Artėja mados konkurso „Injekcija“ finišas: pasakė, kuo šių metų finalas skiriasi nuo buvusių

Mados renginys „Injekcija“, 2022 m. / Tautvydo Stuko nuotr.
Mados renginys „Injekcija“, 2022 m. / Tautvydo Stuko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-21 14:03
AA

Madai neabejingi jau ruošia savo kutiūrus, nes proga dalyvauti unikalioje mados šventėje visai čia pat – jau ateinantį šeštadienį, lapkričio 25-ąją – tarptautinio mados talentų konkurso „INJEKCIJA“ finalas! Konkurso baigtis nenuspėjama, bet aišku viena – šiame konkurse dalyvauja tik tie, kurie nori būti matomi ir garsiai išreikšti savo kūrybines mintis. „INJEKCIJA“ jauniesiems kūrėjams tampa ne tik savotišku tramplynu į mados pasaulį, tačiau ir vieta sulaukti tiek žiūrovų, tiek komisijos įvertinimų!

Konkurso komisija ir kolekcijų lygybė

Jau galima atskleisti, kad šių metų kolekcijas vertins Florencijoje įsikūrusio tarptautinio mados dizaino ir verslo instituto „Polimoda“ lektorė, dizainerė Maria Popadničenko, dailininkė, Auksinio scenos kryžiaus laureatė – Renata Valčik, mados stilistė Karina Leontjeva, dizainerė Kristina Kruopienytė bei festivalio „Mados infekcija“ idėjinė vadė, dizainerė Sandra Straukaitė. Kompetentinga komisija vertins 16 konkurso finalistų iš Italijos, Kolumbijos, Kinijos, Vietnamo bei Lietuvos. Jaunieji mados dizaineriai pristatys savo originalias kolekcijas, kuriose atsispindi jų vaikystės prisiminimai, istorinės asmenybės, gamtos įkvėpimai ar net netikėtai rastų tėvų dienoraščių ištraukos, o visų jų darbus vienys šių metų bendra konkurso tema – „[p i: s]“, kurią kūrėjai interpretuoja be galo skirtingai.

Mados renginys „Injekcija“, 2022 m. / Tautvydo Stuko nuotr.

„Ypač džiugu, kad šių metų konkurso finale pagaliau turime 5 kolekcijas skirtas vyrams, 5 – skirtas moterims bei mišrias kolekcijas! Pagaliau šie skaičiai susilygino ir galime vienodą dėmesį skirti tiek vyrų, tiek moterų madai!“, – džiaugiasi konkurso „INJEKCIJA“ organizatorė, dizainerė Sandra Straukaitė.

Šachmatų lentoje nauji žaidėjai

15-ojo gimtadienio proga „Injekcija“ simboliškai sugrįžta į pradžią – į Vilniaus dailės akademijos šachmatinę salę, kurioje prieš trisdešimt metų vyko pirmieji madų parodymai. Nors buvo neprivaloma, dar studijuodami lūžio kartos dizaineriai suvokė, kad madai neužtenka statiškų manekenų – podiumas būtinas!

Mados renginys „Injekcija“, 2022 m. / Tautvydo Stuko nuotr.

1981 metais V.Brėdikio, V.Nasvyčio, B.Kazlausko ir V.Mikučianio suprojektuoti naujieji Vilniaus dailės Akademijos rūmai subtiliai prisitaikė prie senamiesčio duotybių. To meto technologinės inovacijos, ryškios spalvos, charakteringa grindų grafika – ir dabar akį traukiantys postmodernizmo ženklai. Šachmatinė salė paperka erdvės harmonija ir grindų piešiniu. Jeigu dažnas pratęs matyti ją tuščią, renginio metu šachmatų lentoje atsiras aukštaūgių žaidėjų!

„Šachmatų lentą papildys ryškūs žaidėjai – totemai, įkvėpti 1980-ųjų Italijoje prasiveržusio gaivališko „Memphis Milano“ stiliaus. Jo pradininkas, architektas Ettore Sottsass, kvestionavo racionaliojo dizaino principus, tikėjo žmogaus jutimine nuojauta ir kūrė daugeliui keistus postmodernius baldus ir meno kūrinius. „Memphis Milano“ grupė eksperimentavo su formomis, nebijojo spalvų kontrastų, miksavo įvairiausius grafinius raštus, drąsiai naudojo plastiką – taip siekė unikalios raiškos su dalele humoro. Nenuostabu, kad jų sukurtus objektus aistringai kolekcionavo Karlas Lagerfeldas ir Davidas Bowie. Tai tik dar kartą įrodo, kad architektūra, dizainas ir mada – platus ir tampriai susijęs pasaulis“, – pasakoja „Injekcijos“ scenografijos architektė Rūta Bagdzevičiūtė.

Mados renginys „Injekcija“, 2022 m. / Tautvydo Stuko nuotr.

Per 15-ą konkurso metų „INJEKCIJA“ yra sulaukusi daugiau nei 1000 dizainerių paraiškų, atrinkusi daugiau nei 240 finalistų ir atradusi ir šiandien kuriančius jau žinomus dizainerius kaip Urtė Katiliūtė, Ieva Daugirdaitė, Diana Paukštytė, Eglė Žiemytė, Maria Popadničenko, Eglė Čekanavičiūtė, Dainius Bendikas bei daugelis kitų. Sudalyvauti mados istorijoje gyvai galima jau šį šeštadienį „INJEKCIJA“ finale! Konkurso bilietai – kakava.lt, o prie renginio įgyvendinimo prisideda Vilniaus miesto savivaldybė bei Lietuvos kultūros taryba.

Mados renginys „Injekcija“, 2022 m. (5 nuotr.)
Tautvydo Stuko nuotr.
+2