Aktorė R.Samuolytė skandalingų vaidmenų nepamiršta: „Kai esi jaunas, turi daugiau atsparumo“

Rasa Samuolytė / TV3 nuotr.
Rasa Samuolytė / TV3 nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-11 10:40
AA

Nacionalinio dramos teatro aktorė Rasa Samuolytė per savo karjerą sukūrė ne vieną žinomą vaidmenį, kurį neretai palydėdavo skandalai. Taip pat dažnai žiūrovai išvysdavo ją vaidinančią ir su vyru – kai kurių bendrų scenų talentinga aktorė nepamiršta iki šiol.

Tačiau nepaisant visko, Rasa teatrą vadina magišku pasauliu, o kiną – akimirkos menu. Apie visa tai ji papasakojo ir visiems laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams.

Ne vienas, matęs spektaklį „Shopping and Fucking“, prisimena įspūdingą Rasos vaidmenį ir jį lydėjusį skandalų šleifą. Juk spektaklis niekaip neįsipaišė į jokius iki tol priimtus rėmus! Jis buvo vadinamas gašliu, vulgariu, tačiau tai – tik dalis nuomonių, su kuriomis teko susidurti aktorei.

Rasa Samuolytė / Gretos Skaraitienės / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Visko buvo. Kai esi jaunas, turi daugiau atsparumo, bet ir daug jautrumo. Esi ir drąsus, ir labai jautrus. Mane žeidė žmonių, gerbėjų nuomonė, kad jie gali šitaip pasakyti, įžeisti. Tada pradedi galvoti ir apie tai, ką galėtų pagalvoti mano mama Panevėžyje?“ – prisiminusi šį spektaklį sakė Rasa.

Tokių nevienareikšmiškai vertinamų spektaklių ir vaidmenų buvo ir daugiau – Rasa nebijo sudėtingų, nepatogių temų. Priešingai – jos moteriai yra įdomios. O laidos žiūrovai apie tai sužinojo ir daugiau. Pavyzdžiui, ką slepia filmo „Nuodėmės užkalbėjimas“ užkulisiai? Taip pat aktorė papasakojo ir apie tai, kodėl rašytoja Jurga Ivanauskaitė Rasą vadino savo dvyne.

Teatras, šeima ir kinas

Su savo vyru Dainiumi Gavenoniu Rasa vaidino ne viename spektaklyje – dažniausiai judviejų santykiai scenoje būdavo aistringi ir visiškai nesusiklostydavo. Vaidindami juodu ir bardavosi, ir mušdavosi, ir balansuodavo ties neapykantos riba – darydavo viską, ko reikalaudavo vaidmuo. Aktorė neslepia, kad teatro reikalai nepasilieka už namų durų – viskas persipina ir egzistuoja greta.

Nors teatras Rasos gyvenime užima milžinišką vietą, jame atsiranda vietos ir kinui. Savo naujausią vaidmenį ji vadina dovana, o filmavimo metu nutikę įvykiai atskleis kitokią filmo pusę. Kitokią savo gyvenimo pusę parodė ir Rasos pasakojimas apie savo pomėgius.

Ne vieną nustebino tai, kad aktorė labai mėgsta... sukiotis virtuvėje. Jeigu teatras jai yra neapčiuopiama materija, tai virtuvė – nusileidimas į žemę.

Norintys sužinoti, kaip Rasa tapo aktore, kur susipažino su savo vyru ir kaip jiedu pasiskirsto buities darbais, kviečiami nepraleisti šio sekmadienio laidos.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais, 10 val. per TV3!