A.Tapinas apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Ukrainai“: „Tai – aukščiausias mūsų pagalbos nuopelnas“

Andrius Tapinas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: BNS, Žmonės.lt
AA

„Laisvės TV“ įkūrėjui, paramos akcijų Ukrainai organizatoriui Andriui Tapinui skirtas svarbus apdovanojimas – jam suteiktas trečiojo laipsnio ordinas „Už nuopelnus Ukrainai“.

Žinia apie Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio įsakymu gautą apdovanojimą Andrius Tapinas pasidalijo savo feisbuko paskyroje.

„Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė įsakymą, kuriuo apdovanojo ordinais įvairius užsienio piliečius.

III laipsnio ordinas „Už nuopelnus Ukrainai“ skirtas ir man. Ir tai tikrai yra aukščiausias mūsų visų pagalbos Ukrainai nuopelnas. Mano pažadas nesikeičia – šitas apdovanojimas irgi keliaus į Nacionalinį muziejų.

Ir apdovanotujų šito laipsnio ordinais kompanija tikrai nebloga – U2, Imagine Dragons, Benas Stilleris, Šonas Pennas ir Christian Amanpour“, – rašė visuomenininkas.

Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė įsakymą, kuriuo apdovanojo ordinais įvairius užsienio piliečius....

Posted by Andrius Tapinas on 2022 m. rugpjūčio 30 d., antradienis

Žmonės.lt primena, kad gegužės pabaigoje A.Tapinas su „Laisvės TV“ inicijavo pinigų rinkimo akciją, už kuriuos Ukrainai siekta nupirkti bepilotį kovinį droną „Bayraktar“.

Vos per tris dienas Lietuvos ir užsienio gyventojai surinko 5 mln. eurų, tačiau vėliau šios iniciatyvos sužavėta Turkija ir gamintojas „Baykar“ nusprendė ne parduoti, o padovanoti Lietuvai moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ su visa optika ir būtinais dalykais.

Rugpjūčio 22-osios V.Zelenskio įsakymu apdovanojimai taip pat skirti Lietuvos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui, kultūros ministrui Simonui Kairiui ir europarlamentarui Petrui Auštrevičiui.

Ministrams G.Landsbergiui ir S.Kairiui skirti atitinkamai trečiojo ir penktojo laipsnio kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo ordinai, P.Auštrevičiui antrojo laipsnio ordinas „Už nuopelnus“.

Tarp pagerbtųjų ordinais – daugiau nei šimtas įvairių šalių politikų, karininkų, visuomenės veikėjų, aktorių, žurnalistų, savanorių ir kitų profesijų atstovų, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie paramos Ukrainai.

Garbingiausi apdovanojimai skirti Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen, Italijos premjerui Mario Draghi, taip pat JAV atstovams: valstybės sekretoriui Antony Blinkenui, šios šalies gynybos sekretoriui Lloydui Austinui, JAV prezidento Joe Bideno nacionalinio saugumo patarėjui Jake'ui Sullivanui, Ginkluotųjų pajėgų jungtinio štabo vadovui Markui Milley bei kitiems.

Skaitykite daugiau