7 ženklai, kurie rodo, kad nemokate tinkamai bėgioti
Manote, kad nebūna netaisyklingo būdo bėgioti? Oi, kaip klystate!
Netaisyklingai bėgiodami galite pakenkti savo produktyvumui, sveikatai ir sumažinti savo šansus numesti papildomus kilogramus. O jei darysite tai taisyklingai – būsite ne tik sveiki, bet ir laimingi bei energingi.
Portalas womanitely.com atskleidžia 7 ženklus, kurie rodo, kad bėgiojate netaisyklingai.
1. Po kiekvienos bėgimo sesijos pradeda tinti ar skaudėti raumenys
Jei po paskutinės bėgimo treniruotės dėl kilusių raumenų skausmų apie bėgiojimą net nenorite pagalvoti, tai jau pirmas ženklas, kad darėte tai netaisyklingai – raumenų skaudėti jokiu būdu neturėtų. Ar prieš ir po bėgiojimo pratampėte raumenis? Ar padarėte trumpą apšilimo treniruotę? Ar geriate pakankamai vandens?
Daugelis bėgiojimo pradedančiųjų praleidžia apšilimo treniruotes ar tampymo pratimus dėl laiko stokos ar manymo, kad tai nebūtina. Iš tiesų būtina ir tai trunka vos 2–3 minutes.
2. Bėgiojimo metu juntami skausmai ar mėšlungis sumažina jūsų tempą
Bėgiojimo metu koją sutraukti mėšlungis gali dėl keleto priežasčių: dėl vitaminų ir mineralų trūkumo ar dėl to, kad geriate per mažai vandens.
Kuomet bėgdami netaisyklingai kvėpuojate, gali suskausti ir šoną, o kai kurie bėgikai dar skundžiasi ir skrandžio skausmais. Jei taip pasitaiko ir jums, peržiūrėkite savo mitybą, ypač tai, ką valgote prieš ir po bėgiojimo.
Pasistenkite sumažinti riebalų suvartojimą ir į racioną įtraukite daugiau baltymų turinčių produktų, ypač po treniruotės. Prieš bėgiojimą rekomenduojama suvalgyti obuolį – jis organizmą aprūpins skaidulomis, natūraliais cukrumis ir vitaminu C, o tai suteiks jums energijos.
3. Kulnais liečiate žemę
Tame nėra nieko blogo, išskyrus vienu atveju. Reikėtų atprasti taip bėgioti, jei nuolat juntate kelių ar blauzdų skausmą, man tai gali privesti prie rimtų kelio traumų.
4. Neatkreipiate dėmesio į muziką
Besiruošdami bėgiojimo aprangą, pasirūpinti savo klausomos muzikos takeliu tikriausiai net nesusimąstysite. Žinoma, svarbu turėti tinkamus bėgiojimo batelius ir aprangą, tačiau jei bėgiodami klausysitės nuobodžios muzikos, nesitikėkite, kad jūsų treniruotė bus produktyvi ir efektyvi. Susikurkite galingą grojaraštį!
5. Bėgiodami kūprinatės
Netaisyklinga laikysena taip pat gali pakenkti jūsų bėgiojimo efektyvumui. Maža to, ji gali būti atsakinga ir už netaisyklingą kvėpavimą bei šono skausmus. Kitąkart bėgiodami stenkitės pečius laikyti nuleistus. Patikėkite, svarbu net ir menkiausios smulkmenos.
6. Praleidžiate tempimo pratimus po bėgiojimo
Kad ir kaip jaučiatės pavargę po bėgiojimo, tiesiog privalote atlikti bent keletą tempimo pratimų ir po treniruotės. Tam užteks skirti vos vieną minutę. Jei norite, vietoje tempimo pratimų, galite ir lengvai pasivaikščioti, darykite tai mažiausiai tris minutes.
7. Po bėgiojimo jaučiatės išsekę
Jei po kiekvienos treniruotės jaučiatės išsunkti ir išsekę, tai taip pat ženklas, kad bėgiojate netaisyklingai. Bėgiojimas kaip tik turėtų suteikti energijos, o ne jos sumažinti.
Praktikuokite kvėpavimo pratimus, gerkite daug vandens, sveikai maitinkitės ir venkite naudotis technologijomis bėgiojimo metu – tai padės užtikrinti, kad treniruotė išties būtų efektyvi.