Veido spindesys: mityba, odos priežiūra, makiažas

„Loewe“ pavasaris/vasara'17 / Vida Press nuotr.
„Loewe“ pavasaris/vasara'17 / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kuri atsisakytų išgirsti: „Ką padarei savo odai? Ji švyti!“? Ir kiekviena galėtume išvardyti bent keletą dalykų, kurie lemia tokią jos išvaizdą. Geras miegas, vidinė ramybė, nerūkymas, detoksikacija, kosmetika, aparatinės procedūros... Šįkart aptarkime tris odos spindesio komponentus.

1. Mityba

Kaip maitinasi moterys, kurių oda atrodo gyvybinga, jaunatviška, nors joms seniai nebe dvidešimt? Dar neišgirdus atsakymų galima spėti, kad jų valgiaraštyje dominuoja ne šlamštmaistis.

Žiūrėti į japonės Risos Hirako ir prancūzės Yazemeenah Rossi nuotraukas pavydu. Kaip 45-erių ir 61-ų įmanoma atrodyti taip jaunai?! Tiesa, internete yra Yazemeenah atvaizdų, kur ji nepasidažiusi, galbūt apšvietimas ne pats geriausias, – ten moters veide matyti amžiaus žymių, ir širdis mažumėlę atlėgsta... Tačiau Risos asmenukės, jei japonė tikrai yra įpusėjusi penktą dešimtį (tuo labai sunku patikėti), varo į neviltį. Jokių prabėgusių metų pėdsakų, oda spindėte spindi! Susumavus, ką šios modeliais dirbančios moterys yra sakiusios žiniasklaidai, vienas iš svarbiausių jų jaunystės recepto komponentų – teisingas maistas.

„Niekada nesilaikiau griežtų dietų. Pusiausvyra ir disciplina – priežastys to, kaip atrodau. Niekada nevartoju perdirbtų, šaldytų, specialiai nuriebintų, mikrobangų krosnelėje pašildytų produktų. Esminę mano valgiaraščio dalį sudaro šviežias, kasdien gaminamas organinis maistas, pirmiausia – daržovės, vaisiai, riešutai. Mėsos ir žuvies taip pat valgau, bet tik aukštos kokybės“, – teigia Yazemeenah, kasdien suvalganti po avokadą, kuriame pilna nesočiųjų riebalų rūgščių. Ir Risa atmeta nesveiką, neorganinį maistą, jos mėgstami patiekalai – ant grotelių keptos krevetės su daržovėmis ir migdolų pieno, bananų, medaus glotnučiai. Tiesa, retkarčiais ji leidžia sau pasimėgauti vaniliniais ledais ar šokoladiniu pudingu.

Dėmesio! Tarp maisto produktų, kurių reguliariai valgant ir geriant galima padidinti odos spindesį, minimi termiškai apdoroti pomidorai (pavyzdžiui, pomidorų pasta), morkos, batatai, fermentuotos sojų pupelės, papajos, ciberžolės, geltonos paprikos, avokadai, kiaušiniai, špinatai, lapiniai kopūstai, avižos, lašišos, graikiniai, bertoletijų, migdolų riešutai, juodasis šokoladas, sėmenų aliejus, kokosų aliejus ir vanduo, žalioji arbata... Šiuose produktuose yra medžiagų, kurios padeda odai būti drėgnai, stangriai, atspariai uždegimui, teršalams, laisviesiems radikalams ir t. t.

2. Odos priežiūra

Kiekviena turime pamėgtų priemonių ir ritualų, suteikiančių odai jėgų išgyventi pasaulyje, kupiname įtampos, nuovargio, teršalų... O dar tas bėgantis laikas... Kaip visa tai neutralizuoti ir paskatinti odą daryti tai, kas jai įgimta, – spindėti?

Yazemeenah Rossi turi tvirtą nuomonę apie kosmetikos priemones: „Žiniasklaida verčia moteris galvoti, kad mums reikia šito ir ano tam, kad turėtume gražią odą. Jei tuo patikėsime, kompanijos galės parduoti savo produktų. Tačiau aš manau, kad oda, gaudama priemonių, kurios dirba už ją, aptingsta. Augau matydama, kaip mūsų šeimos moterys grožio reikmėms naudojo vien tik paprasčiausią alyvuogių aliejų – ir plaukams, ir odai.“

Dvidešimtmetės figūrą turinti žilaplaukė – viena iš tų, kurios šveičia odą šveitikliu, pasigamintu iš alyvuogių aliejaus ir druskos arba cukraus. Dar ji nusiperka įvairių rūšių aukštos kokybės natūralių aliejų. Pavyzdžiui, savo įspūdingus žilus plaukus prancūzė reguliariai palepina rapsų sėklų aliejumi.

