Antrojo „Naisių vasaros“ festivalio atlikėjai: pasirodys apie karą prisikalbėjęs G.Paškevičius

Gytis Paškevičius / „Naisių vasaros“ nuotr.
Gytis Paškevičius / „Naisių vasaros“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-08-02 15:31
AA

Liepos pradžioje įvykęs „Naisių vasaros“ festivalis virto fiasko – prieš pat renginį jame atsisakė dalyvauti garsiausi šalies atlikėjai, tokie kaip Donatas Montvydas, grupės „The Roop“ „jautì“. Tąkart ant scenos žengęs organizatorius Ramūnas Karbauskis dėl neišpildžiusių lūkesčių pažadėjo surengti antrą tokį festivalį, o ir jo datą jau buvo numatęs – rugpjūčio 15-ąją. Artėjant renginio dienai organizatoriai skelbia festivalyje pasirodysiančius atlikėjus.

Likus beveik dviems savaitėms iki festivalio, „Naisių vasaros“ organizatoriai feisbuko puslapyje pradeda skelbti čia pasirodysiančius atlikėjus. Paaiškėjo, kad į festivalio sceną rugpjūčio 15-ąją žengs dainininkas Gytis Paškevičius. Ši žinia visuomenėje ir vėl sukėlė sąmyšį – dainininkas dar pavasarį sulaukė pasmerkimo dėl savo ir savo sūnaus Dominyko pasisakymų karo Ukrainoje tema.

„Festivalis visai šeimai „Naisių vasara“ 2022: ŽOLINĖ skelbia, kad gražiausių dainų koncertą rugpjūčio 15 d. surengs Gytis Paškevičius“, – pranešė festivalio organizatoriai.

„Naisių vasaros“ mecenatas Ramūnas Karbauskis socialiniuose tinkluose taip pat džiaugėsi artėjančiu festivaliu ir skelbė, kad šįkart dalyvausiančių atlikėjų joks Grinčas nepavogs.

„Festivalis visai šeimai „Naisių vasara 2022-Žolinė“, kuris vyks rugpjūčio 15 dieną, pradeda skelbti geras žinias apie festivalyje dalyvausiančius atlikėjus ir jų joks Grinčas iš šio festivalio nebepavogs. Pirmoji gera žinia, kad gražiausių dainų koncertą festivalyje surengs Gytis Paškevičius.

Tuo gerosios festivalio naujienos nesibaigia, o tik prasideda… Jau artimiausiomis dienomis bus paskelbta visa festivalio visai šeimai „Naisių vasara 2022- Žolinė“ programa“, – rašė R.Karbauskis.

Portalas Žmonės.lt dėl dalyvavimo „Naisių vasaros“ festivalyje bandė susisisiekti su pačiu Gyčiu Paškevičiumi, tačiau nesėkmingai. Paskambinus atlikėjo prodiuseriui Justui Valatkai, šis atsisakė pateikti komentarą.

„Šiuo metu esu užsiėmęs ir neturiu laiko kalbėti tokiomis temomis. O ir nelabai noriu apie tai kalbėti. Mes nenorime pateikti jokios pozicijos“, – portalui Žmonės.lt sakė G.Paškevičiaus prodiuseris J.Valatka.

Dar kovo mėnesį atlikėjo Gyčio Paškevičiaus sūnus Dominykas Paškevičius socialiniuose tinkluose sukėlė tikrą audrą. D.Paškevičius pasidalijo įrašais, neigiančiais karą Ukrainoje. Viename iš įrašų atlikėjo sūnus pasakojo, kad neva visos nufotografuotos ir nufilmuotos aukos Ukrainos miestuose yra samdyti aktoriai.

„Lygiai taip pat, kiek yra tų baisių vaizdų, lygiai taip pat yra aktoriai, kartoniniai ginklai, kur yra daug juokingų dalykų, po tris kartus mirštantys žmonės. Atsimenat, kai buvo Bostono maratono sprogimas? Ten irgi buvo aktoriai“, – rašė D.Paškevičius.

