7 kasdieniai įpročiai, kurie trukdo jaustis laiminga

Pavargusi moteris / Vida Press nuotr.
Pavargusi moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kasdienė rutina daugeliui iš mūsų išsiurbia jėgas ir energiją, o geros emocijos tampa tokia pat prabanga kaip ir tingus laisvalaikis.

Pravartu peržvelgti iš pirmo žvilgsnio nekaltus įpročius, kurių atsisakiusios turėtume ne tik daugiau laiko, bet ir gerokai dažniau nusišypsotume nuoširdžia šypsena.

1. Nepaleidžiate iš rankų išmaniojo

Negalite išbūti nė valandos nepatikrinusi elektroninio pašto ar naujienų iš socialinių tinklų? Mokslo jau senokai įrodyta, kad begaliniai informacijos srautai apkrauna mūsų smegenis, žmonės jaučiasi sudirgę, neramūs. Tokia nuolatinė stimuliacija geriausiu atveju trukdo susikaupti ir susikoncentruoti, blogiausiu – gali būti viena iš depresijos priežasčių.

Ką daryti? Bent kartą per savaitę reiktų pasidaryti išeiginę be jokių elektroninių prietaisų. Iš pradžių gali būti labai sunku, todėl galima pradėti nuo pusės dienos be virtualios erdvės.

2. Neaktyvus gyvenimo būdas

Prasta nuotaika ir nejudrus gyvenimo būdas yra tiesiogiai susiję. Net jei žmogaus gyvenime nevyksta nieko negera, tačiau jam trūksta fizinės veiklos, jo nuotaika prastėja. Ir priešingai, net turintys rimtų problemų su jomis geriau susidoroja tada, kai ima aktyviai sportuoti.

Ką daryti? Bent tris kartus per savaitę intensyviai besimankštinantys gerokai rečiau susiduria su depresija. Norint gerai jaustis nebūtina sportuoti prisiverčiant – judėjimas turi teikti malonumą. Galbūt jums patiks kasdienis pasivaikščiojimas parke, gal savaitgaliniai pasivažinėjimai dviračiu arba reguliarios treniruotės sporto salėje.

Moteris ir išmanieji prietaisai
Moteris ir išmanieji prietaisai / Vida Press nuotr.

3. Įprotis daug fotografuoti

Jei mėgstate darytis asmenukes, kelti į socialinius tinklus savo pagaminto maisto nuotraukas ar dalintis gražiais gamtos vaizdeliais, tikėtina, kad taip susikoncentruojate ties šiais užsiėmimais, laukiate paspaudimų „patinka“, kad pamirštate mėgautis akimirkos grožiu. Ir teigiamų emocijų semiatės ne iš momentinio potyrio, bet sulaukdama virtualių draugų pripažinimo. Džiaugtis trukdo ir pomėgis fotografuoti viską iš eilės užsienio kelionėse. Dažniausiai tos nuotraukos taip ir lieka kompiuterio saugykloje, o jūs nespėjate pajausti atostogų malonumo.

Ką daryti? Mėgaukitės stebėdama aplinką ir gražius daiktus joje. Fotografuokite tik tuo atveju, jei esate tikra, kad šią nuotrauką norėsite atsispausdinti ar dažnai matyti kompiuterio ekrane.

4. Suglebusi kūno poza

Kūno kalba ne tik išduoda aplinkiniams, kaip jaučiatės, bet ir veikia nuotaiką. Įprotis kūprintis, vaikščiojimas panarinta galva, sėdint sukryžiuotos rankos ir kojos ne tik išduoda, kad esate prislėgta, atsiribojusi nuo aplinkos, bet ir skatina pasilikti tokioje būsenoje.

Ką daryti? Kontroliuokite savo kūno padėtį. Pakelkite galvą, ištieskite nugarą. Tokia laikysena nepalieka erdvės melancholiškai nuotaikai.

5. Mažai kalbate

Šiandien beveik nėra poreikio susitikti ir kalbėtis. Socialiniai tinklai, internetas sumažina būtinybę betarpiškai bendrauti ne tik kolegoms darbe, bet ir draugams bei artimiesiems. Tačiau net jei kasdien į feisbuką keliate nuotraukas, kuriose dalijatės kasdienybe, tai nepakeičia gyvų pokalbių jaukumo ir džiaugsmo.

Ką daryti? Kuo rečiau bendraukite virtualioje erdvėje, ji tegul išlieka patogia priemone susitarti dėl gyvų susitikimų. Bent kartą per savaitę su kuo nors pasikalbėti iš širdies – būtina.

6. Miego trūkumas

Šiuolaikiniai žmonės miegui skiria nepelnytai mažai laiko. Kokią žalą mūsų fizinei ir psichinei sveikatai daro miego trūkumas yra prirašyta daugybė ilgų ir išsamių straipsnių. Gerai išsimiegoti būtina.

Ką daryti? Svarbu stengtis eiti miegoti tuo pačiu metu, tegul nei įdomus filmas, nei nepabaigti darbai tam nesutrukdo. Save galima nuraminti sena patarle, kad rytas už vakarą protingesnis. Bet tik tuo atveju, jei naktis iki to ryto buvo užpildyta ramiu miegu.

7. Beveik nebūnate viena

Moterys, kurios derina darbą ir šeimą, paprastai beveik neturi laiko sau. Darbinius rūpesčius keičia vaikų problemos, o darbai namie niekada nesibaigia...

Ką daryti? Galite darbo kalendoriuje susiplanuoti laiką tik sau. Šiek tiek sveiko egoizmo yra būtina kiekvienai daugybės šeiminių ir darbinių įsipareigojimų apkrautai moteriai. Tebūnie tai laikas, skirtas tam, ko labiausiai pasigendate kasdienėje rutinoje. Galbūt norėsite paskaityti knygą, prisiminti rankdarbius ar savaitgalį iki soties išsimiegoti.

Tik būdamos laimingos ir pailsėjusios, esame įdomios ir patrauklios. Ir būtų nedovanotina, kad leistume laimės pojūčiui išgaruoti dėl kasdienių įpročių. Juk pavasaris – pats metas juos keisti!