Artėjant Velykoms ZIP FM peri stručių kiaušinius: laukia 5 jauniklių ir renka vardus

Timūras ir Eglė / Asmeninio archyvo nuotr.
Timūras ir Eglė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-28 10:24
AA

Velykos radijo stoties studijoje – vėl išskirtinės. Tradiciškai čia laukiama naujos gyvybės. Šįkart laidų vedėjai inkubatoriuje perina ne vištas, ne žąsis, ne krokodilus, o stručius emu. Tai – projekto „Misija: Velykos 2023“ ašis, aplink kurią artimiausias dvi savaites suksis tiek eteris, tiek komunikacija socialiniuose tinkluose.

„Pernai pažadėjome kilti į kitą lygį. Tad turime penkis emu stručio kiaušinius, kuriais rūpinamės jau 47 dienas. Šildosi būsimieji stručiukai 36 laipsnių temperatūroje, mėgaujasi vis didėjančia drėgme, yra reguliariai vartomi. Jiems – ramu. O mes gyvename nėštukių režimu, jau puškuojam iš nekantrumo“, – pasakoja laidos „ZIP diena“ vedėjas Gedas Saročka.

Numatyta, kad pirmieji stručiukai iš žalsvai-melsvai-juodų kiaušinių išsiris prieš didžiąją pavasasrio šventę, paskutinis – po jos.

Stručių kiaušinių perinimas ZIP FM studijoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Kol kas kiaušiniai – bevardžiai, tačiau ilgai taip nebus.

„Šiandien juos vadinama Tas, Anas, Šitas ir Kitas. Netrukus organizuosime krikštynas, kviesime klausytojus galvoti vardus, o išradingiausius apdovanosime. Tiesa, penktasis kiaušinis jau turi rezervuotą vardą, jis bus pavadintas projekto rėmėjo garbei,“ – pasakoja ryto balsas Ieva Kakariekaitė.

Stručių kiaušinių perinimas ZIP FM studijoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Į inkubatorių sugulę kiaušiniai – Lietuvoje reti egzemplioriai. Juose bręsta Australijos stručiai emu, kurie į studiją atkeliavo iš stručių ūkio, įsikūrusio Vilniaus rajone.

Projektas „Misija: Velykos“ radijo stotyje vyksta jau trečius metus. 2021-iais studijoje išsirito viščiukai, 2022-iais – lietuviškųjų vištinių žąsų jaunikliai, o šiemet laukiama „svečių“ iš Australijos.

Skirtingai nei vištų (trys savaitės) ar žąsų (keturios savaitės) kiaušiniai, emu stručių kiaušiniai perimi 54-56 dienas. Šį procesą radijo stoties studijoje stebi specialistai.

Kaip sekasi kiaušiniams, galite stebėti ZIP FM socialiniuose tinkluose ir išgirsti eteryje. Aktyviausių laukia unikalūs, velykiniai šios radijo stoties marškinėliai.

ZIP FM perina stručių kiaušinius (14 nuotr.)
+8