A.Baldwino nušautos H.Hutchins byloje – atomazga: kaltinimai aktoriui panaikinti

Alecas Baldwinas ir Halyna Hutchins / „Scanpix“ nuotr.
Alecas Baldwinas ir Halyna Hutchins / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-04-21 08:32
AA

Baudžiamieji kaltinimai Alecui Baldwinui dėl 2021-ųjų spalį įvykusio mirtino susišaudymo filmavimo aikštelėje buvo panaikinti, skelbia BBC.

„Emmy“ apdovanojimą pelnęs aktorius A.Baldwinas buvo apkaltintas dviem netyčinio nužudymo atvejais dėl incidento, įvykusio filmuojant filmą „Rust“. Operatorė Halyna Hutchins žuvo nuo kulkos, paleistos iš aktoriaus naudojamo pistoleto.

Ketvirtadienį paaiškėjo, kad baudžiamieji kaltinimai Alecui Baldwinui dėl 2021-ųjų spalį įvykusio mirtino susišaudymo filmavimo aikštelėje buvo panaikinti.

Visgi Naujosios Meksikos specialiųjų prokurorų Kari Morrissey ir Jason Lewis išplatintame pareiškime teigiama, kad „per kelias pastarąsias dienas paaiškėjo naujų faktų“ byloje, dėl kurių reikia tęsti tyrimą.

„Šis sprendimas neatleidžia A.Baldwino nuo baudžiamosios kaltės ir kaltinimai gali būti pateikti iš naujo. Mūsų tolesnis tyrimas ir toliau bus aktyvus ir tęsiamas“, – teigiama pranešime.

Alecas Baldwinas filmavimo aikštelėje / „Scanpix“ nuotr.

J.Baldwino advokatas gyrė prokurorų žingsnį.

„Džiaugiamės sprendimu nutraukti bylą prieš Alecą Baldwiną ir raginame tinkamai ištirti šio tragiško įvykio faktus ir aplinkybes“, – pareiškime BBC sakė jo advokatas Luke'as Nikas.

A.Baldwinas filmavimo aikštelėje netoli Santa Fė esančioje rančoje treniravosi šaudyti iš pistoleto, kai jis iššovė ir mirtinai sužeidė 42 metų ukrainiečių kilmės operatorę Halyna Hutchins bei sužeidė režisierių Joelį Souzą.

Halyna Hutchins / „Scanpix“ nuotr.

Aktorius neigė nuspaudęs gaiduką, nors vėliau FTB ataskaitoje buvo padaryta išvada, kad ginklas negalėjo būti paleistas nepaspaudus gaiduko.

Filmo ginklininkei Hanai Gutierrez-Reed taip pat pateikti du kaltinimai netyčiniu nužudymu. Prokurorų pareiškime teigiama, kad jai pateikti kaltinimai lieka nepakeisti.

H.Gutierrez-Reed advokatas BBC naujienų tarnybai sakė, kad jie „tikisi, jog šio proceso pabaigoje Hana taip pat bus išteisinta“.

Alecas Baldwinas filmavimo aikštelėje / „Scanpix“ nuotr.

Santa Fė apygardos prokuroras iš pradžių pridėjo kaltinimą dėl šaunamojo ginklo, dėl kurio bausmė galėjo būti padidinta penkeriais metais. Tačiau prokurorams nustačius, kad šaudymo metu šis įstatymas negaliojo, jo buvo atsisakyta.

Sprendimas panaikinti kaltinimus priimtas tą pačią dieną, kai filmo „Rust" komanda atnaujino filmavimą – praėjus 18 mėnesių po šaudymo.

„Rust Movie Productions“ advokatė Melina Spadone sakė, kad naujos taisyklės filmavimo aikštelėje „uždraus naudoti bet kokius darbinius ginklus ir bet kokios formos šaudmenis“.

„Filmavimo aikštelėje yra ir visada buvo draudžiama naudoti kovinius šaudmenis“, – sakė ji.

Žurnalo „Variety“ duomenimis, šiuo metu A.Baldwinas filmuojasi filme „Rust“ Montanoje. H.Hutchins našlys Matthew dabar yra šio filmo vykdomasis prodiuseris.