Amžinai jauna. Ar tai realu?
Kai tau dvidešimt, atrodo, kad visada tokia ir būsi: jauna, graži, liekna. Deja... Nė nepajunti, kai vieną dieną plaukuose aptinki pirmąjį žilą plauką arba pastebi, kad oda jau nebe tokia stangri. Ir raukšlės paakiuose byloja visai ne jaunystės naudai... Kol kas mokslininkai amžinos jaunystės eliksyro dar neišrado. Vis dėlto grožio ekspertai sako, kad laikantis trijų svarbių taisyklių, įmanoma senatvę šiek tiek atitolinti ar bent jau senti gražiai ir oriai...
Pirmoji taisyklė – stabilus svoris.
Normaliais sezoniniais svorio svyravimais laikomi kūno masės pakitimai iki 2–3 kg. Tačiau jei su tais keliais kilogramais jums tenka pakovoti ne tik pasibaigus žiemos sezonui, bet kasdien – vargu ar pavyks ilgam išsaugoti gražią odą. Turėtumėte arba pagaliau visiems laikams pakeisti savo mitybos įpročius, kurie leistų ilgam išlaikyti trokštamą svorį, arba atsisakyti nuolatinių eksperimentų su dietomis. Juk kiekviena dieta – tai stresas, o stresai ne tik sekina nervų sistemą ir sveikatą, bet ir labai kenkia odai – ji sparčiau raukšlėjasi ir glemba.
Mūsų oda – darni sistema, taigi jos struktūra ta pati tiek pilvo srityje, tiek nugaroje, tiek ant veido. Priaugant arba netenkant daug svorio pakinta odos elastingumas ne tik vadinamosiose probleminėse vietose, bet ir ant viso kūno. Štai kodėl pastovus kūno svoris padeda ilgiau išlaikyti sveiką, skaisčią ir elastingą odą.
Antroji taisyklė – švara.
Tiek sielos, tiek kūno. Pikti, pavydūs žmonės paprastai neatrodo nei jauni, nei patrauklūs. Štai kodėl gerumas, dėmesingumas, meilė ir neblėstanti šypsena veide žmogų tiesiog akimirksniu pajaunina. Na, o kūno švara – tai ne tik jo prausimas, bet ir organizmo valymas iš vidaus, t. y. reguliarus šlakų valymas. Ši procedūra gerina įvairių vidaus organų veiklą, spartina medžiagų apykaitą, kitaip tariant, leidžia organizmui dirbti savo darbą, o ne eikvoti jėgas susikaupusiems šlakams šalinti.
Galite išmėginti tokį receptą: sumaišykite po 2 šaukštelius krapų, petražolių ir juodųjų ridikėlių sėklų, užpilkite 2 l vandens, pamirkykite 2 val., o tada 1 val. pavirkite. Atšaldytą nuovirą gerkite po 100 g 3 kartus per dieną likus valandai iki valgio. Kursas – 14 dienų.
Trečioji taisyklė – judėjimas.
Jaunystė be aktyvaus judėjimo tiesiog neįsivaizduojama. Ir visai nesvarbu, ar tai – ramus pasivaikščiojimas gamtoje, ar intensyvi aerobikos treniruotė. Judant į organizmą patenka daugiau deguonies, sparčiau atsinaujina ląstelės, gerėja nuotaika ir darbingumas.
Jaunystės kvapas
Jauninančios eterinių aliejų savybės žinotos jau seniai. Ne veltui kiekviena save gerbianti Viktorijos epochos dama nuolat nešiodavosi flakonėlį su kvapiąja druska. Tai buvo eterinių aliejų ir jūros druskos mišinys, padėdavęs ne tik atgauti kvapą, kai spaudžia pernelyg tvirtai suveržtas korsetas, bet ir pakeliantis nuotaiką, žvalinantis, suteikiantis energijos.
Eterinių aliejų galia saugoti jaunystę pagrįsta ir moksliškai. Tam tikri aromatai turi antioksidacinių savybių. Nustatyta, kad jie gali reguliuoti organizmo ląstelių suvartojamos deguonies kiekius bei neutralizuoti perteklių, jei deguonies koncentracija tampa per didelė. Taip pat aromatai teigiamai veikia centrinę nervų sistemą, šalina įtampą ir stresą, mažina dirglumą, emocinį jautrumą, gerina miegą, leidžia atsikratyti įkyrių minčių, didina darbingumą, padeda atsikratyti nuovargio. Visa tai, be abejo, tik į naudą jaunystei ir grožiui
► Natūraliai senstant odoje vyksta tam tikros grandininės reakcijos, kurios sekina odą, mažina elastingumą, provokuoja raukšlių ir dėmių atsiradimą. Šį poveikį efektyviai stabdo antioksidantai bei medžiagos, stimuliuojančios kraujotaką audiniuose, gerinančios jų kvėpavimą. Tokių savybių turi vetiverijų, jazminų, miros, nerolio, rožių, santalo aliejai.
► Kosmetinius pakitimus, susijusius su hormoninų veiklos sutrikimais, veiksmingai slopina eteriniuose aliejuose esantys fitohormonai. Daugelis jų savo struktūra labai panašūs į žmogaus hormonus, tačiau, kitaip nei sintetiniai hormonai, organizmą veikia neagresyviai: tiesiog užpildo trūkstamą spragą, jei organizme šių hormonų sumažėja. Hormonų veiklą puikiai reguliuoja verbenos, jazminų, kvapniosios kanangos, miros, nerolio, pačiulių, rožės ir santalo aliejai.
► Eteriniai aliejai atlieka vadinamąjį biomasažą. Kvapniųjų medžiagų molekulės veikia aktyvius taškus (vadinamieji Bonjė taškai) ir sukelia mikroimpulsus, kurie gerina kraujotaką, limfos drenažą, medžiagų apykaitą tarp audinių, mažina įtampą ir veikia hormoninę sistemą. Biomasažas gali būti šildantis (muskato riešuto, cinamono, šalavijo aromatai) ir šaldantis (levanda, mėta).
► Odos regeneraciją spartina rožės, santalo, ramunėlių, kvapniosios kanangos ir geranijų eteriniai aliejai.
Jaunystės miegas
Miegant organizmas ne tik atgauna jėgas. Tuomet jame vyksta daugybė procesų: normalizuojasi vidaus organų veikla, gaminasi naujos ląstelės, be to, užmigus sąmonei, imame geriau jausti tai, ką mums sufleruoja pasąmonė, dovanodama ne tik spalvingą sapnų pasaulį, bet neretai ir pakuždėdama genialių minčių ar išmintingų sprendimų. Tad kodėl gi to nepanaudojus grožiui ir jaunystei atgauti?
Norint pasinaudoti galinga savitaigos jėga, prieš miegą bent keletą minučių reikėtų skirti teigiamoms mintims. Pamėginkite save įsivaizduoti tokią, kokia norėtumėte būti – jaunesnė, gražesnė, lieknesnė. Kuo tiksliau įsivaizduosite – tuo geresnių rezultatų pasieksite. Mintyse nupieškite savo paveikslą: kaip turėtumėte atrodyti, jei sumažėtų raukšlių, nukristų keletas kilogramų, ką veiktumėte, jei grįžtų jaunystės optimizmas ir energija. Užmigusi su tokiomis mintimis kas rytą prabusite vis žvalesnė, guvesnė, akyse ir vėl įsižiebs ryžto ugnelės. Įvaldžiusieji savitaigos meną neabejoja, jog kasdien užmiegant su tokiomis mintimis rezultatus galima pastebėti jau po savaitės.