Apie tėvų skyrybas prakalbo vyriausia Billo Gateso ir Melindos Gates dukra

Bilas Gatesas su dukra Jennifer / "Scanpix" nuotr.
Bilas Gatesas su dukra Jennifer / "Scanpix" nuotr.
Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2021-05-04 10:14
AA

Vyriausia Melindos (56) ir Billo (65) Gatesų dukra Jennifer Gates (25) pirmadienį pasaulį apskriejus žiniai apie jos tėvų skyrybas, išsakė savo poziciją socialiniame tinkle.

Vos jos tėvams viešai pranešus apie sprendimą sukti skirtingais keliais, Gatesų atžala savo socialiniame tinkle paviešino prašymą aplinkiniams duoti šeimai erdvės šiuo iššūkių kupinu metu, o savo sekėjų – gerbti jos privatumą.

Jennifer Gates / „Scanpix“ nuotr.

„Iki dabar jau daug jūsų girdėjo apie mano tėvų skyrybas“, – pradėjo savo kalbą Jennifer. „Tai – iššūkis visai mūsų šeimai.“

Medicinos studentė ir profesionali jojikė J.Gates pareiškė šiuo metu bandanti adaptuotis prie situacijos. „Dar vis mokausi, kaip geriausia padėti sau, kaip valdyti emocijas, kaip pagebėti kitiems šeimos nariams. Norėčiau padėkoti už jūsų suteiktą erdvę. Daugiau asmeniškai nieko nekomentuosiu, tačiau žinokite, kad geri jūsų žodžiai ir parama – man reiškia visą pasaulį.“


Verslininkas ir filantropas Billas Gatesas su žmona Melinda gali didžiuotis išauklėję vaikus pagal deramas vertybes / Getty nuotrauka

Melinda su Billu susipažino „Microsoft“ 1987 metais, netrukus po to, kai ji prisijungė prie šios technologijų įmonės. Pora susituokė 1994-aisiais, vienoje iš Havajų salų. Birželio pirmąją jiedu būtų minėję santuokos metines.

Kartu pora užaugino dvi dukteris Phoebe (18) ir Jennifer (25) bei sūnų Rory (21).

Bilas Gatesas su dukra Jennifer Gates / „Scanpix“ nuotr.

Naujienų agentūra BNS primena, kad 2019 metais išleistame televizijos „Netflix“ dokumentiniame seriale B.Gatesas apibūdino savo žmoną kaip „tikrai lygiavertę partnerę“, o ši pasakojo apie kai kuriuos epizodus iš jų santykių pradžios ir vadino jį „linksmu ir labai energingu“.

Melinda ir Billas Gatesai / „Scanpix“ nuotr.

Jųdviejų fondas yra vienas turtingiausių pasaulyje ir per du dešimtmečius skyrė daugiau nei 54 mlrd. dolerių finansuoti tokioms sritims kaip kova su maliarija ir užkrečiamųjų ligų kontrolė, žemės ūkio tyrimai, pagrindinės sveikatos priežiūros paslaugos ir sanitarija įvairiose pasaulio dalyse. Fondas yra paaukojęs 46 mlrd. dolerių (38 mlrd. eurų).

Dėl poros skyrybų gali kilti naujų klausimų apie jųdviejų turtą, kurio didžioji dalis dar nėra paaukota šiam fondui, nors Billas ir Melinda Gatesai drauge ėmėsi „Giving Pledge“ iniciatyvos, skatinančios milijardierius atiduoti didžiąją dalį savo turto labdarai, rašo BNS.

Pastaraisiais metais B.Gatesas daugiausia atsiribojo nuo „Microsoft“ ir technologijų pramonės; jis sutelkė dėmesį skurdo mažinimo ir sveikatos apsaugos iniciatyvas, taip pat kovai su koronaviruso pandemija. Pernai fondas įsipareigojo skirti apie 250 mln. dolerių (208 mln. eurų) kovai su pandemija; dalis šių lėšų skirta paskatinti gyvybes gelbstinčių vakcinos nuo Covid-19 dozių skirstymą Užsachario Afrikoje ir Pietų Azijoje.

B.Gatesas, kuris dar 2015 metais perspėjo apie galimus pasaulinės pandemijos pavojus, tapo taikiniu sąmokslo teorijos šalininkams, teigiantiems, kad jis iš anksto žinojo apie Covid-19.

Billas ir Melinda Gatesai (9 nuotr.)
+3