7 patarimai, kaip susidoroti su ryto sunkumais po bemiegės nakties
Nesvarbu, pažadino verkiantis vaikas, naktį praleidote šėldama su draugais ar negalėjote atsitraukti nuo mėgstamo serialo, rytinis žadintuvas suskamba kiekvienai. Kad ir kaip sunku prisiversti, iš lovos tenka ropštis nepaisant to, kad miegojote vos kelias valandas. Ir ne tik ropštis, bet ir (pageidautina) produktyviai dirbti. Mūsų patarimai, ką daryti ryte, kad lengviau išgyventumėte visą dieną.
1. Neatidėliokite kėlimosi iš lovos dar penkioms minutėm
Suprantama, kad neišsimiegojusi, tikriausiai norėsite dar penkias minutes pasivartyti lovoje, tačiau kai taip elgiatės, tik dar labiau varginate bundantį kūną. Būdraujantis miegas nuo vieno žadintuvo skambučio iki kito nepadės kompensuoti prarastų poilsio valandų, tad tiesiog susiimkite ir šokite iš lovos. Beje, kitą naktį nepatartina miegoti daugiau nei esate įpratusi, nes išbalansuosite natūralų miego ritmą.
2. Įsileiskite rytinės saulės spindulių
Atsikėlusi iš lovos nedvejodama atitraukite užuolaidas ir įsileiskite ryto šviesos – taip iš karto pajusite energijos pliūpsnį. Gavęs saulės šviesos organizmas nustos gaminęs melatoniną – hormoną, skatinantį miegustumą.
3. Priimkite iššūkį – šaltą dušą
Nesiimkite drastiškų veiksmų – ledinis vanduo vos tik palindus po dušu nėra būtinas. Svarbiausia tinkamas momentas ir metodas: nusiprauskite, išsitrinkite plaukus ir tik tuomet trisdešimčiai sekundžių išjunkite karšto vandens srovę. Vėl paleidę karštą vandenį sušilkite ir vėliau dar kartą pakartokite trisdešimties sekundžių šalto vandens etapą – šiuo būdu paskatinsite kraujo apytaką ir stimuliuosite energiją.
4. Pasimankštinkite
Nesvarbu, ar esate įpratusi rytais sportuoti ar ne, trumpa mankštelė gali padėti atsigauti ir suteikti daugiau jėgų dienai. Mankšta skatina kraujo apytaką, o greita kraujo apytaka padeda koncentruoti ir ilgiau išlaikyti dėmesį. Taigi, trumpas pabėgiojimas ar keli pratimai ne tik neišvargins, bet atvirkščiai – dienai suteiks produktyvumo.
5. Šiek tiek kavos padės atsibusti
Kofeinas iš karto pažadina kūną, bet būkite atsargios ir „neperdozuokite“. Išgerkite ne daugiau nei du puodelius kavos, o po jų verčiau rinkitės vandenį.
6. Galvokite, ką valgote
Po bemiegės nakties pusryčiams reikėtų valgyti baltymų turtingą maistą.
Po bemiegės nakties pusryčiams reikėtų valgyti baltymų turtingą maistą – kiaušinienę, avokadų ir vištienos salotas ar avižų košę. Produktai, kuriuose gausu cukraus, suteiks tik trumpalaikės energijos, o jai išsekus, vėl jausitės mieguista ir nedarbinga. Taip pat venkite sunkaus maisto, apsunkinančio virškinimo procesą.
7. Vanduo, vanduo ir dar kartą vanduo
Vartoti daug skysčių būtina kasdien, o normaliai neišsimiegojus ar jaučiant stiprų nuovargį, gerti vandenį ypač svarbu. Į vandens stiklinę įsimeskite keletą kubelių ledo, įmeskite kelias citrinos riekeles – tai padės atsigaivinti.