Apsikabinimų nauda. Kodėl per dieną reikėtų apsikabinti bent 4 kartus

Apsikabinimas / Vida Press nuotr.
Apsikabinimas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-08-26 09:00
AA

Apsikabinimai yra vienas geriausių dalykų pasaulyje ir tai yra neginčytina bei įrodyta moksliškai. Tai iš tiesų yra gydymo forma. Yra tik tiek daug būdų, kuriais apkabinimas gali būti kaip terapija. Apkabinimas suartina jus ir kitą žmogų.

Ypač apkabinimai svarbūs vaikystėje. Vaikams, kurie iki 7 metų auga be apkabinimų, gali būti sunku mylėti kitą žmogų.

Psichologai vis dažniau dažnai kalba apie tai, kad šiuolaikiniam žmogui trūksta bendravimo su kitais ir natūralaus, nesuvaidinto fizinio artumo. Jei žmogus jo negauna neretai tampa užsisklendęs, nelaimingas, praranda artumo su kitais jausmą ir kontaktą su realybe.

Ypač apkabinimai svarbūs vaikystėje. Vaikams, kurie iki 7 metų auga be apkabinimų, gali būti sunku mylėti kitą žmogų. Neretai tokie žmonės užaugę nesutaria su kitais visuomenės nariais ir yra linkę elgtis agresyviai kitų atžvilgiu.

Įvairūs psichologai tvirtina, kad žmogui apsikabinti būtina bent keletą kartų per dieną (3–4). Kaip rodo įvairių mokslininkų atlikti tyrimai, apsikabinimai didina savivertę, išvaduoja iš vidinių baimių ir stiprina imuninę sistemą, tad tampame atsparesnis įvairioms ligoms. Net senovės Rytų gyventojai tikėjo, kad apsikabinant apsikeičiama energija, o tai labai naudinga organizmui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Einate į darbo pokalbį, o gal į vakarėlį? Žinokite, kokios spalvos drabužius vilkėti

Pora. / Shutterstock nuotr.

Sušildo

Tai tikriausiai yra vienas paprasčiausių būdų sušilti. Žmones vienas nuo kito sušyla net esant per šalčiausiai temperatūrai. Juk esate ne kartą girdėję istorijų, kai sniegynuose pasiklydę išgyveno ir nešalo tik todėl, kad šildė vienas kitą savo kūnais. Štai kokia paprasčiausio apsikabinimo nauda! Tad net šalčiausią naktį ištversite, jei turėsite ką apkabinti.

Apsikabinimas kuria pasitikėjimo ir saugumo jausmą

Saugumas, stabilumas, pasitikėjimas yra labai svarbūs bet kokių santykių aspektai. Mylimieji, draugai gali stiprinti savo santykius dažniau apsikabindami. Kiekvieną kartą, kai apkabinsite kitą žmogų, jūs siųsite jam signalą, kad su jumis saugu, gera ir malonu bendrauti.

Mažina stresą

Kito glėbyje nurimstame, atsipalaiduojame, atrodo, kad neegzistuoja jokios problemos. O kai nejaučiame streso, stiprėja mūsų imunitetas, geriau išsimiegame, tai netgi turi įtakos mūsų išvaizdai – atrodome jaunesni, nes esame laimingesni!

Jei jūsų antroji pusė pyksta, yra sunerimusi, prieikite ir apkabinkite. Ar mama jaučiasi vieniša? Apkabinkite! Ar jūsų draugas nerimauja dėl artėjančio testo? Apkabinkite ir padrąsinkite sakydami, kad viskas bus gerai.

Daro mus laimingesnius

Atkreipkite dėmesį, kaip jaučiatės po apsikabinimo. Kur kas geriau, ar ne? Taip yra todėl, kad apsikabinant pakyla laimės hormono serotonino kiekis ir mes jaučiamės pakylėti, svarbūs, reikalingi, veide atsiranda šypsena. Jaučiatės nelaimingi? Susiraskite ką nors, ką galėtumėte apsikabinti! Kaip manote, kodėl Lietuvoje ir visame pasaulyje vykdoma daugybė akcijų, kurių metu visiškai nepažįstami žmonės gatvėje dalija apsikabinimus? Jei pažvelgtumėte į jų veidus, suprastumėte, kad apsikabinimai išties suteikia daug laimės mūsų gyvenime.

Yra nemokami!

Šiame pasaulyje bene kiekviename žingsnyje reikia už ką nors susimokėti. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad geriausi dalykai šioje žemėje yra nemokami: saulės šviesa, lietus, jūra, šypsena ir, aišku, apsikabinimai! Jei jie daro žmones laimingus, kodėl nekartojus jų kiek įmanoma dažniau?

Tampame atviresni

Ne kiekvienam fizinis kontaktas su bet kokiu žmogumi yra malonus. Visgi apsikabinimai gali išmokyti mus būti atviresniems ir lengviau priimti bei suprasti kitą žmogų. Kuo daugiau apsikabinsite su kitais žmonėmis, tuo labiau būsime atviresni, supratingesni tiems, kurie yra kitokie nei mes.

TAIP PAT SKAITYKITE: Bloga nuojauta. Ar ji ką nors reiškia?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!