Sugalvokite ką nors išties unikalaus, negirdėto, kas priverstų jūsų pasakytus žodžius prisiminti.

Paklauskite nuomonės. Patikėkite, kiekvienas turi nuomonę, ir visi norime būti išgirsti. Pamatysite, kaip lengva užmegzti pokalbį vien tik paklausus žmogaus nuomonės. Dažniausiai žmonės daro klaidą, klausdami kokio nors labai sudėtingo dalyko, pavyzdžiui, apie politiką ar ekonomiką. Tai kitą žmogų gali priversti jaustis nejaukiai. Neklauskite kažko sudėtingo, juk tai ne egzaminus. Klauskite ko nors paprasto, pavyzdžiui, kada paskutinį kartą žiūrėjo gerą filmą, kokią kavą mėgsta, kokią galėtų rekomenduoti.


Prisiminkite smulkmenas. Jei norite užkalbinti matytą žmogų, pamąstykite, ką žinote apie jį. Net tokia smulkmena kaip vardas gali suveikti išties stebuklingai. Taigi tokiu atveju į nepažįstamąjį kreipkitės vardu. Tai žmones priverčia pasijusti svarbius, o tada ir pokalbis vystosi kur kas lengviau.

Būkite čia ir dabar. Šiuolaikinių žmonių problema ta, kad jie nuolat susikoncentravę į išmaniąsias technologijas ir neskiria viso savo dėmesio žmogui, su kuriuo bendrauja. Nereikia teisintis, kad galite vienu metu daryti keletą darbų, nes tai paprasčiausiai nemandagu. Taigi išlaikykite akių kontaktą, tai geriausias įrodymas, kad visą dėmesį skiriate pokalbiui.