Po D.Paškevičiaus feisbuko įrašais kone iškart pasipylė smerkiantys komentarai. Dezinformaciją skleidžiantį Dominyką Paškevičių viešai sukritikavo ir prodiuseris Arūnas Valinskas. Jis negailėjo karčių žodžių ne tik pačiam Dominykui Paškevičiui, bet ir jo tėvui Gyčiui Paškevičiui, kuris po sūnaus įrašu taip pat paliko komentarą. Jame G.Paškevičius rašė esantis už tiesą ir pritarė sūnui, kad pasaulyje pilna melo. Atlikėjas pridūrė, kad nė vienas politikas nesišaudo, šaudosi tik neklausantys įstatymų.

Tokie G.Paškevičiaus pareiškimai, kaip ir jo sūnaus pasisakymai, sukėlė pykčio bangą. Visuomenėje nuaidėjo ir A.Valinsko raginimai atsiroboti nuo G.Paškevičiaus.

Gytis Paškevičius / G.Skaraitienės nuotr.

Žmonės.lt primena, kad skandalas paženklino ne tik G.Paškevičiaus karjerą, bet ir festivalį „Naisių vasara“. Šiemet liepos 8-9 dienomis vykęs festivalis virto fiasko – jame nepasirodė čia turėjęs koncertuoti būrys žvaigždžių.

„Naisių vasaros“ festivalio organizatoriai dar birželio pabaigoje skelbė, kad liepos 8-9 dienomis vykusiame renginyje turi pasirodyti ryškiausi muzikos veidai, jų tarpe – Saulius Prūsaitis, grupė „The Roop“, Donatas Montvydas ir kt.

Tiek D.Montvydas, tiek „The Roop“ dar birželį koncertavo LGBT+ eitynių „Baltic Pride“ koncerte Vilniuje, tad netrukus po žinios apie būsimą koncertą kilo pasipiktinimas, jog šie atlikėjai sutiko pasirodyti R.Karbauskio inicijuotame renginyje. Pats „Naisių vasaros“ rėmėjas Ramūnas Karbauskis ne sykį yra pasisakęs prieš kai kurias LGBT+ bendruomenės teises, jai palankų Partnerystės įstatymą.

Netrukus po to, kai kilo sujudimas, grupė „jautì“ pranešė nebegrosiantys „Naisių vasaros“ festivalyje. Feisbuke ir instagrame išplatintoje grupės žinutėje teigiama, kad sprendimas sutikti koncertuoti renginyje buvo skubotas. Šiuo pavyzdžiu neilgai trukus pasekė ir grupė „Graži ir ta galinga“.

Tiesa, Ramūno Karbauskio remiamame festivalyje „Naisių vasara“ turėję pasirodyti Donatas Montvydas ir „The Roop“ net ir po sulauktos kritikos savo sprendimo iš pradžių nekeitė. „The Roop“ muzikos prodiuseris Lauras Lučiūnas tuomet kalbėdamas su portalu Žmonės.lt stebėjosi dėl sukelto „šaršalo“ ir tikino šioje situacijoje nematantis problemos.

„Tai yra didelis festivalis, jau seniai peraugęs politines idėjas. Klausimas – kodėl nedalyvauti? Ten susirenka daug žmonių su skirtingomis nuomonėmis ir pozicijomis. Mūsų su Ramūnu Karbauskiu nuomonės jau nuo seno išsiskiria, turėjome nemažai ginčų, bet tai nereiškia, kad negalime groti šiame festivalyje“, – kalbėjo L.Lučiūnas.

Tąkart muzikos prodiuseris pridūrė, kad tiek jis, tiek grupė „The Roop“ palaiko visada palaikė LGBT+ bendruomenę, tad stojant į „Naisių vasaros“ festivalio sceną šios vertybės niekur nedings.

THE ROOP / Pauliaus Zaborskio nuotr.

Tačiau paskutinę akimirką grupę persigalvoti paskatino naujausias Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio pasisakymas – šis pareiškė, kad Seimo opozicija kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl suteikto valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui.

Festivalyje atsisakius dalyvauti visiems atlikėjams, „Naisių vasaros“ dieną renginio mecenatas Ramūnas Karbauskis ant scenos pareiškė, kad surengs antrąjį festivalį, kuris įvyks rugpjūčio 15-ąją. Tąkart politikas teigė, kad jei ir antrasis renginys nepavyks, organizuos trečiąjį.