Arvydo Macijausko kova dėl 10 000 eurų: teismas paskelbė jam palankų verdiktą

Arvydas Macijauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Arvydas Macijauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-10-18 21:14
AA

Teismas sostinėje antradienį pavakarę paskelbė sprendimą civilinėje byloje, kurioje krepšininko karjerą baigęs ir pastaruoju metu iš nekilnojamojo turto nuomos gyvenantis 36 metų Arvydas Macijauskas buvo priverstas aiškintis dėl Švedijos investuotojams negrąžinto 10 000 eurų užstato.

Šioje byloje A.Macijauskas teisme tapo atsakovu dėl patalpų, esančių sostinės centre, Vilniaus gatvėje. Švedijos investuotojų bendrovė „Infinitio Invest“, kurios atstovai ieškojo patalpų prabangiam restoranui, iš buvusio krepšininko reikalavo 10 000 eurų.

Kaip anksčiau pasakojo Žmonės.lt, 2015 metų gruodžio 29 d. šalims pavyko pasirašyti preliminarią sutartį dėl patalpų nuomos sąlygų. Dokumente buvo numatytas ir depozito sumokėjimas, taip pat aptartos sąlygos, kokiais atvejais šis užstatas grąžinamas, kokiais ne. Taip A.Macijausko sąskaitoje atsirado 10 000 eurų, ir prasidėjo derybos dėl pagrindinės sutarties. Tačiau jos nesusiklostė.

Bylos nagrinėjimo metu A.Macijauskas ir jo oponentai skirtingai nušvietė derybų žlugimo aplinkybes.

Vis dėlto, atsižvelgusi į šalių pateiktus dokumentus ir žodinius paaiškinimus, bylą išnagrinėjusi teisėja Renata Kasimovienė paskelbė ekskrepšininkui naudingą pirminį verdiktą: ieškinys atmestas, kaip nepagrįstas.

Arvydas Macijauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Teismo vertinimu, sutarties nepasirašęs nuomotojas A.Macijauskas irgi patyrė tam tikros žalos, o 10 000 eurų kompensacija už tai – protingumo, sąžiningumo ir teisingumo kriterijus atitinkanti suma.

Motyvuodama sprendimą teisėja Žmonės.lt minėjo, kad byloje nenustatyta aplinkybių, pagrįstai sutrukdžiusių potencialiems investuotojams pasirašyti pagrindinę sutartį dėl patalpų nuomos su A.Macijausku. Juolab tarp bylos dokumentų yra iškalbingas investuotojų laiškas tarpininkams Vilniuje, kuriame pranešama apie apsisprendimą nesinuomoti patalpų, prašoma jų vardu atsiprašyti A.Macijausko už sukeltus nepatogumus ir palinkėti nuomotojui susirasti gerus nuomininkus.

Antradienį paskelbtas Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas dar neįsiteisėjęs, per mėnesį jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka aukštesniam sostinės teismui.