Tačiau Desiree Stordahl, autoritetinga grožio ekspertė ir knygų apie grožį bendraautorė, įsitikinusi, kad priemonės, pasigamintos iš to, ko yra namie, – atgyvena. „Kai atsidarai „Pinterest“, susidaro įspūdis, kad avokadai, medus, jogurtas ir kiti maisto produktai stebuklingai keičia odos išvaizdą, nors ir kiek moterims būtų metų. Drėkina, skaistina, naikina raukšles... Tačiau tiesa ta, kad jie nė iš tolo neprilygsta priemonėms, turinčioms didelį kiekį vertingų, specialiai subalansuotų komponentų. Be to, kai kurie natūralūs produktai gali kenkti odai, tačiau tai vyksta po epidermiu, todėl jūs net nežinosite, kad taip yra. Pavyzdžiui, kai kas šviesina odą citrinomis, bet citrusų ekstraktai įjautrina odos imuninę sistemą.“

Efektas, pasak Desiree, bus nepalyginamai geresnis panaudojus gatavą skaistinamąją priemonę, turinčią dėmes, kitus odos spalvos nelygumus mažinančių komponentų ir mineralinių pigmentų, kurie akimirksniu ją atgaivina. Odos priežiūros ir makiažo specialistė neneigia, kad tam tikrų maisto produktų savybės naudingos odai. „Taip, avokadai gali padėti sausai odai. Bet ar jums tikrai norisi terliotis? Be to, išlaikyti ant veido namie pasigamintą avokadų kaukę sudėtinga ir nepatogu – priešingai nei pirktinę.“

Tokie kosmetikos komponentai kaip antioksidantinės medžiagos, retinolis, peptidai, ceramidai, hialurono rūgštis naudingi brandžiai odai, didina jos spindesį. Tačiau Natalija Kovylkina, „Institut Esthederm“ tarptautinių mokymų vadovė, primena, kad laimi tos, kurios ne tik įsigyja geros sudėties kremų, bet ir tinkamai paruošia odą, kad ši pasisavintų juose esančias veiksmingąsias medžiagas. Pirmiausia svarbu ją kruopščiai nuvalyti, todėl kiekviena moteris turėtų turėti produktą, „kuris palaikytų jos odos ekosistemą, sudarytą iš gerųjų ir blogųjų bakterijų. Gerosios – dalis odos gynybinės sistemos, o blogąsias reikia šalinti. Vertingas tas valiklis, kuris daro viena ir kita“.

Iš daugybės esančių rinkoje Natalija išskiria micelinį vandenį, įkapsuliuojantį riebalus, nešvarumus ir nuplaunantį juos nuo odos. Bet miceliniu vandeniu nuvalytą odą, anot specialistės, dar patartina nuplauti paprastu vandeniu, tada veido toniku, losjonu ar ląsteliniu vandeniu atkurti jos normalų pH. „Reguliariai giliai valyti odą grožio salone yra gerai, nes tokia procedūra itin efektyviai pagerina odos gebėjimą įsisavinti naudingas medžiagas.“

Specialistė atkreipia dėmesį, kad ant odos prisikaupia suragėjusių ląstelių, jos ją pilkina ir sudaro sunkiai įveikiamą užtvarą naudingiems kremų komponentams, todėl šveitimas – ne mažiau svarbus už valymą. Kaip labiausiai tausojančius odą Natalija nurodo fermentinius šveitiklius ir gomažą.

Dėmesio! Jau keleri metai ant bangos – drėgnos bioceliuliozinės kaukės su įvairiais odos būklę gerinančiais komponentais. 2016-aisiais pasaulį nustebino kanadietė Nannette de Gaspe: ji pasiūlė sausas kaukes. Išmėginusios tvirtina, kad, jų nuostabai, po 15 minučių nuėmus kaukę veidas atrodo neįtikėtinai pailsėjęs: tai reiškia, kad kaukėje esančios medžiagos nesuprantamu būdu įsigėrė į odą. Bevandenės kaukės paslaptis – 87 ingredientų mišinys (jame dominuoja „anti-aging“ medžiagos), specialia technologija įspaustas į unikalią japonišką tekstilę ir aktyvinamas masažiniais judesiais. Kadangi kaukė sausa, ją saugu nešiotis rankinėje ir galima panaudoti, kada tik patogu, juolab ji išlieka veiksminga tris kartus. Naujų kaukių eros pradžia?

3. Makiažas

Vizažistas, kad išgautų odos spindesį, laikosi tam tikros schemos, pasikliauja tam tikrais produktais.

