7 dalykai, apie kuriuos turėtumėte pagalvoti, jei ruošiatės fotosesijai

Pozuojant / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kai išlenda saulė, dažna moteris susimąsto apie pavasarinę fotosesiją. Kiekviena nori turėti gražių nuotraukų. Tačiau ne viskas priklauso tik nuo fotografo. Jūs irgi turėtumėte žinoti, kaip pasiruošti fotosesijai, ko reikėtų vengti dieną prieš fotografuojantis. Beje, yra ir gudrybių, padėsiančių nuotraukose atrodyti gerai.

Svarbiausia – poilsis

Auksinė taisyklė byloja – jei išsimiegosite, tai ir atrodysite gerai.

Kad ir kaip elementariai skambėtų, bet vienas pagrindinių dalykų, kuriuos turėtumėte padaryti prieš fotosesiją, tai gerai išsimiegoti. Auksinė taisyklė byloja – jei išsimiegosite, tai ir atrodysite gerai (juk nenorite patinusių paakių, paraudusių akių ar paburkusios odos, nes šiuos trūkumus bus sunku paslėpti ir makiažo meistrui). Tad dieną prieš fotosesiją atsisakykite naktinių šėlionių ar filmo žiūrėjimo.

Paruoškite odą

Fotosesija vyksta ne kasdien, tad jai reikėtų rengtis iš anksto. Vienas svarbiausių dalykų – oda, todėl ją reikėtų paruošti, ypač jei planuojate nemažai portretinių nuotraukų. Tam reikėtų ruoštis keletą savaičių prieš fotosesiją. Tad apsilankykite pas savo kosmetologą. Tačiau jokių kardinalių procedūrų nedarykite dieną ar dvi prieš fotosesiją, leiskite odai atsigauti.

Ir atsiminkite, jei nudegėte saulėje ar soliariume, geriau palaukti, kol raudonis praeis.

TAIP PAT SKAITYKITE Dažykitės taip, kad lūpos kviestų bučiniui

Jei nesidarote profesionalaus makiažo, žinokite keletą gudrybių

Dabar dažnai ruošiantis profesionaliai fotosesijai, užsakomas ir makiažo meistras, kuris žino, koks grimas tinkamiausias. Dėl nieko nereikės sukti galvos – jis paryškins jūsų privalumus, paslėps trūkumus ir parinks tinkamiausias spalvas, o jei norite išskirtinio makiažo – suderins visas smulkmenas. Be abejo, už tai reikia papildomai mokėti. Aišku, visada galite pasidažyti pati, tik svarbu žinoti, ką reikėtų akcentuoti. Atsiminkite, kad nuotraukose ryškus makiažas neatrodys taip ryškiai, kaip realybėje, tad galite nebijote sodresnių spalvų lūpų ar akių šešėlių. Jei dažysitės pati, žinoti, kad nuotraukose geriau atrodo matinis, o ne blizgus makiažas.

Moteris darosi makiažą / Vida Press nuotr.

Rankos – matomos

Atsiminkite, kad rankos dažnai matomos nuotraukose: jomis liečiate veidą, atliekate įvairius judesius. Todėl prieš fotosesiją pasirūpinkite dailiu manikiūru.

Apranga – gerai apgalvota

Fotosesijai garderobą reikėtų labai gerai apgalvoti. Jei fotografuositės lauke, atsižvelkite į oro sąlygas – su drabužiais turi būti nei per karšta, nei per šalta. Taip pat labai svarbu, kad su drabužiais jaustumėtės patogiai, galėtumėte laisvai judėti, ypač jei fotosesija gamtoje, kur gali tekti ir ilgiau paeiti, ieškant gražios vietos. Paprastai geriausiai pasiimti kelis drabužių derinius, avalynės (geriau daugiau nei mažiau), kad galėtumėte persirengti. Taip nuotraukos bus įvairesnės.

Be to, jei jau ruošiatės fotosesijai, pasistenkite susirasti įdomesnių aksesuarų, tačiau stenkitės savęs jais neapkrauti – gražu tai, kas saikinga.

Žinokite, ko norite

Jei jau kreipėtės į fotografą dėl fotosesijos, turėkite savo viziją, kokios jos norite. Aišku, fotografas gali duoti ir savo pasiūlymų ar patarimų, tačiau jūs save pažįstate kur kas geriau. Išsakykite savo idėjas dėl vietos, aprangos, o kalbantis tikriausiai kils ir bendrų minčių, kurias galėsite realizuoti.

Visgi, atsiminkite, kad svarbiausia ne vieta ar drabužiai ir aksesuarai, o jūsų emocijos, juk jos nuotraukose bus matomos labiausiai.

Nemokate pozuoti? Svarbu elgtis natūraliai

Svarbiausias dalykas – atsipalaiduokite. Jei būsite susikaustę, nuotraukose tikrai tai bus matoma, todėl norimo rezultato negausite. Jei tikrai nežinote, kaip pozuoti, nepakenks pavartyti žymių modelių nuotraukas, stiliaus žurnalus. Pasižiūrėkite, kaip stovi modeliai, kokias kūno pozas renkasi, kokios jų veido mimikos. Tada pasipraktikuokite prieš veidrodį: atraskite savo gražiąją pusę, mimikas, pozas. Atsiminkite – tai ne selfis, kurį galite pasidaryti per minutę. Fotosesija reikalauja daug darbo, pasiruošimo ir išmanymo, tad atlikite ir savo namų darbus.

Visgi savo darbą išmanantis fotografas dažniausiai mato, kaip geriau nufotografuoti žmogų, iš kurios jis gražiau atrodo, kur dailiau krinta šviesa. Tad jei nemokate pozuoti, geriausiai elgtis natūraliai ir pasitikėkite profesionalu.

Skaitykite daugiau