Arbatmedžių aliejus – bene visiems gyvenimo atvejams

Arbatmedžio aliejaus stebuklas / Fotolia nuotr.
Arbatmedžio aliejaus stebuklas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-05-23 09:00
AA

Nuo seno sakoma, kad arbatmedžių aliejus gydo beveik nuo visų ligų. Tad jo tikrai pravartu turėti namų vaistinėlėje – padės nudegus, įsipjovus ar pradėjus sloguoti. Beje, jis nepamainomas ir buityje.

Arbatmedžių aliejus išgydys nuo daugelio negalavimų

Grybelinė odos infekcija. Arbatmedžio eterinis aliejus pasižymi stipriu priešgrybeliniu poveikiu. Jei susidūrėte su nagų ar pėdų grybeliu, pabudę ryte ir prieš eidami miegoti grybeliu užkrėstą nagą įtrinkite arbatmedžių aliejumi. Po kiek laiko būklė turėtų pagerėti.

Arbatmedžių eterinis aliejus pasižymi stipriu priešgrybeliniu poveikiu. Jei susidūrėte su nagų ar pėdų grybeliu, prieš eidami miegoti įtrinkite arbatmedžių aliejumi.

Opos ir pūslelinės. Ant lūpos iškilo pūslelinė? Jei namų vaistinėlėje turite arbatmedžių aliejaus, nesunkiai išsigydysite. 1–2 lašus arbatmedžio aliejaus sumaišykite su kitu augaliniu aliejumi ir tepkite ant pažeistos vietos keletą kartų per dieną. Po keleto dienų pastebėsite, kad pūslelinė pranyko.

Karpos. Karpos kamuoja vis daugiau žmonių. Siekiant jų atsikratyti, tepkite arbatmedžių aliejumi. Paprasčiausiai užlašinkite lašelį aliejaus ant karpos ir ją užklijuokite pleistru. Kartokite tai keletą kartų per dieną (geriausia ryte ir vakare), kol karpos išnyks.

Eterinis aliejus / Vida Press nuotr.

Paprastieji spuogai. Šis aliejus žinomas kaip tinkantis paprastiesiems spuogams gydyti. Jei jus kamuoja aknė, arbatmedžio aliejumi patrinkite pažeistą odą. Tai turėtų nuslopinti odos uždegimą ir paskatinti gijimą. Arbatmedžio eterinis aliejus spuogus išsausina, todėl aliejaus užlašinus ant pagaliuko su vata, galima tepti problemines vietas. Beje, dabar vaistinėse galima rasti ir specialaus arbatmedžio aliejaus, skirto būtent spuogams gydyti.

Malšina dantų skausmą. Arbatmedžio aliejus pasižymi skausmą slopinančiu poveikiu, todėl tai gali padėti esant dantų skausmui. Norėdami išspręsti šią problemą, į 100 ml šilto vandens įpilkite 1 lašą arbatmedžio aliejaus ir skalaukite burną keletą kartų per dieną.

Ausų infekcijos. Arbatmedžių aliejus – efektyvi ir natūrali priemonė gydyti ausų infekcijoms. Jeigu susidūrėte sau šiuo nemaloniu potyriu, įtrinkite ausį keliais lašeliais arbatmedžio aliejaus. Tai darykite maždaug kas 2–3 valandas. Po kiek laiko pajusite, kad skausmas po truputį mąžta.

Apsauga nuo vabzdžių. Arbatmedžio aliejus atbaido vabzdžius, o jiems įkandus, mažina niežėjimą ir pagreitina gijimą. Tad keliaudami į gamtą su savimi turėkite arbatmedžių aliejaus – ir vabzdžiai prie jūsų nekibs.

