7 netikėtos priežastys, kodėl pučia pilvą
Atrodo, vengiate produktų, dėl kurių pilvas padidėja bent kelis kartus, tačiau tai kažkodėl negelbsti. Kur dar gali slypėti tokios nemalonios problemos ištakos?
Prisijunkite prie daugiau kaip 71 tūkst. „Ji“ gerbėjų – tapkite grupės nariu „Facebook“ tinkle, paspaudę „Patinka“.
Ogi pačiuose paprasčiausiuose kasdieniuose dalykuose ir mūsų įpročiuose, teigia Huffington Post. Kaip išvengti šio diskomforto?
Stresas. Įsitempę ir įsiaudrinę savo žarnynui padarome meškos paslaugą. Visa tai gali baigtis pilvo pūtimu, vidurių užkietėjimu, viduriavimu ir net skrandžio skausmais. Dažniausiai šiuo atveju koją pakiša mūsų įpročiai, kurių griebiamės nerimaudami, taip pat įtakos turi gumos kramtymas, gazuotų gėrimų vartojimas. Pastaraisiais atvejais oro į skrandį patenka daugiau negu turėtų, todėl jaučiamės apsunkę ir išsipūtę. Patarimas: išbandykite jogą, pabėgiokite, pasivaikščiokite ir nusiraminkite, palikdami stresą nuošalyje.
Vartojate vaistus. Žinia, medikamentai nėra tokie nekalti, o jų šalutinis poveikis gali nemaloniai nustebinti. Specialistai tikina, kad jeigu staiga jūsų pilvas tapo lyg balionas, metas atkreipti dėmesį, ką darote kitaip: valgote, geriate ar, kaip jau minėjome, vartojate tam tikrus vaistus.
Jūs valgote per daug. Jeigu vienu prisėdimu kaip reikiant pasisotinate, gali būti, kad greitai jūsų pilve pradės kilti dujų burbuliukai. Mokslininkai pastebėjo, kad būtent persivalgymas yra viena dažniausių priežasčių, kodėl pilve kaupiasi dujos.
Per greitai valgote ar geriate. Skuba šiuo atveju vienas blogiausių pasirinkimų: viena – sotumo jausmas ateis gerokai pavėlavęs ir jausitės persivalgę, o antra – rydami tuo pačiu „pasisotinate“ nemažais oro gurkšniais, todėl rezultatas jau savaime aiškus. Mitybos specialistai sako, kad jeigu esate itin išalkę, vis tiek turėtumėte valgyti kuo lėčiau, ilgai kramtyti, gerti mažais gurkšneliais.
Dehidratacija. Greičiausiai žinote, kad išalkęs organizmas visais būdais pradeda kaupti atsargas. Taip pat ir su dehidratacija, kadangi kai organizmui trūksta skysčių, jis stengiasi juos išlaikyti iki paskutinio lašelio. Taigi, norėdami problemą išspręsti subtiliai, verčiau gerkite pakankamai vandens, tačiau griežtai atsisakykite visų gazuotų gėrimų. Tinka vanduo, žolelių arbata.
Valgote tam tikrus maisto produktus, nuo kurių pučia pilvą. Pagarsėję savo „triukšmingumu“ yra įvairūs kopūstai, brokoliai, lapiniai kopūstai, obuoliai, ankštinės daržovės ir netgi avokadai. Vengti reikėtų druskos ir produktų, kuriuose jos su kaupu, kadangi ši skatina skysčių kaupimąsi organizme, todėl jausitės apsunkę, išsipūtę. Pieno produktai, ypač laktozė, kurios daugelis netoleruoja, taip pat gali paaštrinti šią problemą.
Ligos. Įvairūs sveikatos sutrikimai gali turėti įtakos išsipūtusiam pilvui, tarkime, celiakija, kiaušidžių vėžys, dirgliosios žarnos sindromas. Geriausia išeitis – kreiptis į gydytoją ir išsiaiškinti, kodėl kamuoja viena ar kita bėda, kad galėtumėte jaustis patogiai. Todėl nelaukite, jeigu ilgą laiką jaučiatės apsunkę, pučia pilvą, patiriate kitų nemalonių pojūčių.