Atsisveikinimas su Vytautu Tomkumi: paskelbta, kur ir kada vyks aktoriaus laidotuvės

Vytautas Tomkus / Kadras iš filmo „Miškais ateina ruduo“ ir LNDT nuotr.
Vytautas Tomkus / Kadras iš filmo „Miškais ateina ruduo“ ir LNDT nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-07-25 18:28
AA

Sekmadienį, liepos 24-ąją Lietuva neteko legendinio kino ir teatro aktoriaus Vytauto Tomkaus. Jo dukra menininkė Dovilė Tomkutė paskelbė, kur ir kada bus galima atsisveikinti su žymiuoju Tadu Blinda.

Pirmadienį a.a. aktoriaus Vytauto Tomkaus dukra Dovilė Tomkutė paskelbė, kur ir kada bus galima atsisveikinti su kino ir teatro legenda.

„Atsisveikinimas su mūsų brangiu Tėčiu aktoriumi Vytautu Tomkum vyks 2022 m. liepos 29 d., penktadienį.

9 val. ryte urna bus įnešama į Vilniaus Arkikatedrą baziliką, kur bus aukojamos Šventos Mišios už Velionį. Mišias laikys kunigas Ričardas Doveika.

Nuo 10.30 val. atsisveikinti su aktoriumi bus galima Laidojimo paslaugų centre, Paco g. 4, 1 salėje.

13.30 val. urna bus išnešama, laidotuvių apeigos vyks Vilniaus Antakalnio kapinėse Menininkų kalnelyje“, – rašė D.Tomkutė.

Aktoriaus netektis palietė daugelį jo artimų bičiulių, kolegų. Užuojautą dėl teatro ir kino aktoriaus Vytauto Tomkaus mirties pirmadienį išreiškė ir šalies vadovai.

Prezidentas Gitanas Nausėda dalindamasis savo mintimis patikino, kad menininkas kiekvieną savo vaidmenį pakylėdavo į profesionalumo aukštumas ir kartu savo išskirtiniu nuoširdumu priartindavo jį prie žiūrovų.

„Teatras ir kinas yra galingas visų pirma neeilinėmis asmenybėmis. Vytauto Tomkaus kūrybos ir gyvenimo kelias tą tik dar kartą patvirtina. Mūsų atmintyje ir šalies kultūros istorijoje išliks ne vieną kartą žavėjęs Aktoriaus talentas, jo meninės narsos ir kilnumo pavyzdys“, – pirmadienį išplatintoje užuojautoje sakė šalies vadovas.

Užuojautą išreiškė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Netekome talentingo, išraiškingo aktoriaus, kurio įsimintini vaidmenys įeis į Lietuvos kino ir teatro istoriją, ilgam liks žiūrovų atmintyje. Reiškiu nuoširdžią užuojautą šeimai, kolegoms ir talento gerbėjams“, – pranešime sakė ji.

Pasak ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės, V.Tomkaus sukurti vaidmenys gerbėjų atmintyje, teatro ir kino istorijoje išliks amžinai.

„Anapilin iškeliavo ryškus menininkas, legendinis aktorius, Vytauto didžiojo ordino kavalierius, gimtojo miesto Radviliškio garbės pilietis Vytautas Romualdas Tomkus. Lietuvos teatro ir kino istorijoje visada išliks ne tik Tada Blinda, bet ir kiti įtaigiai sukurti vaidmenys. Nuoširdžiai užjaučiu artimuosius, bičiulius, aktorių bendruomenę, visus, kuriems teko patirti šio žmogaus tikrumą ir šilumą“, – teigiama premjerės užuojautoje.

V.Tomkus po sunkios ligos mirė sekmadienį, eidamas 82-us metus.

Vytauto Tomkaus gyvenimo akimirkos (62 nuotr.)
+56