Andrius Mamontovas sukritikavo „Eurovizijos“ atrankos komisiją

Andriaus Mamontovo koncerto Švedijoje akimirka / Sandros Suminaitės nuotr.
Andriaus Mamontovo koncerto Švedijoje akimirka / Sandros Suminaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-01-04 11:29
AA

Šeštadienio vakarą LRT žiūrovai išvydo pirmąją nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidą, kurios metu prisistatė visi dvylika dalyvių, pretenduojančių ir siekiančių vienintelio tikslo – atstovauti mūsų šaliai Vienoje vyksiančioje „Eurovizijoje“. Jau po pirmosios laidos socialiniuose tinkluose užvirė diskusijos tiek apie pačius dalyvius, tiek apie atrankos komisiją bei vertinimo kriterijus. Savo nuomonę išsakė ir dainininkas Andrius Mamontovas.

Atlikėjus ir jų dainas per pirmąjį pasirodymą vertino operos solistas Edmundas Seilius, atlikėjas, kompozitorius ir prodiuseris Linas Adomaitis, 2004-aisiais pats dalyvavęs „Eurovizijos“ dainų konkurse kartu su dainininke Simona Jakubėnaite, taip pat muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys ir Juozas Liesis.

„O jeigu aš turėčiau puikią dainą „Eurovizijai“, ar man irgi reikėtų prieš tai atlikti lietuvišką šliagerį (na, o dabar parodyk Mamontovai, kaip dainuoji) ir išklausyti patarimus iš žmonių, kuriems pats galėčiau patarti?“ – socialiniame tinkle po pirmosios parodytos dalyvių atrankos klausė A.Mamontovas.

Toks klausimas iškart sukėlė diskusiją, į kurią įsitraukė ir du „Eurovizijos“ atrankos komisijos nariai – Juozas Liesis ir Ramūnas Zilnys bei kompozitorius Deivydas Zvonkus.

Andriaus Mamontovo klausimas socialiniame tinkle / Facebook nuotr.

„Andriau, be keliasdešimties savo sukurtų superhitų (kurie puikiai tiktų laidos temai), dar tikrai moka ir yra dainavęs „Palangos jūroj“, Hiperbolės Laužai“ ir „Sugrįžk“, dar Mango „Pavasariniai žiedai“ buvo repertuare. Kažką iš šitų tokioje hipotetinėje situacijoje turbūt ir turėtų dainuoti (Čia tiesioginis atsakymas į papostintą retorinį klausimą)“, – į iškeltą klausimą atsakė D.Zvonkus.

„Galvoje nesutilptum net tu, ką jau ten tavo legionas... Prisimenu, liejai patarimus atrankoje į 2007 EV., rodos, ir 2011 komisijoj vaidenaisi. Sėkmingai. p.s. O ir šiaip, gal net labai mažai žmonių yra kam patart negalėtum. Nėra paprasta kai tiek daug žinai, o neišmanėliai net per ekraną į namus virsta. p.p.s. Iš esmės: šių metų atrankos būdas nesuprantamas, mano galva, komisija net su visažiniu AM turėtų būti tik vardan laidos dramaturgijos ir rezonanso viešojoje erdvėje: rinkti turėtų tik žiūrovai“, – savo nuomonę dėstė ir J.Liesis.

„Nenoriu įsivelti į diskusiją, bet kartais pastebiu, jog net ir suprantantys situaciją kartais nutyli, kodėl sistema yra tokia, kokia yra. Mano galva, tai paprasta – televizija dalyvauja Eurovizijoje ir nori ta proga padaryti žiūrimų laidų (argumento „LRT – visuomeninis transliuotojas, jam išvis neturi rūpėt reitingas“ nenaudokime, nes reitingas rūpi visiems ir tai nesikeis). Pagal ankstesnes sistemas ateidavo trys keturi stiprūs atlikėjai su savo dainomis. Ir 30 nesusipratimų. Tai ir buvo sugalvota taip, kaip yra dabar – būdas septynias aštuonias savaites eteryje matyti neblogus atlikėjus. Sistema netobula, bet realiai ją įkvėpė menkas žinomų LT atlikėjų noras eiti į atrankas, kai sistema buvo kitokia. P.S. lengva uždavinėti retorinius klausimus, kas būtų, jei eitų tas ar anas, bet tiesa ta, kad pastaruosius keletą metų iki sistemos pakeitimo jie tiesiog nėjo“, – tvirtą nuomonę šiuo klausimu turėjo ir į diskusiją įsivėlęs R.Zilnys.

Diskusijai įsisiūbavus prisijungė vis daugiau žmonių: vieni teigė, kad atrankos principai yra nelogiški, kiti siūlė A.Mamontovui nesusireikšminti ir jeigu jis turįs noro – dalyvauti kaip ir kitiems atlikėjams bendra tvarka.

Žmonės.lt primena, kad Andrius Mamontovas specialiai 2006 metų „Eurovizijos“ konkursui buvo subūręs roko atlikėjų grupę „LT United“, kuri atstovavo Lietuvai: surinkę 162 taškus Lietuvos atstovai užėmė šeštą vietą konkurso finale Atėnuose – tai iki šiol aukščiausiais lietuvių atlikėjų pasiekimas šiame dainų konkurse.

Varžosi dvylika atlikėjų

Dėl galimybės atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“ varžosi: Neringa Šiaudikytė, Liepa Mondeikaitė, pernai trečią vietą atrankoje užėmęs Vaidas Baumila, taip pat pernai per plauką nuo pergalės likusi Vilija Pilibaitytė-Mia, Edgaras Lubys, Monika Linkytė, Reda Striškaitė, Milita Daikerytė, Jurgis Bruzga, Wilma La, „Rollikai“, Tadas Juodsnukis.

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus bei pavertus juos euroviziniais balais, pirmos laidos lyderiais tapo Tadas Juodsnukis, Vaidas Baumila ir Milita Daikerytė. Šį kartą neiškrito nė vienas dalyvis, kita atrankos laida – kitą šeštadienį. 

Kuris iš šių dalyvių atstovaus Lietuvai gegužės pabaigoje Vienoje vyksiančioje „Eurovizijoje“ paaiškės vasario pabaigoje.

Pirmoji „Eurovizijos“ atrankos laida (58 nuotr.)
+52