Alinos Orlovos premjera – daina ir vaizdo klipas „Dega“: įkvėpė ekologinės problemos ir karas

Alina Orlova / Monikos Penkutės nuotr.
Alina Orlova / Monikos Penkutės nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-12-06 14:40
AA

Žinoma atlikėja Alina Orlova kviečia bent akimirkai sustoti prasidedančiame šventiniame šurmulyje ir nepamiršti tai, kas dedasi mus supančiame pasaulyje. Šiandien pristatydama kūrinį ir vaizdo klipą „Dega“ kūrėja akcentuoja, kad ši premjera – tai emocinė refleksija dabarčiai.

„Ši daina yra emocinė refleksija į dabarties realijas – ekologines problemas, diktatūrą ir karą, pasaulio pabaigos nuojautą, bendrą dvasinį pasimetimą ir prasmės netektį. Tai lyg pokalbis su savimi, kuriame keliu tuos pačius senus, neatsakytus egzistencinius klausimus“, – atvirauja dainininkė.

Pastaruoju metu vis dažniau savo kūrybą pristatanti A.Orlova neslepia, kad šis periodas išties produktyvus. Pasak žinomos kūrėjos, tai prisidėjo ir daug jausmų bei emocijų sukeliantis periodas, kuris atsispindi ir pačioje kūryboje.

„Gali būti, kad kuriu kiek greičiau, negu man įprasta. Priežastis, manau, tame, kad dirbant su muzikantais ties paskutiniu albumu, pajaučiau atradusi tam tikrą gerą susigrojimo tašką, išraiškos lengvumą. Užsikūrė sklandus kūrybinis procesas, kuris ir toliau sukasi, todėl norisi pasinaudoti tomis naujai atrastomis galimybėmis, kol viskas „važiuoja“. Pastarieji metai – labai neramus, psichologiškai sudėtingas laikas. Be abejo, jis kelia daug jausmų, minčių ir klausimų, kurie atsispindi ir mano kūryboje“, – pasakoja Alina.

Kartu su naujausiu kūriniu „Dega“ atlikėja pristato ir talentingo režisieriaus Beno Ąžuolo Šarkos kurtą vaizdo klipą, kuriame vietomis maišosi tamsa su šviesa. Būtent tai, pasak A.Orlovos, ir padėjo sukurti vizualą, atspindintį kūrinio prasmę. Vaizdo klipe kartu su kūrėja įsiamžino ir grupės nariai Adas Gecevičius ir Paulius Vaškas.

„Vaizdo klipu „Dega“ norėjosi papildyti kūrinį, perduoti jo nuotaiką – apokaliptinę, kiek tamsią ir nerimastingą. Naudojome vaizdus iš žinių, senas karo ir kitas kronikas, jas leidome per projektorių. Didelė svarba šiame vaizdo klipe, man rodos, tenka šviesos ir tamsos žaismui, jų kuriamiems siluetams. Klipas pavyko gana atmosferinis, ko ir norėjosi. Filmavome apleistoje gamykloje, tad šaltis buvo pagrindinis iššūkis.“

Alina Orlova / Monikos Penkutės nuotr.

Jau gruodžio 29 dieną atlikėja surengs didžiausią iki šiol koncertą Lietuvoje, Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje. Čia kūrėja pasirodys kartu su pučiamųjų kvintetu ir klausytojams šventinėje programoje padovanos žinomiausius visų laikų kūrinius bei dainas iš naujausio albumo „Laumžirgiai“.

„Šiame koncerte kartu su pučiamųjų kvintetu atliksime tik vieną kartą iki šiol gyvai skambėjusią albumo „Laumžirgiai“ programą. Nekantriai laukiu šios patirties. Su muzikantais pristatysime ir porą naujų kūrinių, tarp jų ir „Dega“. Man pačiai šis pasirodymas ypatingas ne tik dėl man asmeniškai naujos koncertinės erdvės, bet ir tuo, kad tuo metu sukaks penkiolika metų nuo mano pirmojo albumo išleidimo. Šiuo dideliu koncertu noriu pažymėti šią kūrybinio kelio atkarpą. Labai laukiu visų, kas neabejingas jautriai, poetinei, atmosferinei muzikai ir kviečiu drauge pasinerti į šventinį jaudulį, kartu palydėti praėjusius metus – su viltimi ir tikėjimu, jog ateinantys metai atneš daugiau šviesos“, – kviesdama į būsimą koncertą pasakoja Alina.

Kiečiame išgirsti ir išvysti naujausią A.Orlovos darbą – vaizdo klipą „Dega“: