Angliška dieta: per 3 savaites – iki 9 kg!
Angliškos dietos laikytis reikia lygiai 21 dieną. Koks rezultatas? Ogi 9 kg kaip nebūta! Pasidomėkite plačiau, gal ir jums prie širdies angliškos dietos subtilybės...
Humoro gyslelę turintys anglai tvirtina, kad vienintelė tikra dieta – tai vartojimas visko, kas gelbsti nuo pagirių iki 17 val., ir visko, kas padeda po jų. Šmaikštuoliai, ar ne? Tačiau pereikime prie esmės.
Angliškos dietos trukmė – 21 diena. Jei joje tikitės išvysti keptas bulvytes, kiaulieną, žuvį, arbatą su nuostabiai skaniais sausainukais ir alų, deja, teks jus iš anksto nuvilti. Čia to tikrai nerasite! Šios sistemos valgiaraštis neturi nieko bendra su tipiška angliška mityba, bet ją išbandžiusieji teigia, kad – tai labai efektyvi dieta. Kadangi produktų derinys gana neįprastas, tikrai nebekils pagunda persivalgyti.
Ši dieta skirta tiems, kuriems labai svarbu griežtai sudarytas valgiaraštis. Jos pagrindas – smarkiai apribotas suvartojamų kalorijų skaičius. Tad angliškos dietos „klientai“ – žmonės, kurių gyvenimo būdas yra gana pasyvus ir gana palankus, kad būtų galima maitintis pagal sudarytą griežtą meniu.
PIRMOJI ir ANTROJI dienos
Dietos pradžia – kelios iškrovos dienos. Jų tikslas – sumažėjęs skrandžio tūris, todėl nereikia dirbtinai ilgai valgyti numatytos porcijos arba gerti vandens valgio metu. Be abejo, pasilepinti vandeniu ir arbata niekas nedraudžia, tačiau tai daryti galima tik prabėgus 30 min. po valgio.
Pusryčiai: 200 ml lieso pieno, 30 g skrudintos ruginės duonos (gali būti skrebutis) be sviesto ar margarino.
Pietūs: 200 ml lieso pieno.
Vakarienė: 200 ml lieso pieno, 30 g skrudintos ruginės duonos (gali būti skrebutis) be sviesto ar margarino.
Prieš miegą: 200 ml šviežių pomidorų sulčių be druskos.
DĖMESIO! Štai tokio meniu reikėtų laikytis tik pirmąsias dvi dienas ir vėliau nebekartoti jo. Likusius dietos etapus (3–4 ir 5–6 dienas) būtina paeiliui kaitalioti, ir taip elgtis 21 dieną. Pasiekus finišo tiesiąją, pernelyg neatsipalaiduokite – jūsų racioną turi sudaryti tik mažai kalorijų turintys produktai.
TREČIOJI ir KETVIRTOJI dienos
Pusryčiai: 30 g skrudintos duonos, 1 arbat. š. medaus, 1 arbat. š. sviesto, puodelis kavos su 1 arbat. š. pieno.
Pietūs: 200 ml bet kokios mėsos sultinio, 200 g virtos mėsos, 2 arbat. š. žaliųjų žirnelių, 30 g skrudintos duonos.
Pavakariai: stiklinė pieno, galima su 1 arbat. š. medaus.
Vakarienė: išsirinkite vieną iš variantų – arba 2 išvirti kiaušiniai, arba 50 g kietojo sūrio, arba 150 g varškės ir stiklinė kefyro.
PENKTOJI ir ŠEŠTOJI dienos
Pusryčiai: 2 apelsinai, greipfrutas arba 2 obuoliai.
Pietūs: 200 g mišrainės, daržovių sriuba arba sultinys be mėsos, 30 g duonos. Jei nepatinka, mišrainę galite keisti troškintomis, bet ne keptomis daržovėmis.
Pavakariai: kriaušė, obuolys arba apelsinas.
Vakarienė: daržovių salotos, arbata su medumi.
Kadangi dieta griežta ir turinti mažai kalorijų, puikiai galėsite išmėginti savo valios stiprybę, meilę liesam pienui, žaliesiems žirneliams ir duonos skrebučiams. O jei aukščiau išvardyti produktai jums itin prie širdies, rytais savo racioną galite papildyti keliais valgomaisiais šaukštais sėlenų ir stikline šilto vandens. Atminkite, jeigu jūsų mityboje nebus pakankamai visadalių grūdų ir omegos-3 riebalų, nesistebėkite, kad jus ims kankinti užkietėjusių vidurių problema. Beje, dar vienas svarbus dalykas – po dietos visą mėnesį griežtai draudžiama vartoti alkoholį, tad angliškos dietos, trukusios 21 dieną, baigtį ir savo sulieknėjimą geriau atšvęskite apsipirkimu ir mineraliniu vandeniu.
DĖMESIO! Jei rimtai nusprendėte laikytis angliškos dietos, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju.