Stano ir Zvonkus pašiepė iš „Naisių vasaros“ paskutinę minutę pasitraukusius atlikėjus: „Kas čia įvyko?“

Stanislavas Stavickis-Stano ir Deivydas Zvonkus / Asmeninio albumo ir „Naisių vasara“ nuotr.
Stanislavas Stavickis-Stano ir Deivydas Zvonkus / Asmeninio albumo ir „Naisių vasara“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-07-17 12:31
AA

Praėjusį savaitgalį įvykęs „Naisių vasaros“ festivalis virto fiasko. Paskutinę minutę jame dalyvauti atsisakė ryškiausios scenos žvaigždės, tokios kaip Donatas Montvydas ir grupė „The Roop“. Praėjus savaitei po renginio muzikos prodiuseriai Stanislavas Stavickis-Stano ir Deivydas Zvonkus nusprendė pašiepti festivalyje atsisakiusius pasirodyti dainininkus.

Šeštadienio vakarą S.Stavickis-Stano feisbuke paviešino įrašą, kuriuo sutiko pasidalinti ir su portalu Žmonės.lt. Muzikos prodiuseris stebėjosi, kodėl Valstiečių ir žaliųjų partijos lyderio Ramūno Karbauskio rengiamame festivalyje iš pradžių sutikę dalyvauti atlikėjai paskutinę minutę atsisakė jame pasirodyti. Kam viso to reikėjo, klausia jis.

„Tikrų vyrų akiratyje atsidūrė „Naisių vasaros“ festivalis. Ir įsivaizduokime:

Vat, pavyzdžiui, man ar tam bičiui antram plane paskambina iš „Naisių vasaros“ festivalio ir pasiūlo pakoncertuoti. Taip ne kartą yra nutikę su panašiais, ideologiškais mums priešingais renginiais. Tai vat, tarkim, skambina iš Naisių mums ir sako:

– Gal galėtumėte pas mumi pakoncertuoti?

Atsakymas būtų vienareikšmiškai NE.

Kas čia neaiškaus? „Naisių vasaros“ festivalis. Karbauskio asmeninis tūsas. Visada toks buvo ir bus.

Valstiečiai ir mes ideologiškai kitoje galaktikoje. Mes ne kartą esam juos patraukę per dantį, bet niekad (tikimės) nesame peržengę žmogiškumo ribų.

Tai kas čia... įvyko???

Kam reikėjo sutikti dalyvauti „Naisių vasaros“ festivalyje? Vasaros festivalyje? O likus dienai atšaukti viską? Kam? Kad Karbauskis apsišiktų? Kad organizatoriai pasikartų? Kad publika liktų apgauta?
Nesuprantam...“ – rašė S.Stavickis-Stano.

Žmonės.lt primena, „Naisių vasaros“ festivalio organizatoriai dar birželio pabaigoje skelbė, kad liepos 8-9 dienomis vykusiame renginyje turi pasirodyti ryškiausi muzikos veidai, jų tarpe – Saulius Prūsaitis, grupė „The Roop“, Donatas Montvydas ir kt.

Tiek D.Montvydas, tiek „The Roop“ dar birželį koncertavo LGBT+ eitynių „Baltic Pride“ koncerte Vilniuje, tad netrukus po žinios apie būsimą koncertą kilo pasipiktinimas, jog šie atlikėjai sutiko pasirodyti R.Karbauskio inicijuotame renginyje. Pats „Naisių vasaros“ rėmėjas Ramūnas Karbauskis ne sykį yra pasisakęs prieš kai kurias LGBT+ bendruomenės teises, jai palankų Partnerystės įstatymą.

Netrukus po to, kai kilo sujudimas, grupė „jautì“ pranešė nebegrosiantys „Naisių vasaros“ festivalyje. Feisbuke ir instagrame išplatintoje grupės žinutėje teigiama, kad sprendimas sutikti koncertuoti renginyje buvo skubotas. Šiuo pavyzdžiu neilgai trukus pasekė ir grupė „Graži ir ta galinga“.

Tiesa, Ramūno Karbauskio remiamame festivalyje „Naisių vasara“ turėję pasirodyti Donatas Montvydas ir „The Roop“ net ir po sulauktos kritikos savo sprendimo iš pradžių nekeitė. „The Roop“ muzikos prodiuseris Lauras Lučiūnas tuomet kalbėdamas su portalu Žmonės.lt stebėjosi dėl sukelto „šaršalo“ ir tikino šioje situacijoje nematantis problemos.

„Tai yra didelis festivalis, jau seniai peraugęs politines idėjas. Klausimas – kodėl nedalyvauti? Ten susirenka daug žmonių su skirtingomis nuomonėmis ir pozicijomis. Mūsų su Ramūnu Karbauskiu nuomonės jau nuo seno išsiskiria, turėjome nemažai ginčų, bet tai nereiškia, kad negalime groti šiame festivalyje“, – kalbėjo L.Lučiūnas.

Tąkart muzikos prodiuseris pridūrė, kad tiek jis, tiek grupė „The Roop“ palaiko visada palaikė LGBT+ bendruomenę, tad stojant į „Naisių vasaros“ festivalio sceną šios vertybės niekur nedings.

„The Roop“, Donatas Montvydas

Tačiau paskutinę akimirką persigalvoti paskatino naujausias Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio pasisakymas – šis pareiškė, kad Seimo opozicija kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl suteikto valstybės vadovo statuso Vytautui Landsbergiui.

„Statusas mums nekliūna, jis tiesiog, mūsų įsitikinimu, prieštarauja Konstitucijai. Pirmas dalykas, ką padarys Seimas, Seimo opozicija, tai surinks parašus ir kreipsis į Konstitucinį Teismą, nes du kartus Konstitucinis Teismas buvo išaiškinęs, kad toks sprendimas būtų neteisėtas, pažeistų Konstituciją“, – Žinių radijui teigė R.Karbauskis.

Seimas liepos pradžioje patvirtino, kad Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas nuo 1990-ųjų kovo 11-osios buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas – tuo metu šias pareigas pareigas ėjo Vytautas Landsbergis.

R.Karbauskis sako, kad sprendimas prieštarauja „ir tuo metu buvusiai situacijai, ir pačiai logikai“.