Apie košmarą prabilo su dukra besislapstančios Ingos Sala mama: „Man šokas – nežinojau, kad ji bėgs“

Inga Sala ir jos mama Rita / LNK nuotr.
Inga Sala ir jos mama Rita / LNK nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-09-14 12:45
AA

Be sutuoktinio leidimo pagrobti savo vaiką ir išvežti jį į kitą šalį. Kas priverčia taip pasielgti ir ką išgyvena vaiką praradę tėvai? Turbūt neįmanoma net įsivaizduoti, ką patyrė motina, kai jos vaiko tėvas Algirdas Švanys 9 mėnesių dukterį valtele išplukdė į Rusiją. Visa laimė, mergaitė jau grąžinta į Lietuvą. Tačiau ne visos istorijos turi laimingą pabaigą.

Laidoje „Bučiuoju. Rūta“ – dramatiški pasakojimai apie tai, kas nutinka, kai suaugusiųjų skyrybų įkaitais tampa vaikai.

Su dukra nuo vyro besislapstanti Inga Sala, kurios istorija dabar mirga žiniasklaidoje, jau prieš metus prasitarė, kad prarado viltį. Moteris ryžosi pasislėpti nuo savo sutuoktinio ir teismo sprendimo, kuriuo privalėjo atiduoti dukrą auginti vyrui į Italiją.

„Man buvo šokas. Nežinojau, kad ji taip pasielgs“, – laidoje „Bučiuoju. Rūta“ pirmą kartą prabilo Ingos Sala mama Rita. Moteris neslepia, kad pastaruoju metu gyvena tarsi košmare, nes jau pusmetį nemato ir nežino, kur slepiasi jos dukra su trimete anūke. „Per tą laiką iš streso priaugau 30 kg, spaudimas pakyla iki 200“, – pasakojo Rita.

Laidos „Bučiuoju, Rūta“ viešnia Rita / LNK nuotr.

Kita laidos viešnia rašytoja Anna Moon papasakojo dramatišką pabėgimo iš Egipto istoriją kai jai su dukra ant rankų teko bėgti nuo smurtaujančio ir jas įkalinusio sutuoktinio. „Jaučiau, kad jei pasakysiu, kad noriu skirtis ir išvažiuoti, jis būtų atėmęs iš manęs vaiką, todėl ryžausi pabėgimui lyg kino filme“, – pasakojo moteris. Ji sako prieš pabėgimą bandžiusi konsultuotis su vienu Egipto teisininku, tačiau net ir jis patarė Annai bėgti, mat Egipte svetimšalei laimėti teismą dėl globos prieš egiptietį vyrą praktiškai neįmanoma.

„Vyrai per skyrybas mėgsta reikalauti vaikų globos, bet dažnai po jau įvykus skyryboms jiems tų vaikų visai nereikia“, – savo istorijos pasakojimą pradėjo dar viena laidos „Bučiuoju. Rūta“ dalyvė lektorė, dizainerė Aušra Muzikevičiūtė. Prieš du dešimtmečius moteris šešerius metus Švedijos teismuose kovojo dėl dukters globos su tuometiniu vyru švedu. Aušra pasakoja, kad jis tuomet tikino, jog lietuvė laimėti šansų neturi, mat jis pasiturintis Švedijos pilietis, o Aušra esą – tik imigrantė iš Rytų Europos.

Laidos „Bučiuoju, Rūta“ viešnia Aušra / LNK nuotr.

„Kas įdomiausia, po šešerių metų kovos, dukros globa buvo paskirta man, bet vyras turėjo teisę matytis su dukra. Per visus tuos metus jis nė karto nebuvo atvykęs į Lietuvą jos aplankyti ir nesugebėjo nupirkti bilieto, kad dukra atvyktų pas jį į Švediją“, – šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bučiuoju. Rūta“ pasakos Aušra Muzikevičiūtė.

Temos: