7 klausimai apie cheminį odos šveitimą
Yra grožio procedūrų, kurioms atlikti tinkamiausias laikas yra ruduo ir žiema. Šįkart, jūsų pageidavimu, pasakojame apie cheminį veido odos šveitimą. Ką svarbu žinoti ir kokių klaidų nedaryti, kad pajustumėte didžiausią poveikį, aiškino Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ kosmetologė Sandra Bliūdžiūtė.
Kas yra cheminis odos šveitimas?
Šios procedūros tikslas yra palaikyti sveiką ir gražią odos būklę. Gali būti atliekamas trejopas – paviršinis, vidutinio gylio ir gilusis – cheminis šveitimas.
Tai – saugi ir efektyvi dermatologinė procedūra, dar vadinama odos šveitimu rūgštimi. Jos metu specialiomis cheminėmis medžiagomis yra veikiamas odos paviršius. Taip nuo veido, kaklo, iškirptės srities epidermio veiksmingai pašalinamas viršutinis negyvų ląstelių sluoksnis, paskatinami gilesniuose sluoksniuose vykstantys fiziologiniai procesai. Pagerėja ląstelių medžiagų apykaita, jos greičiau atsinaujina. Šios procedūros tikslas yra palaikyti sveiką ir gražią odos būklę. Gali būti atliekamas trejopas – paviršinis, vidutinio gylio ir gilusis – cheminis šveitimas.
Koks šios procedūros poveikis, kokiu atveju tikslinga ją rinktis?
Cheminio odos šveitimo metu panaikinami spalvos nelygumai, sumažinamos ne tik raukšlelės, bet ir randeliai (ypač veiksminga, jei yra likusių po aknės). Tai yra puiki priemonė, padedanti pristabdyti atsiradusius pirmuosius senėjimo požymius. Ši procedūra itin tinka probleminei riebiai, spuoguotai ir blizgiai odai.
Cheminį šveitimą tikslinga rinktis, jei yra pigmentinių dėmių, nelygumų. Po procedūros oda atsinaujina ir pašviesėja, sumažėja pigmentacija ir smulkių raukšlelių.
Vidutinio gylio cheminis šveitimas padeda sumažinti gilesnes raukšles, oda aktyviau atsinaujina, tampa šviesesnė, skaistesnė ir lygesnė.
Po giliojo šveitimo oda pastebimai atjaunėja, gilios raukšlės tampa ne tokios pastebimos, o smulkios ir vidutinės išnyksta. Suvienodėja spalva, dingsta pigmentacija.
Cheminis šveitimas specialiais cheminiais šveitikliais (specialiomis medžiagomis) gali padėti sumažinti ir išlyginti negilias strijas. Ši procedūra šviesina, lygina ir stangrina odą, mažina nelygumus. Tiesa, tikslinga atlikti ne vieną procedūrą ir ją kartoti kelis kartus per metus.
TAIP PAT SKAITYKITE: Norite tobulo makiažo? Jį pasidaryti galima vos su keliais turimais įrankiais
Ar tiesa, kad ši procedūra – alternatyva injekcijoms ir kitoms invazinėms grožio procedūroms?
Darbo praktika rodo, kad moterys, nenorinčios invazinių veido atjauninimo procedūrų (injekcijų, odos stangrinimo lazeriu), renkasi šveitimą rūgštimi. Norint efekto, reikia periodiškai atlikti šios grožio procedūros kursą. Tokiu būdu oda priverčiama natūraliai atsinaujinti – paskatinama kolageno, elastino gamyba.
Kad oda išliktų graži, sveika ir jaunatviška, cheminis šveitimas rekomenduojamas nuo 25 metų. Ypač puikus efektas pasiekiamas, kai tai derinama ir su kitomis jauninamosiomis grožio procedūromis: deguonies terapija, elektroporacija ar krioterapija.
Kokiu metų laiku geriausia atlikti cheminį odos šveitimą?
Veikiant odą rūgštimis, pašalinamas viršutinis jos sluoksnis. Būtent todėl ji kurį laiką tampa jautresnė, plonesnė ir sumažėja apsauginės funkcijos.
Cheminį šveitimą rekomenduojama atlikti šaltuoju metų laiku, kai saulė nėra tokia aktyvi. Po procedūros reikia laiko, kad oda atsinaujintų. Kad šis procesas vyktų sparčiau, skiriamos specialios kosmetikos priemonės.
Veikiant odą rūgštimis, pašalinamas viršutinis jos sluoksnis. Būtent todėl ji kurį laiką tampa jautresnė, plonesnė ir sumažėja apsauginės funkcijos. Tad po šios procedūros rekomenduojama savaitę vengti tiesioginių saulės spindulių, o jei vykstama atostogauti prie jūros į šiltuosius kraštus ar slidinėti į kalnus, būtina naudoti apsauginį kremą nuo UV spindulių. Oda gali būti labiau pažeidžiama, kai yra veikiama aplinkos veiksnių. Pavyzdžiui, nuo tiesioginės saulės ji gali greičiau nudegti, atsirasti pigmentinių dėmių.
Kokiais atvejais nerekomenduojama ši procedūra?
Šios procedūros neatliekamos sergant alerginėmis, bakterinėmis ar virusinėmis odos ligomis. Taip pat esant kraujo krešumo sutrikimams, autoimuninėms ligoms (navikams, cukriniam diabetui, vilkligei). Negalima šveisti odos rūgštimi nėštumo ar žindymo laikotarpiu, vartojant tam tikrus vaistus (vietinius retinoidus, fototoksinius preparatus, izotretinoiną, antikoaguliantus). Taip pat jei neseniai buvo atliktos kosmetinės ar gydomosios procedūros (depiliacija, epiliacija, hialurono, botulino injekcijos, gydyta lazeriu ar atliktos operacijos).
Kiek kainuoja ši procedūra ir koks rekomenduojamas kursas?
Procedūros kaina gali būti įvairi. Tai priklauso nuo to, koks cheminis šveitiklis naudojamas. Efektyviausias rezultatas pasiekiamas atlikus cheminio odos šveitimo procedūrų kursą – rekomenduojamos 4–6, tarp kurių reikia padaryti dviejų savaičių pertrauką. Procedūrų skaičius parenkamas kiekvienam individualiai, atsižvelgiant ir įvertinant kiekvieno kliento odos būklę bei kokią problemą norima pašalinti.
Kokių yra apribojimų po cheminio odos šveitimo?
Po atliktos procedūros odos negalima plauti, trinti ar liesti rankomis (bent parą). Labai svarbu namuose naudoti kosmetologo paskirtas specialias kosmetines priemones. Tai turėtų būti lengvos konsistencijos drėkinamieji, regeneraciją skatinantys kremai. Netinka riebūs, su lipidine apsauga. Taip pat derėtų keletą dienų po procedūros nenaudoti (arba labai minimaliai) dekoratyvinės kosmetikos, naujų, neišbandytų kosmetikos priemonių.
Po cheminio šveitimo negalima garintis pirtyje, plaukioti baseine, nes į vandenį pilama chloro, kuris gali sudirginti jautrią ir laikinai apsauginės funkcijos netekusią bei pažeidžiamą odą. Patartina vengti tiesioginių saulės spindulių (arba joje būti trumpai ir būtinai pasitepti apsauginiu kremu, kurios SPF yra ne mažesnis kaip 30).
TAIP PAT SKAITYKITE: Visa tiesa apie hialurono rūgštį