Stiprina organizmo imunitetą. Arbatmedžių aliejus pagelbės, kai peršalsite ir reikės stiprinti organizmą. Paimkite medžiaginę servetėlę ir sudrėkinkite ją šiltame vandenyje. Tada ant jos užlašinkite 5–6 lašus eterinio aliejaus ir laikydami nosinaitę prie nosies, kelias minutes giliai kvėpuokite. Jei skauda gerklę, į vandenį įlašinkite apie 8–10 lašų aliejaus ir skalaukite gerklę.

Nudegimams malšinti. Arbatmedžio aliejus pagelbės, kai reikės malšinti odos nudegimus. Ant nudegusios vietos užpilkite šalto vandens, po to sumaišykite kelis lašus aliejaus su arbatiniu šaukštu medaus ir tepkite ant nudegusios vietos. Tokio tepalo tepkite keletą kartų per dieną.

Turite pleiskanų? Įlašinkite maždaug 10–20 arbatmedžių aliejaus lašų į šampūną. Juo plaukite galvą ir pastebėsite, kaip po kiek laiko pleiskanų apmažės.

Įsidrėskėte ar įsipjovėte? Užlašinkite kelis lašus arbatmedžio aliejaus ant pažeistos odos. Aliejus dezinfekuos žaizdą.

5 būdai panaudoti buityje

Valiklis. Į purškiklį įpilkite 0,5 l vandens ir įlašinkite 2–3 arbatinius šaukštus arbatmedžių aliejaus. Tokia priemonė puikiai tiks vonios ir tualeto kambariams valyti ir gaivinti.

Pasigaminkite oro gaiviklį. Suvilgykite vatos gabalėlį arbatmedžių aliejumi ir naudokite esant nemaloniems kvapams. Jis sugers maisto ruošimo, pelėsio kvapus. Galite į purškiklį įlašinti keletą lašų ir turėsite purškiamąjį oro gaiviklį.

Išvalykite dantų šepetėlį. Užlašinkite arbatmedžio aliejaus ant dantų šepetėlio keletą kartų per savaitę, kadangi šis aliejus turi antibakterinių savybių, jis neleis kauptis bakterijoms.

Naikinkite kenkėjus. Ar žinote, kad skruzdėms nepatinka arbatmedžių aliejaus kvapas? Užlašinkite jo ten, kur yra kenkėjų ir jie turėtų išnykti.

Išvalykite orą. Arbatmedžių aliejus puikiai tinka garinti namuose. Kadangi pasižymi antibakterinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis, išvalys orą namuose. Tad pilkite į elektrinį difuzorių arba tiesiog į dubenėlį su vandeniu.

Eterinis aliejus / Vida Press nuotr.

Kaip naudoti?

Arbatmedžio eterinį aliejų tinka tepti tiesiai ant odos. Jeigu jūsų oda jautri, praskieskite kitu augaliniu aliejumi, pavyzdžiui, kokosų. Šis aliejus tinka ir vaikams (tačiau taip pat patikrinkite, užtepdami nedidelį kiekį aliejaus) ir yra labai naudingas, pavyzdžiui, apsaugo nuo bėrimų. Beje, jis gali apsaugoti ir nuo slogos, todėl galite pasidarykite mišinį tepti juo kūdikio šnervių vidų (10 lašelių arbatmedžių eterinio aliejaus įlašinkite į 10 ml nerafinuoto saldžiųjų migdolų aliejaus).

Beje, arbatmedžių eterinį aliejų saugu naudoti ir nėščiosioms, tačiau rekomenduojama skiesti su kitu augaliniu aliejumi.

Dėmesio!

Prieš naudodami arbatmedžių aliejų, įsitikinkite, ar jis nedirgina jūsų odos: mažesnį kiekį užlašinkite ant odos ir palaukite. Jeigu dirgina, praskieskite aliejų su augaliniu aliejumi. Beje, arbatmedžių aliejus gali pakenkti kačių sveikatai, tad jei turite šių augintinių, laikykite kuo toliau nuo jų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Universalusis kokosų aliejus: 10 būdų jį panaudoti