Antroji Monikos Liu repeticija Turine: nesklandumai neaplenkė ir šįkart

Monika Liu / Nathan Reinds EBU nuotr.
Monika Liu / Nathan Reinds EBU nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-05-04 12:42
AA

Trečiadienį Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Monika Liu žengė į didžiąją sceną Turine. Po nesklandumų paženklintos pirmosios repeticijos antrajai reikėjo susikaupti. Nors antra repeticija buvo ramesnė, be trikdžių nepraeita.

„PalaOlimpico“ arenos scenoje Monika Liu „Sentimentus“ dainavo tris kartus. Po pirmojo bandymo atlikėja turėjo pastabų – ji vėl prastai save girdėjo ausinėse ir neišgirdo, kiek laiko jai liko iki pasirodymo pradžios. Portalas lrt.lt rašė, kad „Eurovizijos“ komanda pamiršo įjungti dalį vaizdo efektų ekranuose.

Vis tik Monika, vilkėdama savo talismanu vadinamą blizgančią suknelę, atrodė atsipalaidavusi ir susikaupusi vienu metu. 

Žmonės.lt primena, kad pirmasis bandymas didžiojoje scenoje buvo gerokai chaotiškesnis – pradėjusi dainuoti „Sentimentus“, atlikėja visai negirdėjo savęs ausinėse, teko keisti už dainininkės nugaros esančius ornamentus.

Po antrosios repeticijos vykusioje spaudos konferencijoje Monika atsakė ir Žmonės.lt klausimus. Paklausta, ar po nesklandžios pirmosios repeticijos jai pavyko neiškristi iš vėžių, ji patikino jautusi stresą, tačiau siekdama nurimti laikėsi ir vis dar laikosi kelių taisyklių.

Monika Liu / Nathan Reinds EBU nuotr.

„Kova su savimi yra pati sunkiausia, bet stengiuosi įkvėpti, iškvėpti ir stresą nugalėti tikėjimu savimi. Prisimenu, kodėl čia esu, kad dainuoju lietuvių kalba ir stengiuosi jausti dėkingumą dėl šios patirties“, – sakė Monika Liu.

Atlikėja pridūrė, kad nurimti jai padeda ilgi pasivaikščiojimai, pašnekesiai su draugais ir juokas.

„Kai vaikštau, mane aplanko naujos idėjos. Jei tik turėsiu šansą, šiandien vakare eisiu pasivaikščioti po Turiną“, – planais dalijosi dainininkė.

Repeticijos įrašą žiūrėkite čia:

Žurnalistams paklausus, ar neketina šios dainos išversti į anglų kalbą, ji patikino verčiau pasirinksianti italų kalbą – šia kalba „Sentimentai“ skamba kur kas melodingiau. Ji taip pat pasakojo, kad dainos lietuvių kalba pasirinkimas buvo taktinis sprendimas – ji norėjp tautiečiams suteikti pasididžiavimo ir autentiškumo jausmą.

„Mano šalis maža ir mūsų kalba nepopuliari: kai kurie žmonės netgi galvoja, kad mes dar kalbam rusiškai. Noriu priminti Europai ir mūsų atlikėjams, kokia melodinga ir graži yra mūsų kalba. Be to, aš geriau dainuoju lietuviškai – jaučiu didesnį ryšį“, – tikino Lietuvos atstovė.

Atlikėja buvo paklausta ir apie savo žymiąją suknelę. Monika išdidžiai pristatė jos dizainerę, mados namų „MAS 924“ įkūrėją Moniką Kriščiūnienę ir sakė, kad ją vilkėdama jaučiasi tarsi su scenos partnere. Beje, jos suknelės medžiaga – iš Italijos, Milano. 

Atlikėja atsakė, kad ryšį su auditorija Monika žada palaikyti akimis: „Tai – vienintelis portalas, kuriuo galiu susijungti su žiūrovais už ekranų“.

Žurnalistai domėjosi ir pačios Monikos sentimentais. Lietuvė patikino, kad „Sentimentų“ istorija – asmeninė.

„Sentimentai“ – kaip mano dienoraštis. Kai rašiau, negalvojau, kad noriu tai pasakyti, bet paskui supratau, kad parašiau apie meilę, kurią praradau. Dainų rašymas – labai intymus procesai“, – šypsojosi atlikėja.

Žmonės.lt primena, kad 2022-ųjų „Eurovizijos“ repeticijos prasidėjo su daugybe problemų. Pirmosios repeticijos metu nesklandumai kilo keliems dalyviams, tarp jų – ir Monikai Liu. 

Portalas lrt.lt rašė, kad Monikos pasirodymo režisierius Povilas Varvuolis konkurso filmavimo komandai pateikė daug pastabų.

„Sakau tiesiai – pradėjome „duobėje“, iki repeticijos pabaigos vaizdas kiek pagerėjo.

Daug nesklandumų yra iš konkursą filmuojančios komandos pusės, ir su tuo susiduria daugelis šalių. Pasirodymai buvo ruošiami, turint omenyje vienokį scenos vaizdą ir galimybes. Likus dviem paroms iki repeticijų, paaiškėjo, kad dalies tų galimybių nebus.

Monika Liu / Nathan Reinds EBU nuotr.

Todėl dabar daug dalykų reikia keisti ir derinti paskubomis. Esu dirbęs ne vienoje „Eurovizijoje“, bet su tokia situacija susidurti neteko“, – minėtam portalui sakė režisierius.

Tokio eurovizinio pasirodymo, koks buvo planuotas, konkurso žiūrovai nebeišvys. Tikslūs lietuviško sceninio pasirodymo elementai, kurių teko atsisakyti, neatskleidžiami.

Likusią savaitę Monikos laukia įtempta dienotvarkė: pasirodymų repeticijos, gausybė interviu su užsienio žiniasklaida. Gegužės 7-ąją Monika Liu taip pat susitiks su lietuvių bendruomene Turine.

Žinoma tai, kad Monika Liu pasirodys pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio metu gegužės 10-ąją, trečiu numeriu. Prieš atlikėją į sceną žengs Latvijos grupė „Citi Zēni“, o po jos – Šveicarijos dainininkas Marius Bear.

Turine – pirmoji Monikos Liu repeticija (8 nuotr.)
+2
Monika Liu Vilniaus oro uoste išlydėta į „Euroviziją“ Italijoje (22 nuotr.)
+16