Nenuodykite savęs sintetiniais kvapikliais. Rinkitės natūralius!

Levandų vonios druska ir eterinis aliejus / Shutterstock nuotr.
Levandų vonios druska ir eterinis aliejus / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kad namai kvepėtų nori kiekvienas. Tačiau parduotuvių lentynose prikrauta gausybė kvapiklių skatina pasidomėti, iš ko jie gaminami. Tai išsiaiškinus, kyla noras savo erdvę kvepinti natūraliomis priemonėmis.

Kaip apsaugoti savo šeimą nuo nuodingų cheminių medžiagų?

Net ir tokie patrauklūs užrašai kaip „natūralus“ ar „ekologiškas“ nereiškia, kad tai tikrai natūralus produktas.

Dažnam kyla klausimas, kaip išvengti sintetinių kvapų ir kvėpuoti kuo natūralesniu oru? Tai išties nėra lengva užduotis, nes ne visada žinome, kokios medžiagos sudaro kvapiklius. Štai keletas patarimų, kaip išvengti nuodingų cheminių medžiagų, tačiau kartu išlaikyti malonų kvapą savo aplinkoje.

  • Venkite bet kokių produktų, kurių sudėties aprašyme nėra išvardinti visi ingredientai. Turėkite omenyje, kad gaminyje gali būti įvairiausių kenksmingų medžiagų, galbūt todėl jos nėra paminėtos.
  • Ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra eterinių aliejų.
  • Ekologiškų aromatų įsigyti sunkiau, už juos mokėsite brangiau, bet atsiminkite, kad tai yra geriausias pasirinkimas. Tad jei norite saugoti savo sveikatą, rinkitės arba kokybiškus kvapiklius, arba jų išvis venkite.
  • Įtariai vertinkite produktus, kurių etiketėse parašyta „Be kvapiklių“. Deja, net ir tokios patrauklios etiketės kaip „natūralus“ ar „ekologiškas“ nereiškia, kad tai tikrai sveikas produktas.

Gaivus namų kvapas – tik iliuzija

Mėgstate smilkalų dvelksmą namuose? Mokslininkai sako, kad juose daugiau nuodingų medžiagų nei automobilio išmetamosiose dujose. Jums patinkančios parafino, gelio žvakės taip pat degdamos skleidžia nuodus. Jei negalite gyventi be žvakių, rinkitės natūralias bičių vaško, taip būsite tikri, kad jose nėra nuodingų ir jums nežinomų medžiagų.

Arbatmedžio aliejaus stebuklas
Arbatmedžio aliejaus stebuklas / Fotolia nuotr.

Kaip naudoti eterinius aliejus?

Puiki alternatyva sintetiniams kvapams – eteriniai aliejai. Tačiau jų vienų naudoti negalima – reikia skiesti. Štai keletas naudojimo būdų.

  • Vienas iš būdų – garinti aromatinėse žvakėse. Įpilkite šiek tiek vandens, įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus ir leiskite žvakės liepsnai sušildyti, kad pasklistų malonus kvapas.
  • Užlašinkite ant vatos ar medvilnės gabalėlio ir padėkite norimoje vietoje.
  • Eterinių aliejų galite įlašinti į vandenį ir plaudami namus: grindis, vonią.
  • Eterinio aliejaus užlašinkite ir ant druskų lempos – sušilusi ji skleis eterinio aliejaus kvapą.
  • Pasigaminkite namų gaiviklį. Į vandenį įlašinkite 3–4 lašus eterinio aliejaus – turėsite puikų purškiklį vonios kambariui ar tualetui.
Arbatmedžio aliejaus stebuklas
Arbatmedžio aliejaus stebuklas / Fotolia nuotr.

Kvepiantis natūralių žolelių maišelis arba pagalvėlė

Atėjo pavasaris, greitai pradės skleistis žiedai. Pasinaudokite tuo. Namams kvapiklių galite pasigaminti iš to, ką mums duoda gamta. Puikų kvapą skleidžia mėtos, levandos, ramunėlės, čiobreliai. Prisirinkite jų ir panaudokite namams kvepinti.

  • Paimkite drobinį maišelį ir sudėkite sudžiovintas žoleles. Maišelį galite pakabinti jums patinkančioje vietoje, įdėti į spintą ar stalčių, pakišti po pagalve (ypač levandų kvapas ramina ir gerina miego kokybę).
  • Taip pat žolelių galite įberti ir į vandenį. Į indą įlašinkite kelis lašus mėgstamo eterinio aliejaus ir pastatykite ant radiatoriaus. Po namus pasklis puikus kvapas.
  • Žolelių galite berti į vonią, maudynės taps kur kas malonesnės.
  • Kvepiančius maišelius ar pagalvėles galite pasisiūti tokius, kokių norite, kokie dera prie jūsų namų interjero. O galbūt turite pasiūtų dar močiučių ar prosenelių? Seniau tokie maišeliai buvo labai populiarūs.
  • Nepamirškite, kad pati gamta dovanoja puikių aromatų, kuriais tereikia mokėti pasinaudoti.