Pasak 59-erių Bobbi Brown, „Bobbi Brown“ kompanijos įkūrėjos, odos drėkinimas – svarbiausias dalykas, kuriuo turi rūpintis moterys, įžengusios į penktą dešimtį. Tik oda, kuriai netrūksta drėgmės, gali spindėti, tik ant tokios odos makiažo produktai nugula taip, kaip reikia. Bobbi, rūpindamasi oda, pasikliauja vienu savo prekės ženklo produktu – labai lengvu ir daugiafunkciu balzamu: šis odą drėkina, gerina jos spalvą, gebėjimą išlaikyti drėgmę, skatina kolageno gaminimą, didina tankį. Kai viso to nestinga, oda atrodo putlesnė, gaivesnė, skaistesnė. Kartais, kai ši dėl nepalankių aplinkybių išsausėja, atrodo pavargusi, vizažistė sluoksniuoja produktus: pirmiausia pasitepa serumu su vitaminu C, peptidais, augaliniais ingredientais, paskui – drėkinamuoju balzamu.

„Trys dalykai nutinka senstančiai odai: ji sausėja, bruožai nukrinta žemyn, blunka atspalvis. Turime veidą patempti ir įpūsti jam gyvybės teisingais odos puoselėjimo ir dekoratyvinės kosmetikos produktais.“ Anot jos, viena didžiausių moterų klaidų – netinkamai pasirinkta pudra. Ją testuoti pataria ant kaktos („Ten odos tonas vienodžiausias“) ir, jei tik įmanoma, natūralioje šviesoje. Rinktis reikia tą atspalvį, kuris idealiai atitinka odos atspalvį. „Maskuokliu pašviesinsite ir tarsi pakelsite paakių sritį. Jis turėtų būti gelsvas, vienu dviem tonais šviesesnis už pudrą. Pradėjusios nuo vidinių kampučių, padenkite juo paakius žemiau blakstienų linijos. Švelniai įtapšnokite maskuoklį į odą ir papudruokite permatoma biria pudra.“ Pieštuko pavidalo drėkinamoji ir serumo išsiskyrimą reguliuojanti pudra – dar viena priemonė, kuri greitai panaikina riebų spindesį, užmaskuoja raudonas dėmes ir sulygina odos atspalvį.

Peteris Philipsas, „Dior“ Makiažo departamento kūrybos direktorius, pirmiausia nuvalo moters veidą, apipurškia jį terminiu vandeniu, patepa drėkinamuoju kremu. Pasak jo, prieš pudruojantis labai gerai įmasažuoti į veido, kaklo, ausų odą keletą lašų aliejaus. Makiažo gruntas – produktas, kurį Peteris irgi dažnai naudoja. „Gruntas gerokai palengvina tolesnius veiksmus su pudra. Jis suvienodina odos toną, užpildo raukšles, padaro ją lygesnę, glotnesnę, labiau spindinčią. Gruntą tepu pirštais, o skystą pudrą – kosmetine kempinėle: ja ypač lengva išsklaidyti produktą ant odos, padengti sunkiau pasiekiamas veido sritis.“

Jei Lisa Eldridge, gražinanti garsiausius modelius ir aktorius, daro makiažą jau nemažai raukšlių, taip pat ir gilių, turinčiai moteriai, teptuku ir pirštais pirmiausia padengia odą drėkinamuoju balzamu, suteikiančiu atspalvį. „Produktas puikiai sudrėkina odą ir neišryškina raukšlių. Bet labai svarbu paskleisti jį vientisu, lygiu sluoksniu.“ Paskui tuo pačiu būdu – teptuku ir pirštais – žvaigždžių vizažistė truputėliu beveik permatomo maskuoklio pašviesina paakius ir akių kampučius. „Tegu produkto bus mažiau, bet ne daugiau“, – perspėja ji. Kitas etapas – skruostų ryškinimas. Vizažistė įtrina į skruostus permatomų kreminių skaistalų, suteikiančių odai sveiko rausvumo. Gražinant odą pagal Lisą reikės ir netamsios bronzinės pudros veido šonams ir paakiams. „Labai mažai – tik veidui sušildyti. Kai jį papudruosite, dar brūkštelėkite šepetėliu ir paakius. Šitaip pagyvinsite, sušildysite ir juos.“

Dėmesio! Renkantis pudrą svarbu ne tik atspalvis, bet ir sudėtis. Verta investuoti į produktą, kuriame gausu odai naudingų ingredientų, kurio formulė užtikrina atsparumą ir drėgmei, ir riebalams, be to, sukuria antrosios odos įspūdį ir priverčia kitus galvoti: „Įdomu, ji pasipudravusi ar ne?“